КАМІНЬ ЗУБИ ТОЧИТЬ?

Поділитися:
КАМІНЬ ЗУБИ ТОЧИТЬ?

Чи правда, що після видалення зубного каменя на його місці незабаром виникає карієс? Вікторія О. Дніпропетровська обл.

Лист коментує завідувач кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор, доктор медичних наук Анатолій БОРИСЕНКО.

На жаль, чимало людей вважає, що зубний камінь захищає від карієсу. Це абсолютно не так. А от те, що зубний камінь може залишити господаря без зуба взагалі, доведено беззаперечно. Камінь утворюється з тієї ж зубної бляшки, що й карієс, лише з тією різницею, що вона осідає не на жувальній поверхні зуба, а ближче до ясен — тут вона зручно прикрита від чищення й слини. З часом бляшка мінералізується — ось і камінь.

Але це не лише естетична проблема — анаеробні мікроорганізми, що живуть у бляшці, виділяють токсини, які спричиняють запалення ясен, сам камінь механічно подразнює їх — виникає запалення, ясна починають осідати, руйнуватися, утворюються так звані пародонтальні кишені, куди глибоко проникає інфекція. Унаслідок цього виникає ураження опорного апарату зуба — тканин пародонта. Тривалий перебіг захворювання призводить до його повної руйнації, зуб набуває патологічної рухомості і зрештою випадає — навіть якщо він здоровий і не вражений карієсом.

Профілактика хвороб пародонта ефективніша, ніж його лікування на пізніх стадіях. Це ретельне чищення зубів, своєчасне видалення всіх зубних відкладень (щонайрідше 1 раз на рік). Навіть якщо ви не помічаєте їх неозброєним оком, це не означає, що вони відсутні — для достовірної діагностики існують спеціальні барвники.