ХВОРІЙ ПЕЧІНЦІ ДОПОМОЖУТЬ МИГДАЛЕВЕ МОЛОЧКО Й КОМПРЕС ІЗ САЛА

Поділитися:
 ХВОРІЙ ПЕЧІНЦІ ДОПОМОЖУТЬ МИГДАЛЕВЕ МОЛОЧКО Й КОМПРЕС ІЗ САЛА

Тим, хто має хвору печінку, проблеми із жовчним міхуром, народна медицина приготувала багато дієвих рецептів. Наприклад, свята Хільдегарда писала:  «Хто має хвору печінку і слабкі легені, нехай часто їсть мигдаль: у сирому, вареному чи сирому вигляді. Він додає силу легеням і очищає печінку».  Усім корисно з’їдати 10-20 мигдалевих горішків на день, особливо у разі болю в печінці та виразки  шлунка (у цьому випадку їх краще  перетерти).

Мигдалеве молочко

Мигдаль  (50-70 г)  розмолоти на млинку для кави, залити гарячою  водою (300 мл), помішуючи, довести до кипіння. Приймати  мигдалеве молочко  по 50 мл за 30 хв до їди. Воно очищає жовчний міхур  і слизову шлунка. Показане в разі  захворювань травного тракту. Курс – 14 днів і до видужання.

Лавандове вино

Свіжі чи сухі квіти лаванди (20 г) варити протягом 5-10 хв  в 1 л білого або червоного вина, процідити і в гарячому вигляді розлити в стерилізовані ємності. Випивати по 20 мл теплого лавандового вина двічі-тричі на день. Курс -14 днів. Це вино має жовчогінну дію, помічне від болю в печінці, а також від головного болю.

Компрес із салом

Взяти свіжу сальну (очеревинну) сітку. Вона має бути несолоною, і її не рекомендують мити. Цю сітку у каструлі нагрівають до 40 градусів.  Компрес ставлять увечері, перед сном,  оскільки печінковий меридіан  працює з 1.00 до 3.00 ночі.
Сальну сітку кладуть на ділянку правого підребер’я, накривають вощеним  папером чи целофаном,  укутують натуральною тканиною і закріплюють.  Перед тим, як заснути, потрібно покласти свої руки на правий бік і уявити свою печінку цілком  здоровою, навіювати собі, що цей важливий орган  у повному порядку. Куди спрямована позитивна думка,  туди надходить й позитивна енергія. А де енергія – там і кров. Концентруючи на печінці думки про здоров’я, ви спрямовуєте кров і активуєте роботу цього органа. Після цього слід уявити, як   печінка дихає:  під час вдиху вона наповняється здоров’ям, а під час видиху жовті квіти виштовхують з неї  застійну жовч і накопичені отруйні речовини. Жовчні протоки широкі, вільні, пісок і камені виходять з них легко. Так працюйте зі своєю печінкою,  скільки зможете, доки не заснете. Головне, робіть це із задоволенням.

Компрес за гепатиту, гепатохолециститу

Це рецепт чеського священика Франтишека Ферді, в якому він використовує  доступні складові:  хрін, цибуля (по 30 г), м’який сир (300 г).  Усе подрібнити і ретельно перемішати. Прикладати на ділянку печінки в теплому вигляді через  конопляну тканину. Тримати компрес 2-3 години. Курс лікування  - 21 день. Поєднувати процедури з фітотерапією і збалансованою дієтою.

Рецепт детоксикації печінки

Застосовується  у разі гепатитів, цирозі печінки, хронічній втомі, погіршення зору, шкірних хвороб тощо. У глиняному посуді перемішати  шрот розторопші (3 ст. л.), мед (1 ст. л.) і кисляк (простокваша – рос.) (200 мл). Вживати по 100 мл двічі на день через годину після їди.  Курс -14 днів і більше (залежно від забрудненості печінки).

Збір для «жовчних» (дратівливих) людей

Змішати   собачу кропиву (40 г), квіти і плоди глоду (30 г), квіти календули (20 г), траву материнки, м’яту, овес (по 10 г). Одну столову ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти 10 хв, процідити. Пити по 100 мл  після їди тричі на день. Курс -14 днів.

Олія з кісточок шипшини

Кісточки з ягід  шипшини залити кукурудзяною олією у співвідношенні 1:1. Витримати на водяній бані 30-50 хв. Коли олія стане яскраво-оранжевого кольору, процідити і розлити в пляшки. Пити по 1 ст.  л. тричі на день до їди (обов’язково натще).  Курс – 14 днів. Крім    зору, цей засіб поліпшує функцію печінки, жовчного міхура, підшлункової залози і оздоровлює серцево-судинну систему.

Олена СВІТКО,
натуропат, народна цілителька.