ДЕВ’ЯТЬ СИЛ ЗВИЧАЙНОГО КОРЕНЯ

Поділитися:
ДЕВ’ЯТЬ СИЛ ЗВИЧАЙНОГО КОРЕНЯ

На власному досвіді

Дивосил - це дивовижна трава, сильна й суперечлива за дією рослина. В одних джерелах вказується, що оман підсилює секрецію (виділення травних соків) і перистальтику, в інших - зменшує. То він піднімає артеріальний тиск (АТ), то сприяє його зниженню, то зменшує кашель, то посилює вихід мокротиння. І так оман діє на всі системи людини. Цими своїми суперечливими властивостями дивосил мене заінтригував ще більше.
Тому за прикладом старовинних лікарів я вирішив його випробувати на собі.
Щодня, заварюючи чорний чай, я додавав до нього щіпку сухого кореня оману з аптеки. На третій день я отримав класичний бронхіт: дряпання, кашель із рясним мокротинням. Але без температури! Знайшовши хворого з хронічним бронхітом, я з успіхом випробував цей же безневинний рецепт на ньому. Результат був очікуваний, протягом тижня кашель минув.
Висновок напрошується сам собою: оман володіє унікальними якостями, він гармонізує, вирівнює різні порушення в організмі. І що сильніші зрушення внутрішньої рівноваги (гомеостазу), то ліпше працюють дев’ять сил цієї чудової трави.

На допомогу шлунку

Дивосил має виражену протимікробну дію. Примочками з відвару оману наші предки лікували розтягнення, вивихи й забиття. У давні часи воїни брали цей корінь у похід, сухим порошком присипали рани.
За виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки лікарі в старовину застосовували порошок кореня оману із внутрішнім жиром. Свинячий жир набагато корисніший, ніж хімічні наповнювачі. Його не застосовують зараз через недовговічність зберігання жиру.
Цей рецепт прекрасний тим, що всі активні речовини не руйнуються, а сполучаються із жирними кислотами та діють м’яко й тривало, що дуже важливо за виразки. Також ця суміш нормалізує роботу всього травного тракту.
Приготування: витопити внутрішній свинячий жир (100 г) і в гарячому вигляді залити 1 ст. л. порошку  кореня оману. Ретельно перемішати. Застосовувати по 1 ч. л. суміші натщесерце і за появи болю в епігастральній ділянці.
У разі легеневих захворювань, хронічних бронхітів, астми, наслідків пневмонії хворому втирати під лопатки мазь із внутрішнього жиру й кореня оману. Попередньо зробити розігрівальний масаж спини. Крім того, закип’ятити 1 л молока і в тепле  додати 1 ст. л. порошку кореня оману та 1 ст. л. меду.
Приймати теплим по 0,5 склянки 3- 4 рази на день.

Підбадьорливий чай

У разі  фізичної та психічної втоми, депресій дуже корисно приймати по півсклянки двічі на день до їди чай з оманом. На склянку окропу взяти 1 ч. л. зеленого чаю й щіпку, чи 0,5 ч. л., оману. Настояти, процідити.
За хвороб крові та нирок: залити 1 л холодної перевареної води суміш порошку кореня оману й порошку кореня лопуха (по 1 ст. л.). Банку потрібно тривало струшувати, щоб вода розчинила та екстрагувала цілющі речовини. Під час такого приготування оман абсолютно не руйнується і працюють його тонкі фракції, які розпадаються під час кип’ятіння. Водні препарати зберігають не більш як 2 доби. Отже, ці ліки треба пити по 0,5 л на день невеликими дозами між прийомами їжі.
Дивосил має виражену протипаразитарну й жовчогінну дію, його застосовують у разі лямбліозу та жовчнокам’яної хвороби. Натщесерце з’їсти порошок оману (на кінчику ножа) й запити кількома ковтками холодної перевареної води. Таким же способом лікують і аскаридоз.
У давнину корінь оману дівчина вішала на груди коханому, який ішов у далеку дорогу. Вважалося, що він знімає серцевий біль, допомагає зберігати вірність і застерігає від зла.
Висаджувати корінь оману для розмноження потрібно вздовж паркану: і городу не заважає, й дім оберігає від негативу.

Володимир БОЛСУН,
лікар-невропатолог.