ДОВГОЛІТТЯ, ГАЙМОРИТ, ЧИСТОТІЛ

Поділитися:
ДОВГОЛІТТЯ, ГАЙМОРИТ, ЧИСТОТІЛ

Поява цієї статті саме зараз зумовлена цвітінням чистотілу в травні. І ось чому… Займаючись багато років вивченням проблеми довголіття, я, звісно, цікавився й методами протидії старінню. Причому з самого початку поставив собі завдання: методи й засоби протидії старінню мають бути простими, доступними і не потребувати багато часу під час застосування. Про один із таких методів я і хочу розповісти.

ПАРАЗИТИ – ГОЛОВНА ПРИЧИНА ПЕРЕДЧАСНОГО СТАРІННЯ

Але спочатку про дещо інше. Нагадаю, що старіння – це наслідок поступово примножуваного, а тому майже непомітного, впливу хронічних (довготривалих) хвороб, які й призводять людину до старіння та смерті. Головною причиною хвороби є дія різних виду й розміру паразитів – від вірусів до глистів, які потрапляють різними шляхами всередину і спричиняють запальні (руйнівні) процеси в будь-якому місці організму. Найтяжчі наслідки спостерігаються тоді, коли запальні процеси з’являються у голові та головному мозку (наприклад, досить часто личинки глистів розвиваються саме тут), оскільки цей орган регулює абсолютно всі процеси життєдіяльності (в тому числі й діяльність імунної системи, яка захищає організм, або роботу з відновлення організму у разі його ушкодження хворобами). Тому саме хвороби голови можна вважати головними в появі процесів старіння.

НОСОВІ ПАЗУХИ НАКОПИЧУЮТЬ ІНФЕКЦІЇ

Яким же чином паразити потрапляють до голови? Ще 2400 років тому видатний давньогрецький лікар Гіппократ сказав: «Хвороби потрапляють в організм людини через отвори в тілі». І він мав рацію. Найбільш небезпечними в цьому плані є рот та ніс, бо саме через них протягом усього життя людини разом із повітрям, водою та харчами потрапляють до організму паразити (наприклад, британські дослідники обчислили, що повсякчас у ділянці рота та носа перебувають у середньому 180 видів риновірусів та 120 аденовірусів, тобто тих, які живуть у носі та роті). І найперш паразити зумовлюють захворювання порожнин, розміщених у ділянці носа і сполучаються з порожниною рота (див. мал.). Чому це відбувається? Річ у тім, що паразити (найчастіше віруси, хламідії, стрептококи та стафілококи, мікоплазми, гриби) потрапляють у порожнини (пазухи), накопичуються, розмножуються там і зумовлюють запалення слизової оболонки, що призводить до їх набряку та зменшення вхідного (вихідного – те ж саме) отвору, і навіть до його повного закриття. Як наслідок, у пазусі накопичуються слиз та гній. Найчастіше це відбувається в гайморовій (верхньощелепній) пазусі. Це і є «гайморит»; так само можуть з’явитися і фронтит, фарингіт тощо. У такій ситуації одужання хворого не станеться доти, доки не буде відновлено нормальний дренаж пазухи (відтік гною). Ситуація дуже ускладнюється тим, що з ускладненням хвороби слиз та гній у пазусі поступово перетворюються на тверду зневоднену спресовану масу, яка заповнює порожнину, причому кількість її досить велика. Цей процес настільки потайний і невідчутний, що людина навіть не здогадується про нього. А небезпека полягає в тому, що пазухи стають місцем інфекції для всього організму, це призводить до розвитку, наприклад, хронічних та онкологічних легеневих хвороб, втрати зору та слуху.

ІНШІ ПРИЧИНИ ТА НАСЛІДКИ ГАЙМОРИТУ

Гайморит найчастіше може з’явитися як наслідок ГРЗ або грипу. Ризик захворіти на ці хвороби найбільший в осінньо-зимовий період, коли спостерігається зниження імунітету та зменшення вживання вітамінів. У дітей причиною появи гаймориту часто бувають аденоїди (набряки слизової у носі), які утруднюють носове дихання і стають постійним джерелом інфекції (нерідко можна бачити дітей із постійно роззявленим ротом, а часто і з жовто-зеленими виділеннями під носом; доречно згадати фразу Ільфа і Петрова: «Путаясь в соплях, в комнату вошел мальчик»). У разі гострого (що недавно з’явився) гаймориту спостерігаються підвищення температури, докучливий біль у ділянці обличчя, нижче очей, закладеність носа (можлива однобічна), виділення з носа зеленуватого відтінку. За хронічного (довготривалого) - такі явища можуть і не спостерігатися, але може виникати кашель уночі, причиною якого є стікання гною з пазухи по задній стінці глотки. З’являється стійкий нежить, закладеність носа, стійкий кератит та кон’юнктивіт, сльозотеча, частий, начебто безпричинний головний біль у ділянці лоба, «за очима», зміна голосу («гугнявість»). Є біль під час натискування на підочні ділянки. Характерною ознакою головного болю за гаймориту є його зменшення в положенні лежачи або вранці, що пояснюється виходом гною із ураженої пазухи. Інфекція за несприятливих умов досить часто передається через слухову (євстахієву) трубу у вухо, спричиняючи цілий спектр хвороб, які призводять до зниження слуху. Варто ще додати, що саме гайморит винний у тому, що руйнуються зуби (зверніть увагу, що найчастіше першими починають псуватися зуби саме верхньої щелепи). А тому перш ніж лікувати зуби, обов’язково вилікуйте гайморит, інакше зуби продовжуватимуть псуватися. Окрім цього, хронічний гайморит часто зумовлює появу або загострення ангіни, фарингіту, остеомієліту, невриту трійчастого нерва. Але це тільки «поверхневі» негаразди. Набагато серйознішим є перехід інфекції всередину голови через решітчастий лабіринт. Це, практично, ніяк не відчувається, бо в головному мозку немає датчиків (рецепторів) болю (доказ: усі хірургічні операції на мозку виконують без знеболення). Саме ці запальні процеси зрештою призводять до звуження ознак того, що є людиною (зниження запам’ятовування, розумових здібностей, нарешті до маразму - втрати розумових здібностей, розладу й руйнації психіки, агресії тощо). Тобто, таке собі начебто безневинне звичне явище, як хронічні запальні процеси в носових пазухах, є дуже значущою причиною старіння організму.

