БЕРЕЖІТЬ ЗІР. В ЦЬОМУ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ ТРАВИ Й ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Поділитися:
БЕРЕЖІТЬ ЗІР. В ЦЬОМУ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ ТРАВИ Й ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

На якість зору та здоров’я очей людини постійно й незримо впливають різні обставини способу життя: умови роботи, обстановка будинку, екологія, харчування. Але хто з нас не мріє мати чудовий зір у молодості й у старості читати без окулярів?
Можливо, далеко не кожен замислювався над відповіддю на це запитання, але якщо все-таки його поставити, то у ста відсотків респондентів відповідь буде ствердною. Зберегти зір і навіть лікувати вже наявні патології та захворювання очей можна, виконуючи подані нижче  поради, використовуючи лікувальну силу рослин і продуктів харчування, дотримуючись нескладних рекомендацій.
Піклуватися про очі допомагає зелений колір: прогулянки лісом і перебування на лоні природи, а також щедро використовуваний зелений колір в інтер’єрі дуже сприятливо впливають на очі, знімають з них напругу, сприяють розслабленню не тільки очей, а й усього організму. Робочий кабінет, де доводиться багато працювати за комп’ютером, варто оформити в зелених тонах, розставити улюблені кімнатні рослини: очі втомлюватимуться набагато менше - перевірте!
Крім розслаблювальної дії зеленого кольору, кімнатні рослини забезпечують ефективне очищення повітря приміщення від шкідливих хімічних сполук, які неминуче утворюються під час використання в будинках меблів, килимів, газових конфорок і побутових приладів. Ці шкідливі сполуки подразнюють слизову оболонку очей і призводять до їх запалення. Якісно очистити повітря в приміщенні допомагають такі рослини, як хлорофітум, спатіфілум, сансев’єра, сенполії, різні фікуси й драцени.
Корисні для очей рослини, варто лише роззирнутися навколо, ростуть повсюдно: в дикій природі, міських алеях, приватних садах і городах. Яким чином рослини допомагають нашим очам?
Квітки черемхи звичайної використовують окремо чи в складі цілющих зборів, які знімають запалення навколо очей і справляють бактерицидну дію: 1 ст. л. сухих квіток залити 1 склянкою окропу, настоювати 15 хв, процідити, використовувати для промивання очей чи примочок.
Квітки волошки синьої використовують у разі запалення очей, сльозотечі, кон’юнктивіту, а також за «курячої сліпоти»: 2 ч. л. квітів заварити склянкою окропу, настояти годину, використовувати для примочок і приймати по 50 мл настою тричі на день після їди.
Унікальну цілющу дію в разі запалення очей, повік, слізних мішечків, плям на рогівці, погіршення зору й глаукоми має «очна трава» - очанка лікарська. Для приготування настою 3-4 ст. л. трави заварюють 0,5 л окропу й настоюють годину. Використовують для закапування в очі, промивання та примочок, а також п’ють до 3 склянок на день частинами.
Щоб вилікувати таке серйозне захворювання, як глаукома, без очанки не обійтися! Але використовувати її потрібно в комплексі з іншими травами, кожна з яких виконує свої функції в цьому комплексі: обов’язкові антиоксидантні, сечогінні, ті, що знижують кров’яний тиск і очищають судини, трави.
 Ефективний збір такого складу: трава очанки - 4 частини, собачої кропиви - 1 частина, сухоцвіту - 2 частини, хвоща - 2 частини, коріння солодки - 1 частина, лепехи - 3 частини, лопуха - 2 частини. Трави змішати й заварити у співвідношенні 1 ст. л. на склянку окропу, настояти 30 хв, процідити й пити по 0,5 склянки двічі на день до їди протягом мінімум трьох-чотирьох місяців.
Одночасно зі збором приймати курсами по 20 днів настоянку княжика сибірського по 15 крапель і настоянку діоскореї кавказької по 1 ч. л. з водою тричі на день до їди. Наступні 20 днів пити спільну настоянку з омели білої і софори японської (по 50 г сировини на 0,5 л горілки, настояти 3 тижні) по 1 ч. л. з водою тричі на день до їди. І так чергувати. Одночасно робити компреси з настою трави очанки на півгодини двічі на день і закапувати цим же настоєм очі кілька разів на день. Курс лікування тривалий, не менш як 5-6 місяців.
Не менш ефективна очанка і в разі катаракти. Катаракта - поширене захворювання, від якого найчастіше страждають люди похилого віку, супроводжується помутнінням кришталика. Захворювання потребує негайного та ретельного лікування. Настоєм трави очанки за описаним вище рецептом роблять компреси й закапують очі, одночасно потрібно приймати солегінні трави (наприклад, такий безвідмовний засіб, як корінь соняшнику), а також настоянку кореня півонії («мар’їного кореня») та олійний розчин кедрової живиці («терпентиновий бальзам» ).
