Від яких захворювань і як правильно вживати чайний гриб?
З повагою Юрій Михайлович.
м. Запоріжжя.
Лист коментує кандидат біологічних наук Любов Дудченко.
Чайний гриб містить аскорбінову, оцтову, яблучну, молочну кислоти, тіамін, цукри, жирні кислоти, пурини тощо, цим, власне, й пояснюють його корисні властивості. Крім того, в ньому є ферменти, важливі для життєдіяльності організму людини.
Народна медицина рекомендує напій із чайного гриба застосовувати в разі багатьох захворювань, у тому числі й хвороб травного тракту, зокрема, печінки та жовчного міхура, ентероколіту, гастриту (особливо зі зниженою кислотністю). Він помічний у разі закрепів, відновлює мікрофлору шлунка після вживання хімічних препаратів тощо.
Настій чайного гриба зміцнює нервову систему, регулює тиск (зависокий –знижує й підвищує низький). Під час досліджень у хворих з ішемічною хворобою та атеросклерозом кисло-солодкий настій гриба сприяв нормалізації частоти серцевих скорочень. Крім того, чайним грибом можна полоскати горло в разі ангіни, промивати рани. Чайний гриб добре тамує спрагу, тому він просто незамінний у літню спеку.
Вживати настій чайного гриба можна не більш як 0,5 л за раз, двічі-тричі на день за годину після їди. Або за годину до їди тричі на день по півсклянки. Можна перед сном. Суворих обмежень щодо вживання чайного гриба немає, проте бажано через 2 місяці після вживання настою зробити місячну перерву, аби не спричинити подразнення шлунка кислотами напою.
Застереження! Настій чайного гриба не варто вживати за підвищеної кислотності шлунка та цукрового діабету.
Нагадаємо ще рецепт приготування: в скляну банку налити чай звичайної міцності, додати цукор (50-100 г на 1 л), потім покласти гриба. Накрити банку марлею й поставити подалі від прямих сонячних променів. За 1,5-2 доби –напій готовий до вживання. Додають холодний чай з уже розведеним цукром, стежачи, аби кристалики не лишилися на поверхні чайного гриба й не зіпсували його.