ФІБРОАДЕНОМА: ПЕРЕВІРЕНІ РЕЦЕПТИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ ДОПОМОЖУТЬ ЗА ЦІЄЇ ХВОРОБИ. Ч. 2

Поділитися:
ФІБРОАДЕНОМА: ПЕРЕВІРЕНІ РЕЦЕПТИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ ДОПОМОЖУТЬ ЗА ЦІЄЇ ХВОРОБИ. Ч. 2

(Початок)

Заслужена слава протипухлинних рослин

У народній медицині використовують рослини, які заслужено набули  слави протипухлинних. Їх ефект проявляється в гальмуванні росту пухлинного вузла, у зменшенні його розміру й, рідше, в повній ліквідації пухлини. Показанням для призначення протипухлинних трав за фіброаденоми є наявність виокремлених вузлів у молочних залозах. Особливо, якщо є тенденція до їх росту, збільшення кількості, а також супутнє збільшення регіонарних (пахвових) лімфатичних вузлів. Протипухлинні рослини можуть бути обрані як основний лікувальний засіб, якщо в клінічній картині відсутні симптоми, що дають підстави однозначно визначитися з призначенням гонадотропної трави. Слід зауважити, що деякі гонадотропні(стимулюють діяльність яєчників) рослини, особливо отруйні, мають властивість безпосередньо впливати на пухлину. Яскравими прикладами є аконіт джунгарський, болиголов плямистий, сон-трава і княжик сибірський. Як і гонадотропи, протипухлинні рослини можна розділити на отруйні (сильнодійні) та неотруйні.

Схеми застосування отруйних крапель

Отруйні протипухлинні трави застосовуються у вигляді спиртових настоянок. Дозуються крапельно за допомогою очної піпетки. Існують чотири основні схеми прийому отруйних крапель. Перша з них — найпростіша. Препарат приймають тричі на день у певній дозі. Скажімо, по 7 крапель. Так відбувається протягом усього курсу лікування. Ця схема прийнятна для лікування простих випадків захворювання. Іноді її застосовують для прийому рослин із малою терапевтичною широтою. Це означає, що гранично допустима терапевтична доза ненабагато відрізняється від токсичної.
Друга схема використовується найчастіше. Це так звана класична «гірка». Настоянку приймають тричі на день, починаючи з однієї краплі на прийом. Щодня додають по одній краплі на кожен прийом. Таким чином,  другого дня п’ють по 2 краплі тричі на день, третього — по 3 краплі тричі на день, і так далі до піку «гірки». Найчастіше пік «гірки», після досягнення якого починається планомірне симетричне зниження дози, припадає на двадцятий день. Такий лікувальний цикл триває 39 днів. Однак пік «гірки» може бути зміщений залежно від мети лікування, стану пацієнта та інших чинників.
Під час лікування фіброаденоми найдоцільніше застосовувати схему № 1. Зазвичай такого дозування цілком достатньо для досягнення лікувального ефекту. У більш складних випадках застосовують схему № 2. Вона може бути модифікована з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Наприклад, за поганої переносності ліків та в разі появи симптомів передозування можна почати планомірне зниження дози, не доводячи її до запланованої на початку. Наведені схеми лікування настоянками мають на увазі вибір однієї рослини для базисної терапії на весь цикл. У випадках, коли потрібне застосування кількох настоянок у ході одного циклу, схеми можна комбінувати.