Для зовнішнього застосування в разі кон’юнктивіту, ячменя та запалення очей використовуйте листя малини, подорожника, м’яти, берези, квіти ромашки, календули, конюшини, шипшини, траву чебрецю, гісопу, хвоща, насіння льону та кропу. Можна приготувати збори з наявних під рукою трав чи використовувати окремо.
У разі ослаблення зору чи для профілактики згодяться такі цілющі трави: листя та ягоди чорниць, коріння пирію повзучого, корені аїру тростинового, квітки червоної конюшини, насіння кмину, собача кропива.
Надзвичайно корисний за ослаблення зору сироп із ягід чорної бузини, приготований із ягід із цукром (1:1), який приймають по 1 дес. л. тричі на день після їди курсом 1 місяць. Після двотижневої перерви курс можна повторити.
Листя й особливо ягоди чорниць посилюють гостроту зору, поліпшуючи обмін речовин і кровопостачання сітківки очей. Листя використовують для приготування настоїв, а ягоди їдять у свіжому чи замороженому вигляді, сушать про запас. Для посилення гостроти зору потрібно щодня з’їдати по 100-200 г свіжих ягід. Заморожені та сушені ягоди використовують для приготування відварів: 30 г ягід на чверть літра окропу, кип’ятити 10 хв. Настояти годину, приймати по 50 мл відвару 4 рази на день до їди.
Із кореневищ лепехи готують настоянку: подрібнене кореневище залити горілкою в пропорції 1:10, настояти 8 днів у темному місці, процідити. Приймати по 30 крапель з водою тричі на день після їди. Настоянка аїру поліпшує не тільки зір, а й пам’ять і слух.
У разі ослаблення зору та глаукоми з успіхом використовують настоянку гінкго білоба: сухе листя заливають 40% спиртом чи горілкою (1:10). Настоюють 2 тижні в темному місці, проціджують. Приймають по 10-15 крапель на півсклянки води двічі на день до їди. Курс лікування 1 місяць. Рекомендується проводити 3 курси на рік. Листя гінкго містять антиоксиданти, здатні нейтралізувати вільні радикали. Флавоноїди, які містяться в них, мають властивість концентруватися в кришталику. Гінкго розслабляє кровоносні судини, особливо дрібні артерії, що забезпечує краще кровопостачання, й не тільки очей, а й, зокрема, мозку та кінцівок.
Унікальними властивостями щодо посилення зору володіють настоянки, приготовані з коренів елеутерококу колючого, левзеї сафлоровидної, аралії, родіоли рожевої, головатня круглоголового: це природні адаптогени, що мають властивість стимулювати центральну нервову систему, справляючи тим самим позитивний ефект за часткової атрофії зорового нерва та порушень рефракції.
Для здоров’я очей корисні нехитрі вправи, які зміцнюють і розслаблюють м’язи. Рухи можна робити зверху вниз чи зліва направо, а також по колу. Корисно переводити погляд із далекого предмета на предмет, розташований набагато ближче,  а також заплющувати очі, потім розслабляти. Для тих, хто проводить багато часу за монітором, добре періодично просто заплющувати очі на кілька хвилин.
Не варто забувати й про корисність для здоров’я очей вітамінів та мікроелементів,  які ми отримуємо з їжею.
У разі ураження рогівки нестача вітаміну А в організмі може спричинити глибші розлади аж до сліпоти ока. Тому в раціоні завжди мають бути морква, червоний перець, томати, зелений салат, капуста, петрушка, зелена цибуля, шпинат, щавель та інша зелень, абрикоси, персики, горобина.
Сприятливо впливає на зір і лютеїн, який проникає безпосередньо в тканини ока. Лютеїн поглинає згубний для очей ультрафіолет, зберігає цілісність клітин і підвищує гостроту зору. Він міститься в жовто-червоних овочах і фруктах: моркві, гарбузі, кукурудзі, хурмі та винограді.
Для повноцінного живлення очного яблука потрібен також вітамін В2. У разі його нестачі запалюється слизова оболонка повік, з’являється різь в очах, світлобоязнь. Він міститься в зеленому горосі, помідорах, капусті, ріпі, яблуках, брусницях, а також в арахісі та мигдалі.
Вітамін С теж важливий для  наших очей, особливо за частих дрібних крововиливів. Можна використовувати, наприклад, плоди шипшини коричної, заварити 1 ст. л. плодів склянкою окропу, настояти ніч у термосі й пити як чай. Вітамін С дуже добре зміцнює судини.
Збагачуйте свій раціон, лікуйтеся травами і бережіть зір! Будьте здорові!

М.В. ВЕСЕЛОВА,
фахівець з траволікування.
http://share.yandex.ru/go.