БЕРЕЖІТЬ ЖОВЧНИЙ МІХУР - «ВЛАДИКУ» ТІЛА

Поділитися:
БЕРЕЖІТЬ ЖОВЧНИЙ МІХУР - «ВЛАДИКУ» ТІЛА

«Владика тіла», «диригент людського організму» і ще багато різних хвалебних слів на адресу жовчного міхура я почула від народної цілительки, натуропата Олени Світко, побувавши під час прийому в її оздоровчому центрі.
Повертаючись від Олени Віталіївни, щиро пообіцяла собі дотримуватися всіх порад і рекомендацій щодо жовчного міхура, які давала цілителька своїм пацієнтам, аби ті розпрощалися із хворобами. Причому, хвороби були найрізноманітнішими, а от причини в більшості зводилися до порушень функцій жовчного міхура.

Шкіра «сигналізує» про проблеми печінки

Семирічному Сергійку лікарі ставили діагноз «екзема»: шкіра на великих пальцях обох ніг пересихала й лущилася, а потім тріскалася, утворюючи болісні ранки, які до того ж іще й кровили. Протягом 1,5 року йому довелося випробувати на собі купу мазей та пігулок, проте страждання його не припинялися.
Тривало так до цього літа, коли мамі хлопчика порадили звернутися до натуропата Олени Світко. Цілителька насамперед дала дитині мазь, приготовлену за власним рецептом, і різні трав’яні настої, якими Сергійко мав лікуватися вдома. Нині хлопчик прийшов на прийом веселий і жвавий. «Ранки майже загоїлися, - хвалиться його мама, - і шкіра перестала лущитися. Спасибі вашій чудодійній мазі, - подякувала Олені Віталіївні, – вона нас не раз виручала». - «Так, мої мазі мають цілющу силу, - всміхається Олена Віталіївна, - бо варю їх із живицею, календулою, іншими лікарськими рослинами, з добрими словами та молитвою».
Оглянувши малюка, цілителька дала його матері рослинні препарати й настанови щодо очищення печінки та жовчного міхура.
«А до чого тут печінка, коли проблема з великими пальцями ніг?» – запитую натуропата.
Як пояснила цілителька, між ними є прямий зв’язок: «Насамперед стан печінки відображається на шкірі, - розповідає Олена Світко. - Тріщини, сухість, висипання – так сигналізує цей орган про недугу. Крім того, по великому пальчику ноги з одного боку проходить меридіан жовчного міхура, з іншого – печінки».
За словами Олени Віталіївни, сьогодні навіть у маленьких дітей спостерігаються проблеми з цими органами, зокрема діагностують дискінезію жовчного міхура. Як зазначила цілителька, жовчний міхур – владика тіла, і коли він перекручений, затиснутий тощо, порушується робота печінки. Достатньо думки, стресу, щоб жовчний міхур стиснувся. перестав нормально працювати. Наприклад, на дитину накричали, вона знервувалася й міхур спазмувався, як наслідок - з’явилася непрохідність жовчних проток, біль у животі тощо.
Також захворювання жовчного міхура може мати спадковий характер, крім того, його може спричинити неправильне харчування, глистяні інвазії. У печінці та жовчному міхурі можуть накопичуватися відходи, утворюючи своєрідні камені, що призводить до розладу функцій цих органів.
Кожному пацієнтові Олена Світко підбирає індивідуальні рекомендації, враховуючи вік, супутні хвороби тощо. А також ділиться загальними правилами, які допоможуть нормалізувати роботу печінки й жовчного міхура. Зокрема, вважає цілителька, корисно щодня вживати в невеликій кількості (1 ч. л.) тричі на день різні олії, зокрема, розторопші, рижієву, лляну, риб’ячий жир.
Олена Віталіївна ще раз нагадала мамі, що їй треба подбати про раціон свого сина, бо хвора печінка не сприймає з їжі в належній дозі вітамін А, який потрібний для гоєння ран, зокрема й таких, як у Сергійка.