Застосування рослин-імуномодуляторів

Імунна система — дуже складна функціональна структура людського організму, покликана, крім усього іншого, підтримувати сталість клітинного складу органів і тканин. Для здійснення цієї функції імунна система має своєчасно виявляти чужорідні клітини (зокрема, клітини пухлини), знищувати їх і виводити з організму. Вибіркове пригнічення надмірно активних ланок називають імуномодуляцією. Відповідно, рослини, застосовувані з цією метою, називають імуномодуляторами. Найвідомішим представником рослинних імуномодуляторів, застосовуваним як у народній, так і в науковій медицині, є алое деревовидне (столітник). Є ін’єкційна форма екстракту алое, різні витяжки для зовнішнього застосування, безліч харчових добавок із  алое. У народі ж побутує вживання суміші соку алое з медом у співвідношенні 1:2. Іноді сюди ж додають 2 частини кагору.
Беручись за приготування таких ліків, важливо пам’ятати, що імуномодулювальними властивостями володіють ферментні системи соку алое, нестійкі в зовнішньому середовищі. Для того щоб привести ці речовини в  стійкіший стан, потрібно свіжозрізане листя рослини витримати за температури близько 4°С в темному місці протягом 2 тижнів. Для цього ідеально підходить нижня полиця побутового холодильника.
До групи імуномодуляторів належить немало відомих рослин. Наприклад, чистотіл великий, оман високий, котячий кіготь. Багатьом відома рослина ехінацея пурпурова, різні препарати з квіток якої стали активно пропонуватися аптечною мережею для профілактики застудних захворювань.
Яскравим представником є і ряска мала — дрібна рослина, яка покриває в літній час поверхню ставків зі стоячою водою. Імуномодулювальні властивості її настільки потужні, що короткочасного прийому в період міжсезоння буває достатньо для запобігання захворюванню на грип. Із великим успіхом застосовують ряску в комплексному лікуванні бронхіальної астми та інших типів алергії. Як відомо, ці захворювання мають виражений імунозалежний механізм розвитку та прогресування.
Є чимало рецептів використання ряски. Найчастіше використовують водні витяжки рослини. Мені особисто найбільше імпонує старовинний тибетський рецепт. Добре відмиту від баговиння ряску висушують, потім порошок із сухої трави змішують із якісним незацукрованим медом до консистенції тіста, з якого потім скачують кульки завбільшки як велика горошина. Отримані горошини розкладають на деко в один шар і сушать у духовці за температури близько 50°С протягом 5—6 годин. Приймають по 1—2 горошини двічі на день для профілактики грипу, частих застудних захворювань, алергії та бронхіальної астми. Слід пам’ятати, що деякі алергіки реагують на мед. У цих випадках краще користуватися відварами ряски.

