ФІБРОМІОМА. УСПІХ ЛІКУВАННЯ - У ПРОТИЗАПАЛЬНОМУ Й ПРОТИПУХЛИННОМУ ВПЛИВІ

Поділитися:
ФІБРОМІОМА. Успіх лікування - у протизапальному й протипухлинному впливі

Сьогодні моя розповідь присвячена жінкам. І хочу я поговорити про фіброміому — доброякісну пухлину, яка локалізується у м’язовій оболонці матки.Більшість представниць прекрасної статі, почувши такий діагноз, засмучуються та втрачають сон, вважаючи, що їм допоможе тільки термінове хірургічне втручання. Але це зовсім не так. Народній медицині відомо безліч рецептів, які допомагають упоратися з фіброміомою. На жаль, ці методи розрізнені й непослідовні. Я ж постарався виробити алгоритм послідовного впливу на пухлину лікарськими рослинами, з огляду на їх протипухлинні й протизапальні властивості. Але перед тим як описати лікувальні засоби, застосовувані мною під час лікування фіброміоми, спробую роз’яснити, що вона собою являє.

 ПРИЧИНИ Й СИМПТОМИ

Отже, це доброякісна пухлина, яка найчастіше спостерігається в клінічній практиці. Одним з основних чинників, що передують її виникненню й росту, є підвищений рівень естрогенних гормонів і дефіцит прогестерону — гормону яєчників. Спровокувати розвиток фіброміоми може й сексуальна незадоволеність. Річ у тім, що в клімактеричний період, коли роль яєчників знижується, основним джерелом естрогенів для жінки є чоловічі статеві гормони андрогени.

Фіброміома проявляється виникненням вузлів у товщі тіла матки, які далі ростуть у різних напрямках: назовні, усередину маткової порожнини. Так, субсерозна фіброміома розвивається на зовнішній стінці матки й росте під очеревиною, інтерстиційна прогресує в стінці матки й, розростаючись, призводить до її деформації і збільшення, а от субмукозна пухлина утворюється безпосередньо під слизовою оболонкою матки. Фіброміома такого типу спричинює рясні менструальні кровотечі й може призвести до безплідності й викиднів.

Основні симптоми фіброміоми — больовий синдром, що посилюється, зниження рівня гемоглобіну, огрубіння молочних залоз. Під час росту пухлини, яка утворилася під очеревиною, крім болю внизу живота, можуть виникнути порушення в сусідніх із маткою органах — сечовому міхурі й кишечнику. Якщо розмір пухлини за рік збільшується, як плід за 5 тижнів вагітності, то потрібне ретельне обстеження, щоб не прогавити злоякісного переродження міоми на саркому. Пухлина не з’являється сама по собі. Фіброматозний вузол, який зароджується, можна запідозрити вже тоді, коли менструації стають рясними й затягуються на два дні довше, ніж зазвичай, а біль унизу живота — посилюється.

У виборі методу лікування відіграють роль як розміри й розташування вузлів, так і тяжкість симптомів захворювання. Звісно, лікування має бути комплексним, з урахуванням не тільки гінекологічної патології, а й захворювань внутрішніх органів жінки (печінки, нирок, серця та ін.). Є, звичайно, медичні препарати, що зменшують розмір пухлини, підвищують рівень гемоглобіну й зупиняють кровотечі, але, на жаль, після припинення користування ними ріст фіброміоми відновлюється.

 ТРИ ОСНОВНІ ГРУПИ РОСЛИН

Та не треба впадати у відчай. Цілком успішно рятують від фіброміоми лікарські рослини. Наприклад, за незадавненої форми пухлини, коли її розмір не перевищує розміру плода 6 тижнів, часом достатньо тримісячного курсу траволікування для її повного зникнення. А от за фіброміом з розміром, як у плода 14—15 тижнів, уже потрібно від 6 місяців до 1,5 року лікування з десятиденними перервами після кожного місячного курсу.