Через хворий жовчний міхур страждають суглоби

Східна медицина вважає, що будь-яке застійне явище в організмі спричиняє його отруєння. Враховуючи значення жовчного міхура, можна стверджувати, що порушення його нормальної діяльності призводить до катастрофічних збоїв в організмі.
Патологія жовчного міхура спричиняє також руйнування суглобів, зокрема, колінних і кульшових. Звичайно, неправильно вважати, що артроз колінних і кульшових суглобів пов’язаний лише із жовчним міхуром. Це результат загального порушення обміну речовин, яке відбувається в організмі, проте велика роль у цьому порушенні, без сумніву, належить функціональному стану жовчного міхура.
…Світлана мешкає в одному з містечок на Київщині, їй трохи більше 20 років. Цю худеньку молоду жінку привела до Олени Світко хвороба. Вона виглядала геть змученою й знесиленою, впадали в око бліде, втомлене обличчя, збільшені суглоби, поліартричні кісточки на пальцях рук. У Світлани маленький синок, а вона не в змозі його навіть узяти на руки. «Зовсім не маю сил, - скаржиться жінка цілительці. – Весь час хочу спати, примушую себе встати, щось робити. А ще переслідує постійний біль».
Виявилося, що через своє захворювання жінка вже має інвалідність. Світлана лежала в багатьох лікарнях, прийняла купу «хімії», чим «зірвала» собі шлунок, порушила роботу травної системи. Тоді вирішила звернутися до народної медицини, а саме до Олени Віталіївни, яка успішно допомогла мамі Світлани нормалізувати підвищений артеріальний тиск.
« Господи, помилуй, - з жалем говорить цілителька, - така молода, гарна дівчина. Тримайся, ще все життя попереду, будемо тебе лікувати. Коли почала хворіти?»
За словами Світлани, хвороба звалилася на неї ще в 14 років, коли навесні працювали на городі. Вона спушувала землю під огірки, сапка наткнулася на щось: це було куряче яйце, яке дівчинка взяла в руки. Отоді все й почалося: хвороба уражала пальчик за пальчиком, суглобик за суглобиком. В інституті не було часу лікуватися, потім вийшла заміж, а з народженням дитинки захворювання нагадувало про себе постійним болем, безсиллям, запамороченнями… « Взуття на високих підборах в шафі лежить, - із сумом говорить Світлана, - а я навіть на низьких ледве ходжу».
Цілителька оглянула Світлану, продіагностувала, поставила їй деякі запитання, а потім дістала схему людського організму, з нервовою та кровоносною системами, з головним мозком тощо, ну в принципі, все дуже подібне до того, що учні вивчали в школі на уроках біології. «Оце гіпофіз, - показала на рисунок мозку голови, - він відповідає за гормональний і статевий розвиток, зокрема за яєчники. Твій гіпофіз недоотримує енергії, порушена робота паращитоподібних залоз, які не сприймають кальцій, а тобі дуже бракує цього мікроелемента, тим паче, що під час вагітності значно зменшилася його кількість.
Імунітет також низький, водночас стан імунної системи свідчить безпосередньо про стан печінки. Якщо печінка хвора, зашлакована, то як вона може фільтрувати, очищати кров? І що така кров понесе по судинах, до кожного органа, суглоба? У тебе збій у роботі багатьох систем організму, тому й будемо його лікувати комплексно. До мене інколи приходять на милицях молоді люди, а потім після очищення печінки із травками, п’явками - йдуть своїми ногами. Головне, - підбадьорює молоду жінку цілителька, - все з Божої волі лікується».
А потім Олена Віталіївна загадала Світлані взяти ручку й уважно все записувати. «Прокинулася вранці, - говорить цілителька, - подивилася в дзеркало: язичок обкладений, то ложечкою від кореня до кінчика язика треба той наліт зняти, а потім випити гарячої водички». Але не просто випити, а, як радить натуропат, з молитвою, намовляннями: «У мене ручки й ніжки не болять, у мене повністю здорові суглоби, всі мої системи й органи працюють правильно».
Після цього цілителька порадила Світлані пити олію ехінацеї, а в майбутньому тричі на день – різні олії. Олена Віталіївна дала жінці настоянку на травах, якою та має запивати олію.
Крім того, Світлані конче потрібен вітамін А: «У сезон неодмінно вишні їсти (а також морожені, сушені), - радить натуропат, - обмазувати соком пальці». У раціоні мають бути такий корисний корінець, як хрін, лимони, гречка. Олена Віталіївна ще називала багато чого потрібного для відновлення нормального здоров’я Світлани.
Рекомендувала цілителька й набір спецій, зокрема імбир, червоний перець, насіння розторопші тощо. Усе перемолоти на млинку для кави і по 1 ч. л. суміші, капнувши туди уролесан, приймати щодня. Обов’язково потрібен і вітамін РР – рутин, аскорутин (є в руті жовтій) – саме він має «розбудити» гіпофіз.
Щоб поповнити організм кальцієм, Олена Світко порадила Світлані простий, але дієвий кальцієвий лікер: 5 білих яєць покласти в трилітрову банку, залити соком лимона так, щоб покрити яйця. Через 4-5 днів яйця майже розчиняться. Перетерти масу через сито, щоб відділилася шкірочка, додати по 0,5 л меду та коньяку. Пити по 1 ст. л. тричі на день.
На ніч можна завжди випити магній: 0,5 ч. л. розвести водою. На суглоби прикласти компреси з господарського мила (бо мило роблять з кісток). «Потерти шматок на тертку, - говорить Олена Віталіївна, - розвести до густої сметани окропом чи уриною й обмазати хворі суглоби».
Цілителька не рекомендує їсти, пити холодного, на холодному сидіти. А от кисневу гімнастику для гарного кровообігу варто практикувати кілька разів на день: зробити різкий вдих, а видих слабенький, і так аж до легкого запаморочення.
А ще Олена Віталіївна призначає, як вона каже, свою улюблену магнезію. І не випадково: дослідження натуропатів свідчать, що дієта, яка містить певну дозу магнезії, сприяє усуненню каменів і піску в нирках, запобігає їх утворенню в печінці та жовчному міхурі.
Цілителька прощається Світланою й наступного разу чекатиме свою пацієнтку з водою та яйцем: «Якщо почалося все з нього, то й повикачуємо ним, а ще п’явки поставимо на суглоби - одне слово, полікуємо».

