БУТЕРБРОД ІЗ АРАХІСОВИМ МАСЛОМ — НАЙЛІПШИЙ СНІДАНОК?

Поділитися:
БУТЕРБРОД ІЗ АРАХІСОВИМ МАСЛОМ — НАЙЛІПШИЙ СНІДАНОК?

Білок є потрібним поживним компонентом для всього організму, починаючи від здорового волосся та нігтів, і закінчуючи м’язовим ростом. Адже це будівельний матеріал для всіх клітин внутрішніх систем, зокрема й імунної. Лікарі вважають, що 15-20% щоденних калорій, люди мають отримувати саме з білкових продуктів (чи 1 г білка на 1 кг маси тіла). Є думка, що джерелом білка передусім є продукти тваринного походження.
Але вчені спростовують це твердження, звертаючи увагу на інші продукти харчування. Дієтологи вказують принаймні на 5 дуже недооцінених джерел білка. Це арахісове масло, так званий грецький йогурт (тип йогурту, профільтрований через тканину чи паперовий фільтр з метою усунення сироватки), м’який (селянський) сир, насіння чіа та звичайний горох.
Усі ці продукти містять велику кількість білка й, на відміну від червоного м’яса, дуже корисні для здоров’я людини. Отже, можна урізноманітнити й оздоровити раціон, поповниши його згаданими вище білковими продуктами.
Пропонуємо рецепт арахісового масла. Цей продукт надзвичайно популярний у світі, бо смачний, корисний і ситний. Приміром, в Америці бутерброд із цільнозернового хліба, намащеного арахісовим маслом, є повноцінним сніданком для дорослих і дітей. Адже він містить потрібні калорії, вітаміни, мікроелементи й корисні жири. Такий бутерброд батьки кладуть школярам у школу.
Річ у тім, що арахісове масло багате на ненасичені жирні кислоти: омега-3, омега-6 та омега-9, які зміцнюють судини, перешкоджають розвитку злоякісних процесів в організмі, чинять протизапальну дію.
Як уже зазначалося вище, арахіс містить велику кількість протеїну, який у поєднанні з вітаміном В4, що також присутній у цьому продукті, сприяє відновленню клітинних мембран. Арахісове масло також вирізняється високим вмістом антиоксидантів-поліфенолів, зокрема, р-кумарової кислоти, які захищають клітини від ушкодження вільними радикалами. У горіхах є й нікотинова кислота, яка допомагає запустити процеси відновлення ушкоджених клітин, створюючи додатковий захист від хвороби Альцгеймера та пов`язаних з віком когнітивних порушень.
Згадаймо ще про деякі важливі компоненти арахісу. Вітамін Е - зменшує ризик розвитку раку й серцево-судинних хвороб, а залізо - потрібне для нормальної роботи червоних кров`яних клітин, кальцій - важливий для кісток. Волокна арахісу допомагають боротися з проблемами кишечнику. А ще, за твердженням дієтологів, арахіс нормалізує процес утворення жіночих і чоловічих гормонів.
Сподіваємося, ви переконалися: арахісове масло стане гарним поповненням вашого меню. Для його приготування беруть; 0,5 кг арахісу, 1-2 ст. л. олії (арахісової, соняшникової, кунжутної чи будь-якої іншої), 0,5-1 ч. л. солі, 1-2 ст. л. меду чи цукру.
Арахіс слід підсушити в духовці чи на сковорідці (стежити, щоб не підгорів), очистити від шкірок (після підсушування вони легко відділяються), подрібнити на блендері до однорідної маси, додати олію та мед і все разом ще раз перемолоти в блендері. Готову пасту перекласти в склянку банку, закрити кришкою, зберігати в холодильнику до 3 місяців.
Для приготування арахісового масла важливо купувати якісні арахісові горіхи. Тобто вони мають бути свіжими, без прогірклого присмаку, який свідчить про їх давність, а також без темних плям, які є ознакою ураження горіхів шкідливим грибком.
Незважаючи на велику користь арахісу, він може бути шкідливим для тих, хто має алергію на цей продукт.