ГЛИНЯНІ КОМПРЕСИ НА ЗБІЛЬШЕНІ КІСТОЧКИ НІГ І НЕСМАЧНІ СНІДАНКИ ДЛЯ ПІДШЛУНКОВОЇ

Поділитися:
ГЛИНЯНІ КОМПРЕСИ НА ЗБІЛЬШЕНІ КІСТОЧКИ НІГ І НЕСМАЧНІ СНІДАНКИ ДЛЯ ПІДШЛУНКОВОЇ

Чергова пряма телефонна лінія відбулася минулого тижня в редакції «Здоров’я і довголіття». Цього разу нашим гостем був відомий лікар, фітотерапевт і дієтолог Борис СКАЧКО. Понад дві години не стихав редакційний телефон, Борис Глібович відповів на кілька десятків запитань наших читачів. Деякі з його коментарів пропонуємо вашій увазі, сподіваємося, вони стануть у пригоді багатьом.

Григорій Іванович (м. Прилуки): Відомо, що аптечний аспірин у разі частого вживання шкодить шлунку, провокуючи виразкову хворобу. А що можна з цього приводу сказати про аспірин, який містить верба?
Борис Скачко (далі Б.С.): Хімічний склад як аспірину аптечного, так природного - абсолютно однаковий, зокрема, обидва містять саліцилову кислоту й розріджують кров. Але я віддаю перевагу хімічному аспірину, який сконцентрований в таблетці, він дозований, і тому ним легше, так би мовити, керувати. А верба, крім невизначеної дози аспірину, містить безліч інших складових, які по-різному, інколи зовсім непередбачувано, діють на організм, а крім того, застосовуючи вербу, ми не можемо точно знати відсоток саліцилової кислоти в ній.
А на нирки, надниркові залози, на слизову оболонку шлунка обидва види аспірину - і природний, і хімічний, особливо, в разі зловживання препаратом, впливають негативно. Якщо ж пити відвар верби, то ліпше після їди, аби не так подразнювати шлунок і нирки.
Тамара Олександрівна (м. Київ): Порадьте, будь ласка, що можна, а що не бажано вживати в разі запалення підшлункової залози.
Б.С.: Часто за хронічного панкреатиту порушується травлення й будь-яка їжа вже є подразником для підшлункової залози, тому перший сніданок має бути, так би мовити, скромним, м’яким, нейтральним і неапетитним, наприклад, якась кашка. Бо в разі смачної, апетитної їжі зранку, коли підшлункова залоза ще не включилася в роботу після ночі, вона починає виділяти багато соку, що й спричиняє подразнення. Останній прийом їжі має бути перед сном, а страви такими, що легко перетравлюються.
Не бажано для підшлункової вживати сирі овочі, це - як червона ганчірка для бика: сира клітковина є потужним подразником для неї. А от овочеве рагу – підійде, на відміну від різнорідного та багатокомпонентного салату олів’є, який дуже важко перетравлюється залозою. Також важкою їжею для залози є бобові, зокрема, квасоля, горох, до того ж вони шкодять і хворим суглобам, бо є джерелом пуринових кислот. Небажані для підшлункової залози кислі соки, на які їй треба виділяти багато свого лужного секрету. Подразником для залози є ягоди з дрібними кісточками: малина, смородина, полуниці тощо. Натомість підійдуть некислі, багаті на м’якоть абрикоси, вишні, сливи.
Чай, каву людям із хворою підшлунковою залозою варто пити після їди, аби не спричинити передчасного виділення шлункового соку, бо ці напої мають досить потужні сокогінні властивості. Не варто вживати копченості, тим паче, що під час їх виготовлення нині використовують різні хімічні барвники й розчини, а не дрова.
Пані Ліда (м. Тернопіль): У 1994 році (було 38) перенесла операцію з видалення матки та придатків. Відтоді почала боліти голова, періодично (кілька разів на місяць) протягом півтори доби турбує біль, зокрема справа зверху. Обстеження показало: спазмована частина судин з лівого боку голови. Знеболювальні знімають біль усього на 2 години.
Б.С.: Звісно, на стан вашого організму негативно вплинуло те, що вам видалили всі статеві органи, й це розбалансувало гормональний фон. Варто було б залишити хоч частину яєчника, тим паче, що вік у вас тоді був досить молодий. Найімовірніше, що нині у вас спостерігається підвищений судинний тонус і порушений відтік крові з однієї частини черепа через шийний відділ хребта, оскільки в лівій є спазмовані судини.
Тут можуть зарадити фізичні методи, зокрема контрастний душ вранці й увечері, а також під час будь-якої роботи уникайте положення, коли голова нахилена донизу. Коли ви працюєте, голова має бути продовженням шиї. Шийний відділ хребта повинен бути розслаблении: вам потрібно не навантажувати шию, а розвантаживши її, відрегулювати відтік крові. Після роботи ляжте на рівну поверхню, під голову – валик, а під шию - аплікатор Ляпка чи Кузнецова. Також замість подушки використовуйте невеликий валик під шию, можна легенько масажувати болісні точки на шиї.