Прислухайтеся до свого організму

Як же вчасно розпізнати застійні явища в жовчному міхурі, початок жовчнокам’яної хвороби? Олена Віталіївна радить, особливо тим, хто нехтує правилами здорового харчування, звертати увагу на такі сигнали свого організму: втрата апетиту, нудота, тяжкість під грудьми, відчуття напруженості в правому підребер’ї (частіше після їди), гіркота в роті зранку тощо.
Якщо камінь закупорює жовчні протоки, стається печінкова колька. Зазвичай це трапляється в першій половині ночі – час найбільш інтенсивної роботи печінки та жовчного міхура. Напади можуть тривати кілька годин.
Насамперед хворому треба забезпечити повний спокій (якщо він не корчиться на підлозі від болю), вкласти в ліжко, поставити клізму з теплим настоєм ромашки: 1 ст. л. сировини залити 200 мл окропу, настояти 30 хв, процідити. Помічною буде й дуже тепла ванна протягом 15-20 хв. Також треба випити спазмолітики. Якщо полегшення нема – викликати «швидку».
«У разі жовчнокам’яної хвороби, - говорить цілителька, - категорично забороняється самостійно проводити очищення печінки. Таких пацієнтів я спеціально готую й дуже радію, коли очищення відбувається успішно й згодом ультразвукові дослідження підтверджують: каменів у міхурі немає».
У разі захворювання жовчного міхура, зокрема, за наявності в ньому каменів, варто дотримуватися дієти. Вилучити з раціону картоплю, молоко, здобні булки. Щоранку натще пити сік половини лимона з 1 ст. л. маслинової олії, а протягом дня з’їдати невелику кількість маку (за місяць – однолітрову банку). Мак містить велику кількість магнію, який сприяє послабленню спазмів жовчного міхура, посилює перистальтику кишечнику, виявляє протизапальну дію. За нестачі магнію в організмі розвиваються дегенеративні зміни в нирках, з’являються серцево-судинні проблеми (аритмія, тахікардія), запаморочення, безсоння, швидка стомлюваність тощо. Найбільше магнію містить мак, горох, інші бобові, волосі горіхи, пшоно, буряки, зелений салат, шпинат.
За хвороби жовчного міхура рекомендовано їсти малими порціями 5-6 разів на день. Їжа має бути багатою на вітаміни, клітковину тощо. Обов’язково треба вводити в раціон сало – 30 г на день, як жовчогінний засіб. Також у меню раджу ввести жовтки перепелячих яєць (3 -5 шт.), гречані, ячмінні та кукурудзяні крупи, рибу (несмажену), гриби, сало з хріном. На ніч вживати фруктові та овочеві соки, а також калиновий, горобиновий, грейпфрутовий, мед. Добре натще випивати склянку гарячої води, це розм’якшує камені й полегшує їх виведення.

Для лікування захворювань, пов’язаних із дисфункцією жовчного міхура, пропоную такі лікарські рослини.

Відвар коренів пирію: 1 ст. л. сировини залити 300 мл холодної води, варити 10 хв на водяній бані. Пити по одному ковтку протягом дня.
Настій квітів цмину піскового: 2 ч. л. сировини залити 200 мл окропу, настояти в термосі 10 хв, процідити. Додати сік лимона до смаку. Пити по третині склянки за 30 хв до їди тричі на день.
Настій трави герані лучної: 2 ч. л. сировини залити 400 мл окропу, настояти в термосі 8 годин, випити невеликими порціями протягом дня.
Настій котячих лапок: 1 ч. л. суцвіть кипятити 5 хв у 200 мл води. Настояти 4 години, пити по 50 мл 3-4 рази на день перед їдою.
Настій сени з пол-палою: взяти порівну сену (александрійський лист) та траву пол-пали, залити 300 мл окропу, настояти 30 хв, процідити. Пити по 100 мл перед сном у разі закрепів та каменів у жовчному міхурі.
Настій листя берези: 1 ст. л. сухого листя залити 200 мл окропу, варити з додаванням 1 г соди 10 хв, процідити. Пити по склянці за 30 хв до їди тричі на день. Курс тривалий.
Відвар листя брусниці: 2 ст. л. на 300 мл води. Нагрівати на водяній бані 20 хв, процідити. Пити по 0,5 склянки тричі на день.

Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА,
«Здоров’я і довголіття».