Під час лікування фіброміоми використовують три групи рослин. Перша група — ті, дію яких спрямовано на знищення пухлини незалежно від її локалізації. До них належать шандра звичайна, борова матка і вовконіг європейський (рос. — зюзник). Я особисто віддаю перевагу боровій матці. Існує кілька способів її застосування. Спочатку 1 ст. л. подрібненої трави заливають склянкою окропу, настоюють 6 годин і приймають по 1,5 ст. л. тричі на день за 30 хвилин до їди. І так цілий місяць. Після двотижневої перерви починають приймати горілчану настоянку борової матки.  Щоб  її приготувати, 2 ст. л. трави заливають 0,5 л якісної горілки й настоюють 2 тижні, періодично збовтуючи. Приймають по 30 крапель двічі на день за півгодини  до  їди. Курс прийому — 3 місяці. Після місячної перерви повторюють тримісячне лікування настоянкою.

Додатково під час лікування боровою маткою рекомендую приймати відвар кореня шипшини. Практика доводить, що він розсмоктує  різні  спайки  й  відновлює менструальний цикл. Потрібно 5 ст. л. подрібненої сировини залити в емальованому посуді 1 л води, довести до кипіння й прокип’ятити  20  хвилин  на  слабкому вогні.  Зняти з плити, настояти 6 годин, процідити й пити по півсклянки двічі на день. Лікування тривале, але надійне.

До другої групи протипухлинних рослин, застосовуваних для лікування фіброміоми, належать болиголов плямистий, вовче тіло болотне (рос. — сабельник), омела  біла,  а також гадючник в’язолистий (рос. — лабазник). Перші 2 тижні тричі на день за 30 хвилин до їди приймають 10% настоянку болиголову на 40° горілці (одного тижня її п’ють по 10 крапель, запиваючи 2 ст. л. води, а другого — по 15), а потім 2 місяці — настій суміші інших рослин. Щоб його приготувати, треба подрібнити і змішати по 1 ч. л. трави вовчого тіла разом з кореневищем,  омели й корінь гадючника, залити все в термосі 0,5 л окропу й залишити на 12 годин. Після цього процідити й пити по третині склянки.

До складу третьої групи лікувальних рослин, використовуваних одночасно з першою й другою групами, входять спориш, хвощ польовий  та  медунка  лікарська. Їх треба подрібнити окремо в кавомолці на порошок, потім покласти по 1 ст. л. кожного в термос, перемішати, залити 1 л окропу, настояти 12 годин, а тоді пити по півсклянки ранком натще й увечері перед сном. Цим же настоєм спринцюватися.

 СІК, ОЛІЯ Й ЧАСНИК

Лікування травами посилюється прийомом соків. Змішати по 0,5 склянки свіжовичавлених бурякового й морквяного соків і пити по півсклянки двічі на день упродовж перших 10 днів кожного місяця тримісячного лікувального курсу. Ці соки нормалізують обмін речовин, зміцнюють імунітет, підшлункову залозу, печінку й травний тракт. Можна також щодня ранком натще, якщо немає субмукозних вузлів і зниженої кислотності шлункового соку, приймати по 0,5 склянки свіжоприготовленого картопляного соку. Місяць пити, тоді зробити перерву на 10 днів, повторити курс. Після чергової десятиденної перерви знову впродовж місяця приймати сік картоплі.

Під час лікування боровою маткою, шипшиною й соками тим, у кого фіброміома більше за розмір плода восьми тижнів, слід обов’язково приймати Риванол, Аскорутин і Трентал. Ці препарати сприяють стабільному зменшенню пухлини й поліпшенню ворсистості внутрішніх стінок матки.

Для розчинення фіброзних розростань, зняття запальних процесів, ослаблення вірусного й інфекційного тиску додатково потрібно приймати ранком натще 1 ст. л. лляної олії. Пити місяць. Після двотижневої перерви повторити прийом.

Протипухлинну дію має й часник. Тому зовсім не зашкодить щодня з’їдати по 3—4 зубки часнику.

Можна застосувати в лікуванні фіброміоми і такий рецепт. Залийте в емальованому посуді трьома літрами води склянку перетинок волоських горіхів, доведіть до кипіння й відразу злийте воду. Знову залийте перетинки, які лишилися в каструлі, трьома літрами води, доведіть до кипіння і варіть на слабкому вогні під кришкою протягом 30 хвилин. Зніміть з плити, дайте трохи охолонути й процідіть відвар в окрему каструлю. Перетинки ж утретє залийте трьома літрами води, доведіть до кипіння й прокип’ятіть 45 хвилин. Отриманий відвар процідіть та змішайте з попереднім. Пити щодня замість води, але не більш як 4 склянки на день.

