ДЕСЯТЬ ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ

Поділитися:
ДЕСЯТЬ ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ

Дитячі психологи радять батькам не говорити деяких фраз своїй дитині, й неважливо, скільки їй – рік чи більше. Вона все одно все розуміє, навіть з вашої інтонації.
1. У тебе нічого не виходить – дай-но я зроблю!
Ця фраза травмує малюка й заздалегідь програмує на невдачу. Він почувається незграбним і в подальшому починає боятися проявляти ініціативу, думаючи, що мама знову буде не задоволена.
2. Бери, тільки заспокойся!
Деяким батькам складно витримати багатогодинне тужливе «ну, будь ласка, ну дай». Але, погодившись дати малюкові те, що він просить, батьки тим самим дають йому зрозуміти: скиглінням можна домогтися всього й мамине чи батькове  «ні» не варто сприймати серйозно.
3. Ще раз таке побачу – то будеш знати!
Як показала практика, зазвичай далі погроз справа не йде, проте це лякає дитину. Вона має знати, чого варто очікувати від батьків у тому чи тому разі. А демонстрація своєї сили на малюкові й нервові зриви на ньому – неприпустимі.
4. Я сказав (ла) - негайно перестань!
Не варто так різко говорити з малюком! Якщо ви зірвалися, то вмійте вибачитися. Дитина  ображається, відчуваючи себе абсолютно безправною, й замість того, щоб перестати діяти вам на нерви, починає протестувати - малюки плачуть і вередують, підлітки мовчки йдуть і замикаються в собі.
5. Ти  мусиш розуміти, що...
У багатьох дітей виникає захисна реакція на цю фразу та її занудне продовження. Малюк не розуміє «моралі» й, не слухаючи вас, перемикається на щось інше. Найгірше повчання сприймаються дитиною, коли вона схвильована, засмучена чи розсерджена. Пам’ятайте: ваш малюк - теж людина, у якого виникла «проблема», і в даний момент він стурбований нею й не сприймає ваші навіть найправильніші міркування.
6. Хлопчики (дівчатка) так  не поводяться!
Постійно повторюючи це, батьки прищеплюють дитині певні стереотипи. Унаслідок цього в  дорослому віці хлопчик буде сприймати власну емоційність як щось негідне, а дівчинка - відчуватиме комплекси з приводу «нежіночої» професії чи недостатньо прибраної квартири.
7. Не переймайся через дурниці!
Можливо, для малюка це не дурниця! Згадайте себе в дитинстві! Так, дитину може почати турбувати, що йому не дали машинку чи будинок із кубиків розсипався. У його маленькому світі саме машинка й будиночок - найважливіше! Демонструючи зневагу до проблем дитини, ви ризикуєте втратити її довіру.
8. Побережи моє здоров’я!
Нерідко деякі мами кажуть це своїм дітям. Але зрозумійте, рано чи пізно все це перестає сприйматися  ними всерйоз, як у казці про пастуха й вовків. І на справді недобре самопочуття мами дитина за звичкою може не звернути уваги. Малюк подумає, що мама скаржиться, тільки аби він перестав шуміти, стрибати, гратися тощо.
9. Ні, це ми не купимо - грошей немає (дорого)!
Складно пояснити малюкові, чому не варто купувати все підряд. Але з цієї фрази виходить, якщо в мами чи тата є гроші, то можна купити все, що хочеш! Дитина саме так розуміє цю фразу. Чи не ліпше в цьому разі сказати: «така іграшка в тебе вже є», «багато шоколаду шкідливо» тощо. Так, пояснювати завжди складно! Але дитина має розуміти, чому батьки їй це не купують.
10. У всіх діти як діти, а ти...
... Горе ти моє, нечупара, незграба і т.п. Не слід подібні ярлики «вішати» на дітей! Це знижує їхню самооцінку, й вони справді починають  їм відповідати.