ЧЕРВОНИЙ ЛИШАЙ ЗМАЩУЙТЕ МАЗЗЮ ТА СОКОМ ПОДОРОЖНИКА

Поділитися:
ЧЕРВОНИЙ ЛИШАЙ ЗМАЩУЙТЕ МАЗЗЮ ТА СОКОМ ПОДОРОЖНИКА

Порадьте, як народними методами вилікувати червоний плоский лишай, на який хворію вже протягом багатьох років. Медичні препарати малопомічні.
З повагою Людмила.
м. Черкаси.

Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.

Червоний плоский лишай – захворювання, яке характеризується рецидивними висипаннями з нестерпною сверблячкою. Насамперед раджу читачці розпочати лікування препаратами кальцію, вітамінами групи В. Зовнішньо для усунення свербежу рекомендую на ніч змащувати вражені місця маззю з козячого жиру та масла какао (1:1). Робити це треба через день.
Для внутрішнього прийому рекомендую настій суміші трави деревію та квітів пижма (1:1) . Залити 1 ст. л. трав’яної суміші 0,5 л окропу. Настояти ніч. Наступного дня випити одну склянку настою ковтками. Іншу склянку настою використовувати зовнішньо, на ніч, але в різні дні із застосуванням козячого жиру з какао.
Помічним є відвар з такої рідкісної у нас рослини, лагохілус п’янкий. Відвар готують із розрахунку 3 ст. л. на 0,75 л гарячої води, настояти ніч у термосі. Пити по чверті склянки протягом 2 місяців. Цим самим відваром робити примочки на уражені місця тричі на день.
Якщо лишай має виразкову форму, то потрібно обробляти хворі місця соком подорожника з додаванням до нього відвару ромашки аптечної (1:2). Також раджу обливатися гарячим настоєм березових листочків, листям волоського горіха, соломи вівса двічі на день по 7-8 хв, після процедури не витиратися. А на ніч можна приймати ванни із цим збором.