 СПРИНЦЮВАННЯ, КЛІЗМИ, ПРОПОЛІС

Важливі й спринцювання. Треба подрібнити і змішати по 1 ст. л. звіробою, чистотілу й дводомної кропиви,  4 ст. л.  деревію,  а тоді 1 ч. л. суміші залити 0,5 л окропу та настояти 15 хвилин. Процідити, ретельно відфільтрувати і поспринцюватися. Щодня готувати свіжий настій. Виконувати процедуру 1 раз на день.

Часом фіброміома супроводжується порушенням функцій сечового міхура й кишечнику. Відновити їхню роботу допоможуть клізми. Першого дня треба заварити 1 л окропу 1 ст. л. трави хвоща польового, настояти до остигання, додати 0,5 ч. л. лимонного соку, підігріти до 35°С та зробити клізму. Час її тримання — 30 хвилин. Наступного дня зробити аналогічну клізму, але вже з настоєм ромашки.

Застосовувати клізми до поліпшення стану.

Чудово рятує від фіброміоми прополіс. Просто закладайте на ніч у піхву маленькі кульки з нього. І так упродовж 2 тижнів. Після тижневої перерви повторіть лікування. Провести з перервами три таких курси.

Цей трав’яний збір можна одночасно використовувати й для прийому  усередину, і для спринцювання. Подрібніть та  змішайте  по  1 ст. л. листків білої верби, трави кропиви дводомної, м’яти перцевої та підмаренника. 1,5 ст. л. трави звіробою, а потім 1 ст. л. суміші залийте в емальованому посуді склянкою води, доведіть до кипіння й прокип’ятіть 10 хвилин на слабкому вогні. Зніміть з плити, через 2 години процідіть і пийте по 0,5 склянки ранком і ввечері перед їдою. Спринцювання відваром проводити двічі на тиждень перед сном. За наявності кровотечі в зазначений вище збір варто додати 1,5 ст. л. трави грициків. Лікування проводити місячними курсами з десятиденними перервами між ними. Під час перерви приймати по 1 ст. л. тричі на день перед їдою 10% горілчану настоянку півонії.

 ПЕРЕВІРЕНІ ТА ДІЄВІ ФІТОРЕЦЕПТИ

Жінкам-гіпертонікам, які страждають від фіброміоми, рекомендую лікуватися подорожником і сухоцвітом. Візьміть десятків зодва чисто вимитих і ошпарених окропом листів подорожника, згорніть їх у трубочку й закладіть у піхву на ніч. Повторюйте процедуру щовечора протягом місяця. Подорожник усуває запальний процес у матці, лікує пряму кишку й прибирає  поліпи.  А от сухоцвіт багновий  розсмоктує навіть старі фіброміоми. Заваріть склянкою окропу 1 ст. л. трави, дайте настоятися 20 хвилин, процідіть та приймайте по 2 ст. л. тричі на день за 30 хвилин до їди. Цим же настоєм треба щодня спринцюватися на ніч, а ще приймати у відварі сухоцвіту сидячі десятихвилинні ванни.

Деяким моїм пацієнткам згодився такий рецепт. Перекрутіть на млинку для м’яса 200 г алое (вік рослини має бути не менш як 3 роки і перед зрізом його 5 днів не поливати), перемішайте з 400 г натурального меду, 0,5 л вина «Кагор» та поставте на тиждень у холодильник. Приймати по 1 ст. л. суміші тричі на день за годину до їди. Курс лікування — не менш як 1,5 місяця.

Ще один рецепт. Залийте в емальованому посуді 3 л перевареної води 2 ст. л. сухої трави деревію, доведіть до кипіння й прокип’ятіть 5 хвилин на слабкому вогні, постійно помішуючи. Додайте 1 дес. л. кам’яної нейодованої солі та ще 10 хвилин прокип’ятіть під кришкою. Зніміть з вогню, через 5 хвилин зніміть кришку й випустіть пару, закрийте, вкутайте й залишіть до остигання. Приймати гарячим по 0,5 склянки двічі на день, а також використовувати для спринцювання. Курс лікування — 10 днів. Через 5 днів повторити. І так 2 місяці.