Уникати кави й жирної їжі

Важливим у лікуванні є також харчування. Потрібно вилучити все, що сприяє підвищенню естрогенів (жіночих статевих гормонів) у крові. Існує низка продуктів, які знижують рівень естрогену в крові, але є й такі, які володіють протилежним ефектом. Сам по собі естроген раку не спричиняє, але в разі виникнення пухлини сприяє її росту. У раціон потрібно ввести речовини, які позитивно впливають на функції систем організму, зміцнюють здоров’я й знижують ризик багатьох захворювань. Важливо їсти більше рослинної їжі, яка містить велику кількість волокон, у тому числі й нерозчинних, вони зв’язують і виводять з організму гормони естрогени.
Нерозчинними волокнами є морська капуста та інші водорості, частина клітковини, яка міститься в яблуках, моркві, буряках, капусті, помідорах, перці й зерні. Чай, особливо зелений, містить антиканцерогенні речовини. Із зеленим чаєм в організм людини надходять біологічно активні речовини, потрібні для оздоровлення організму: ефірні олії, органічні кислоти, флавоноїди, флавони, дубильні речовини, стерини, вітаміни А, В1, В2, РР, Р і С. Особливо багато в зеленому чаї вітамінів Р і С.
Потрібно вилучити з раціону бобові (крім сої), оскільки рослини сімейства бобових є природними джерелами естрогенів. Вони посилюють жовчовиділення, і це важливо, оскільки кишкова мікрофлора синтезує гормони з жовчних кислот. У сої ж виявлено речовину, за хімічним складом близьку до відомого препарату тамоксифен, який володіє антиестрогенним ефектом і застосовується для лікування раку молочної залози.
Слід вилучити вживання жирної їжі через те,  що й у попередньому випадку. Їжа з надмірним вмістом калорій і жирів сприяє розвитку раку молочної залози, яєчників, кишечнику, підшлункової та передміхурової залоз. Жирна їжа спричиняє посилене виділення жовчі. З одного боку, кишкові бактерії починають активно виробляти з жовчі стероїдні гормони, які, всмоктуючись у кров, призводять до порушення гормонального балансу організму. Стабільно підвищений рівень гормонів у крові може стати пусковим моментом у розвитку гормонозалежних пухлин.
З іншого боку, під час збільшення надходження жовчі та жовчних кислот у кишечник кишкові бактерії перестають справлятися зі своїм завданням перероблення компонентів жовчі. У зв’язку з цим частина жовчних кислот як потужний хімічний подразник залишається в кишечнику. Цей канцероген не тільки ушкоджує слизову оболонку кишечнику, а й частково всмоктується назад у кров, збільшуючи насамперед навантаження на печінку й нирки. У разі вживання надмірної кількості жирів виникає дисбактеріоз, який призводить до зниження імунітету.
Слід уникати вживання кави, яка посилює відділення жовчі. Крім того, є наукові дані про те, що кава, особливо у великих дозах, піднімає рівень вільних жирних кислот у сироватці крові, що може збільшувати гормональний дисбаланс у жінок.
Для підтримання здоров’я та профілактики мастопатій та фіброаденом рекомендуємо приймати антиоксидантні вітаміни А, Е, С з мінералами, сформованими у вітамінно-мінеральні композиції. Рекомендую використовувати фітоадаптогени (рослинні речовини, які неспецифічно підвищують опірність організму до різних несприятливих впливів хімічної, фізичної та біологічної природи). Уранці приймати екстракт елеутерококу (30 крапель) чи родіоли рожевої (золотого кореня) в кількості 10 крапель, увечері — настоянку півонії незвичайної по 8 крапель. Курс прийому фітоадаптогенів становить 3 місяці. Бажано приймати їх в осінньо-зимовий період.

Чинники ризику — куріння, стреси, робота ночами...

Профілактика фіброаденоми молочної залози полягає насамперед у недопусканні абортів, особливо в ранньому віці у дівчаток. Будь-який аборт спричиняє різкий збій гормонального тла, що й призводить до негативних наслідків. Також жінки, які пізно вперше наважуються народжувати дитину, та жінки з вагітністю після тридцяти років входять до групи ризику розвитку пухлини молочної залози. Травми грудної клітки, запальні процеси та інфекції жіночої статевої сфери, прийом оральних контрацептивів понад 4 роки, радіація, активне засмагання в солярії й навіть різке зниження маси тіла можуть призводити до збою гормональної системи в жінок.
Тим, хто курить, потрібно намагатися кинути курити, некурцям не слід перебувати в прокуреному приміщенні. Тютюн містить велику кількість канцерогенних речовин. Встановлено, що в курців рівень естрогену приблизно вдвічі нижчий, ніж у некурців. Але в них у кілька разів зростає вироблення головного стресового гормону — катехоламіну, який може спровокувати рак.
Не можна користуватися компресами, зігрівальними процедурами. Усе це може спровокувати ріст пухлини, і в цьому разі допоможе тільки операція.
Усім настійно рекомендую проаналізувати своє життя, його ритм. Можливо, ви дуже перенапружуєтеся, відчуваєте великі нервові навантаження чи працюєте ночами? Якщо так, постарайтеся по можливості усунути ці чинники ризику.
На закінчення пропоную використовувати для лікування простий і доступний засіб, який абсолютно не обтяжує гаманець, — масаж рефлексогенних зон стопи. Такий масаж носить назву «плантарний».
Лікуйтеся наполегливо, послідовно й будьте здорові!

В’ячеслав ВАРНАВСКИЙ,
лікар, фітотерапевт.