КЕРАТОКОНУС ЛІКУЮТЬ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ КЛІНІКИ

Поділитися:
 КЕРАТОКОНУС ЛІКУЮТЬ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ КЛІНІКИ

Мій син нещодавно повернувся з ЗСУ. Там він захворів на кератоконус. Лікування за приписами не дало результатів. Розкажіть детальніше про це захворювання і про ефективні методики його лікування.
З повагою Валентина Сергіївна.
м. Київ.


Лист коментує заслужений лікар України, лікар-офтальмолог Віра АНГЕЛ.

Кератоконус – хронічне захворювання, яке поступово призводить до стоншення рогівки.
Зазвичай кератоконус спочатку проявляється тільки на одному оці. Причину цього захворювання до цього часу остаточно не встановлено. Однак імовірність виникнення кератоконусу вища за деяких очних хвороб і системних патологій організму. Частіше хвороба розвивається у пацієнтів, які тривалий час змушені вживати кортикостероїдні препарати чи які мали травми рогівки. А також у тих, хто має звичку терти та мружити очі.
Захворювання супроводжується розвитком астигматизму й короткозорості. У разі подальшого розвитку кератоконусу астигматизм посилюється й корекція зору стає неможливою. Рогівка ще більше стоншується до критичних величин. Настає момент, коли її товщина є настільки малою, що не в змозі підтримувати баланс внутрішньоочного тиску, що загрожує розвитком набряку рогівки.
Останнім часом завдяки новим технологіям обстеження рогівки кератоконус діагностують на більш ранніх стадіях.
До недавнього часу єдиним методом лікування кератоконусу було пересадження рогівки, яке виконували в разі вираженої стадії хвороби. Як зазначають у більшості центрів, де спеціалізуються на пересадженні рогівки, не менш як 15% усіх таких операцій виконують саме з приводу кератоконусу, що прегресує.
Останніми роками для корекції зору за кератоконусу застосовують лінзи спеціальної конструкції, так звані склеральні лінзи. Проте вони не можуть зупинити прогресування хвороби, а лиш коригують зір.
Сьогодні з’явилася можливість терапевтичного лікування кератоконусу за допомогою нового методу перехресного зв’язування рогівки колагену за допомоги рибофлавіну та лампи Зайлера. На цьому спеціалізуються й медичні центри вищої категорії, офтальмологічні клініки широкого профілю в різних містах і зокрема в столиці.
Контактну інформацію дізнайтеся, зателефонувавши в редакцію.