Корисною є й така вправа: сісти на стілець, голову покласти на долоні й намагатися її нахилити, долаючи опір долонь. Так само покласти долоні на потилицю та стримувати ними нахиляння голови назад. Подібні вправи зробити, підперши голову рукою й нахиляючи її то вліво, то вправо, спочатку в один бік, потім в інший, долаючи при цьому опір рук. Крім того, намагайтеся досягти власного спокійного стану, бо проблеми з відтоком крові, спазми судин безпосередньо пов’язані з нервовою системою й зі стресами. Щодо болю, то гострий біль варто знімати знеболювальним.
Ольга Миколаївна (Волинь): Під час обстеження темнопольним мікроскопом у мене виявили паразитів. Як їх позбутися?
Б.С.: У вашому випадку має бути поетапне очищення організму від паразитів: спочатку потрібно перевести свій організм на щадне харчування. 2-3 тижні вживати олію розторопші по 1 ч. л. тричі на день, щоб підтримати печінку, наступні 2-3 тижні – олію гарбузову, яка вже сама має антигельмінтні властивості. Потім ввести подрібнене підсушене (не смажене) гарбузове насіння по 1 ст. л. двічі-тричі на день прямо перед їдою протягом двох-трьох тижнів. А далі – отруйні рослини (полин, пижмо, золототисячник) - ті, які б’ють конкретно паразитів. Настій трави полину гіркого: 2 ч. л. сировини залити 500 мл окропу, довести до кипіння, настояти 1 год. Вживати по 3 ст. л. вранці і ввечері протягом 10 днів. В кінці лікування прийняти сольове проносне. І не потрібно спішити, кожен очисний антипаразитарний етап має тривати не менш як місяць, аби ретельно «прибрати» паразитів.
Не раджу починати очищення з потужних аптечних препаратів, оскільки можна спричинити отруєння - білкову інтоксикацію організму залишками мертвих паразитів. Рекомендую вживати насіння гарбуза, яке не завдасть шкоди, бо не вбиває паразитів, а присипляє їх, і вони сонними виходять з випорожненнями. Тобто немає інтоксикації ані від насіння, ані від мертвих паразитів.
Під час виведення паразитів для профілактики інтоксикації раджу також курсами по тижнях вживати аптечні кремнієві сорбенти, які жорстко очищають кров, потім тиждень приймати алохол. Щодо харчування, то варто вилучити різноманітне гастрономічне сміття, штучну їжу, а вживати натуральну їжу, також зменшити кількість каш за рахунок збільшення овочів, фруктів.
Пані Раїса (м. Пирятин Полтавської обл.): У мого дорослого сина вже протягом півроку не гоїться тріщина біля прямої кишки. А мене турбують кісточки біля великих пальців ніг завбільшки, як сливи.
Б.С.: Нерідко тріщини прямої кишки спричиняють гострики, тому раджу обстежити кишечник. Щодо кісточок, то можна прикладати звичайну глину, розведену в теплій воді до консистенції сметани. Прикласти до кісточок і надягти шкарпетку. Крім того, рекомендую вилучити з меню червоні сорти м’яса, свинину, яловичину, які містять речовини, що сприяють руйнуванню та деформуванню суглобів.
Пані Алла (м. Київ): Моїй дитині 8 років, у неї нічний енурез. Як їй можна допомогти?
Б.С.: Тут може бути кілька причин, зокрема, потрібно перевірити поперековий відділ хребта, там можуть бути зміщення. Можна скористатися голчастим аплікатором Кузнецова, підкладаючи його під поперек дитині. Крім того, може спрацював психологічний чинник енурезу. Можливо, дитина перенесла якийсь стрес, перелякалася чогось, а нервова система реагує спазмом, а потім розслабленням, який супроводжується мимовільним неконтрольованим сечовипусканням під час сну. Імовірно, дитині потрібна консультація психотерапевта.
Пані Тетяна (м. Хорол): Нашому малюку скоро виповниться рік. За результатами аналізів, лікарі сказали, що в організмі не засвоюється залізо.
Б.С.: Тут може бути кілька критичних причин, зокрема, це недостатньо розвинута кислототворна функція шлунка, бо залізо переходить в активну форму, коли в шлунку є кислота. Крім того, причиною можуть бути паразити. Якщо спостерігаються темні кола під очима, блідість шкіри й при цьому немає проносів, треба зробити аналіз калу на глисти. Є такий паразит, анкілостома, який харчується кров’ю, й хоч скільки б заліза потрапляло в організм, він його з’їдає.
Ще однією причиною може бути нестача білків, які є переносниками заліза в організмі, тому раджу зробити протеїнограму, яка покаже кількість білків, що продукує печінка. Щодо харчування, то раціон дитини треба наповнити продуктами, багатими на залізо, варто вводити червоне м’ясо, печінку, волоські горіхи (такому малюку - не більш як половина чи один горіх на день після їди), насіння соняшнику, моркву тощо.