ЧИСТОТІЛ ОЧИСТИТЬ ВІД НАШАРУВАНЬ СЛИЗУ ТА ГНОЮ

Як вилікувати хвороби порожнин і, зокрема гайморит? Зрозуміло, що для цього перш за все потрібно перетворити затверділі нашарування слизу та гною у плинні, а потім вивести їх. Ось саме для цього використовують чистотіл (описувати цю рослину, мабуть, не варто, бо її легко вирізнити за оранжевим соком та жовтих квітах). Наріжте рослину, зрізаючи її верхню третину, перекрутіть на млинку для м’яса та через бавовняну тканину (або кілька шарів марлі) відтисніть її сік (бажано не менше 1 літра). Щоб сік «не бродив», додайте таку ж кількість горілки (або спирту, щоб утворилася 20% суміш). Зберігати в темному місці (може зберігатися кілька років). Один раз на день (найзручніше ввечері) налийте в чашку чи кружку 300 мл теплої (трохи вище кімнатної температури) води, додайте одну чайну ложку «без верху» кухонної солі, розчиніть її і влийте одну чайну ложку соку чистотілу. Станьте перед раковиною умивальника чи мискою, трохи відкрийте рота, опустіть ніс (обома ніздрями) в чашку й плавно обережно втягуйте воду в ніс. Потім висякайтеся. Спочатку тільки трохи води втягуйте, а далі все більше й більше, щоб вода потрапляла аж у глотку. Після цього видаляйте воду і через ніс, і через рот. Старайтесь не ковтати воду! (Я, наприклад, можу відразу втягнути не ковтаючи до 150 мл). Процедура, звісно, трохи неприємна, але це набагато краще, ніж робити проколи пазухи та через голку видаляти гній, чи хворіти та ходити по поліклініках. Тим більше, що досить часто таке лікування до вилікування хронічного гаймориту не приводить, бо це дуже тривалий процес (мені відомі випадки, коли безрезультатно робили до 40 проколів). Цю процедуру потрібно виконувати щодня протягом 2-х тижнів, потім робити перерву на тиждень, а далі знову 2 тижні лікування. Лікування тривале (залежно від задавнення хвороби), але полегшення відчуватиметься вже після перших разів. Ніяких поганих наслідків при такому лікування не спостерігалося. Метод простий і ефективний.

ПРОГРІВАННЯ ГОЛОВИ ТА НІГ

До цього хотів би ще додати метод прогрівання голови за допомогою «головної ванни». Він дає гарні результати у випадках «застуди» чи переохолодження голови. (Викликає подив дурість, яку часто можна бачити холодної пори року. Тепло вдягнені, іноді в шубках, у теплому взутті, рукавичках, вулицями гордо ідуть дівчата та хлопці без головного убору, навіть не здогадуючись, що досить часто це призводить до безплідності та імпотенції. На жаль, мода й розум майже завжди несумісні). Для «головної ванни» потрібні 2 відра, ємністю 12–15 л (що більше, то ліпше), трубка для підводного плавання та затискач носа (спеціальна прищіпка). Трубку та прищіпку можна купити в спортивних крамницях. Процедуру ліпше робити ввечері перед сном. Налийте в одне відро дуже теплу воду (42-45 градусів), а в друге – холодну з-під крану. Затисніть прищіпкою ніс, візьміть трубку до рота, станьте перед відрами на коліна, спочатку опустіть голову у відро з теплою водою на 1-2 хв, а потім у відро з холодною водою на 5-10 секунд. І так 10 разів, закінчити в холодній воді. Швидко витерти голову рушником. Волосся феном не сушити, воно само швидко висохне на повітрі (якщо довге – закутайте голову рушником). (До речі, ніколи не користуйтесь феном з гарячим повітрям, бо це псує волосся, а головне - дуже нагріває голову, і якщо ви одразу виходите на вулицю, купа хвороб голови вам забезпечена. Отож, старайтеся не мити голову в перукарнях, а робіть це попередньо вдома. У кінці миття обов’язково сполосніть голову холодною водою. Висушіть волосся рушником і понад годину не виходьте на вулицю). Якщо ви дуже змерзли, то бажано зробити ще й прогрівання ніг до колін у відрі з дуже теплою водою протягом 15-20 хв доти, доки ноги не почервоніють (застереження жінкам: за кілька днів до уплав та відразу після них робити цю процедуру не можна, аби не викликати їх знову). Потім витерти ноги рушником та лягти в ліжко. Ось такими простими методами можна підтримувати своє здоров’я і дуже суттєво збільшити шанси на довголіття. І останнє. Усім, хто хоче досягти довголіття, раджу робити процедури з чистотілом усе життя (курсами по 2 тижні з інтервалами на кілька тижнів або місяців). Річ у тім, що вилікуватися один раз і на все життя неможливо, бо навала паразитів є завжди й скрізь, і вони завжди інфікують нас. …До цього хотів би ще додати, що всі люди – дуже різні, і по- різному сприймають одне й те ж написане (дуже часто стикався з таким явищем). А тому, щоб не було непорозумінь, перед проведенням наведених вище процедур проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Гарного вам здоров’я!