Часто за фіброміоми доводиться регулювати менструальний цикл. У разі затримки місячних приймають відвар квіток пижма, за болючих — хмелю, а за ранніх — сну  (рос. —  прострел).  Потрібно 1 ч. л. рослини залити склянкою окропу, настояти годину, процідити й пити по третині склянки тричі на день. За менструацій з набряками заливають склянкою окропу 1 ст. л. маренки (рос. — ясменник), настоюють годину, проціджують і теж п’ють по третині склянки тричі на день.

Маткові кровотечі зупинять деревій і кропива дводомна. Заливають склянкою окропу 1 ст. л. рослини, через 6 годин проціджують і п’ють по третині склянки тричі на день.

У разі опущення матки й шлунка подрібнюють у кавомолці шкаралупу 4 яєць, додають 8 дрібно нарізаних лимонів зі шкіркою, заливають 0,5 л горілки, настоюють тиждень і п’ють по чверті склянки тричі на день.

За фіброміоми й одночасного маститу розімніть 2 ст. л. перетинок волоських горіхів, залийте їх склянкою горілки, залишіть на 8 діб у темному місці, потім процідіть, відтисніть і приймайте по 30 крапель, запиваючи водою, тричі на день за 20 хвилин до їди.

Якщо за фіброміоми ще й кінцівки німіють, рекомендую щодня двічі на день протягом 3 секунд обливати ноги холодною водою. Відразу надягти теплі шкарпетки й ходити по квартирі, поки ноги не відійдуть.

За фіброміоми матки з кістою яєчника треба 1,5 склянки соку чистотілу перемішати з 3 склянками цукру, 1,5 ст. л. подрібненого кореня шовковиці й 0,5 ч. л. кореня дикого щавлю. Залишити на 5 днів у темному місці, а потім приймати по 1,5 ст. л. тричі на день за півгодини до їди. Курс лікування — 2 місяці.

Треба пам’ятати й про імунну систему. Щоб зміцнити імунітет, подрібніть та змішайте в рівних вагових частинах траву левзеї та ехінацеї, тоді 2 ст. л. суміші залийте склянкою окропу й уже за годину можете пити. Прийміть цей настій за два рази.

Дуже корисне плавання. Воно зміцнює м’язи тазового дна й не дає фіброміомі рости.

Часто через нерухомість матки поряд з фіброміомою виникає ендометріоз — доброякісний гормонозалежний патологічний процес, який характеризується утворенням вузлів як у самій матці, так і за її межами. У жінок, які страждають від ендометріозу, знижена активність лімфосистеми.

Нерідко за фіброміоми й ендометріозу виникає анемія (недокрів’я). Не можна не звертати на неї уваги, оскільки ця аномалія ще більше послабляє захисні сили організму. За анемії й будь-якої стадії ендометріозу рекомендую прийом імуномодуляторів на основі грибів шиїтаке і мейтаке. Вони є в аптеках. Приймайте шиїтаке і мейтаке по 1 капсулі двічі на день протягом 3 місяців.

Дуже важливо під час лікування фіброміоми чітко збалансувати харчування й час вживання їжі. У раціон треба ввести соняшникову, кукурудзяну, соєву й маслинову олії, які містять ненасичені жирні кислоти, а також вітаміни, що забезпечують розщеплення холестерину. Рекомендується періодично приймати свіжовичавлені овочеві й фруктові соки, їсти побільше капусти, хріну, брукви, редиски й ріпи.

Якщо розміри матки перевищують її розміри як у 12 тижнів вагітності й при цьому фіброміома поєднується з ендометріозом та пухлинами яєчників, а також швидко росте, іноді доводиться вдаватися до оперативного видалення матки. Питання про операцію обговорювати тільки з фахівцем.

Пам’ятайте, що лікуватися треба вчасно й завжди вірити в позитивний результат! Впадати у відчай — грішно!