Зоя Олександрівна (м. Київ): Три роки тому на молочній залозі виявили невеличкий мастопатійний вузол. Через страх онкології я зважилася на видалення груді. Мені не призначали ні хіміотерапії, ані опромінення. Але я весь час переживаю, чи немає метастазів.
Б.С.: Зважаючи на те, що ви самі вирішили оперуватися й після цього вам навіть не призначали хіміотерапії, яка є нормою в разі злоякісних новоутворень, нема причини для тривог – ваші страхи надумані. Більше бувайте на свіжому повітрі, вживайте натуральну їжу, дивіться позитивні телепередачі, спілкуйтеся з гарними людьми й не придумуйте собі метастазів, яких просто не може бути. Пам’ятайте: ви – цілком здорова людина, яка ніколи не мала онкологічного діагнозу.
Пані Ірина (м. Полтава): Хворію на псоріаз (висипання в основному на голові, за вухами, на колінах та ліктях), гепатоз 2-ї стадії, крім того, страждаю ще й від хронічного тонзиліту.
Б.С.: Псоріаз – це автоімунний процес на виході з організму, тобто ті токсини, які були в організмі, зв’язалися з клітинами шкіри й утворилися такі запальні вузлики лускатого лишаю, зовні лікувати його немає сенсу. Ділянки, де є висипання, свідчать про те, які саме внутрішні органи вражені. Якщо висипання розміщуються на голові – це порушена функція печінки, якщо вражені суглоби – це вже проблема з нирками. Тобто, у вас ослаблені основні вивідні фільтри: печінка та нирки.
Особливу увагу рекомендую звернути на харчування, яке, крім того, що має бути частим і невеликими порціями, повинно містити достатню кількість жиру, який забезпечує викид жовчі (наприклад, чайна ложка олії з їжею). Коли ви їсте малими порціями, відбувається частий викид жовчі малими порціями, таким чином усуваються застійні явища в печінці та жовчному міхурі, печінка нормально виділяє й фільтрує кров. Каші бажано замінити фруктами, овочами, або в каші додавати висівки, щоб була клітковина й каша працювала як сорбент.
Уранці прокинувшись, випийте склянку води з ложечкою яблучного оцту чи лимонним соком і чайною ложкою меду. Раджу вилучити з раціону червоні сорти м’яса, які перенасичують ваш організм білком. Крім того, вам потрібно стежити за своїм психологічним станом, тобто вчіться керувати собою, не піддаватися стресам, адже відомо, що будь-який стрес блокує роботу печінки та нирок. До речі, більшість стресових ситуацій ми придумуємо самі. Нормалізувавши харчування, через місяць-два за 2-3 години до сну поприймайте сольові ванни. Температура води має бути 35-39 градусів, кількість солі від 300 г до 1 кг на ванну. Сольові ванни можна приймати щодня або через день, але кількість процедур не більш як 15-20 ванн. Потім слід зробити перерву на кілька місяців. Після того сполосніться теплою водою, потріть тіло рушником.
Також раджу почистити організм від паразитів, які теж наповнюють організм токсинами.
Щодо тонзиліту, ангін та іншим проблем з горлом, корисно скористатися йогівською «позою лева». На мілкій тарілці розмазали ложку меду чи варення й, витягнувши язика, напруживши м’язи горла, намагайтеся злизати його, дотягнувшись до тарілки, яка стоїть на столі. Таким чином, ви посилите притік крові в ділянку носоглотки, що сприятиме усуненню запальних процесів.
Ніна Іванівна (м. Київ): Підкажіть, будь ласка, як поліпшити травлення, бо постійно маю відрижку та печію після прийому їжі.
Б.С.: Якщо є відрижка та печія – це свідчить, що не працює верхній сфінктер шлунка. Тому вам варто не переїдати, їсти повільно, ретельно пережовуючи. А от м’який сир, навпаки, жувати не варто, а ще для легшого травлення його ліпше приймати в складі інших страв, зокрема в запіканках. Також їжа має бути смачною, аби виділялася достатня кількість шлункового соку, їсти потрібно по годинах, тоді травлення відрегулюється: шлунковий сік рефлекторно виділятиметься в певний час. Фрукти та овочі раджу їсти ? разом з іншими продуктами, тому що вони часто спричиняють бродіння.

P.S.: Повідомляємо, що з приводу індивідуальної консультації та придбання фітопрепаратів Бориса Скачка можна звернутися особисто до нього. Номери телефонів лікаря дізнавайтеся в редакції «ЗіД».
Крім того, повідомляємо, що з огляду на листи та телефонні дзвінки до редакції, в лютому та березні відбудуться прямі телефонні лінії з лікарем, судинним хірургом Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами Юрієм ГУПАЛОМ та завідувачем Центру психотерапії і медичної психології КМК ПНЛ № 1 психотерапевтом Леонідом ЮНДОЮ.