КАВУНОВОГО НАСІННЯ БОЯТЬСЯ ПАРАЗИТИ

Поділитися:
КАВУНОВОГО НАСІННЯ БОЯТЬСЯ ПАРАЗИТИ

Мені подобається кавуняче насіння, воно солодке і дуже ніжне на смак.
А чи корисне воно?
З повагою Наталя Яременко.
Одеська обл..

Лист коментує кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО.
Насіння кавуна, справді, корисне. Звичайно, його можна їсти окремо, як гарбузове, але в народній медицині кавуняче насіння рекомендують як протиглисний засіб. За своєю дією воно схоже на гарбузове і особливо помічне від стьожкових глистів, а також у разі лихоманки.
«Кашка» з насіння кавуна. сушене насіння розтирають разом зі шкіркою у ступці чи мелють на млинку. Змішують з водою у пропорції 1:2, упарюють 2 години, не доводячи до кипіння. Вживають натще за 20 хв до їди. Через дві години прийняти послаблювальне, потім поставити клізму і лише після цієї процедури можна вживати їжу.
Медова суміш. Як глистогінний засіб беруть 300 г подрібненого очищеного насіння і змішують з 50 меду або варення. Приймають також натще (в ліжку) за годину до їди. . Через три години - послаблювальні засоби і потім поставити клізму.
«Молочко» з насіння: змелене разом зі шкіркою насіння кавуна змішати в пропорції 1:10 з водою. Для смаку додають фруктовий сироп, цукор чи мед.
Відвар кавунячого насіння також готують для оздоровлення. Взяти 150 г на 450 мл води, на водяній бані кип’ятити годину. Відвар пити протягом дня. Денна доза для дітей: 2--4 роки - 75 мл, 5--7 років – 100 мл, 8--10 років – 150 мл, 10--15 років – 200--250 мл.