КОРЕКЦІЯ ЗОРУ БЕЗ ОПЕРАЦІЙ

Поділитися:
КОРЕКЦІЯ ЗОРУ БЕЗ ОПЕРАЦІЙ

До 90% інформації ми отримуємо через очі. І тільки тоді робимо висновки: подобається - не подобається, стане в пригоді чи ні й т. ін. Від стану зору залежить наш настрій, загальне самопочуття, а інколи й саме життя. Але настає момент у житті більшості людей, коли, читаючи книгу, газету або стоячи біля прилавка магазину, вони усвідомлюють, що не можуть прочитати потрібний рядок або побачити ціну на ціннику. Причини цього можуть бути різні: порушення в хребті, різні захворювання, перевтома та ін.

Можна, звісно, вийти з неприємного становища, одягнувши окуляри. Але навіть найкращі окуляри лише відносно коректують аномалію зору, не усуваючи причину її виникнення. Отож зір може погіршуватися, оскільки очні м’язи перестають виконувати свої функції й постійно слабшають, і окуляри доводиться міняти все частіше.

Але відновити зір цілком можливо. У цьому може допомогти книга «Восстановление зрения» Сергія Гаврюка - фахівця Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя», ведучого програми «Диагноз здоровья» на телеканалі «Надія». Це практичний посібник природного відновлення зору без операційного втручання за методом Уїльяма Бейтса. У зв’язку з актуальністю даної проблеми ми починаємо публікацію низки статей за матеріалами цієї книги.

ВІД АВТОРА

Працюючи в системі охорони здоров’я, я зустрічав людей, чиє повноцінне життя залежало від окулярів. Більшість із тих, хто втрачав зір, залишалися без уваги з боку родичів, більше того, проживали останні роки життя в будинку для людей похилого віку.

Ця книга призначена для тих, хто готовий докласти всіх потрібних зусиль для відновлення й збереження зору, а також зміцнення здоров’я в цілому. Протягом десятирічної роботи з профілактики захворювань, популяризації здорового способу життя та проведення програм з відновлення зору мені приємно бачити позитивні результати та чути гарні відгуки. Я вірю й сподіваюся, що принципи, викладені в цій книзі, допоможуть поліпшити й відновити зір, а також запобігти розвитку негативних процесів у вашому організмі чи повернути їх перебіг назад. Посібник є одним із методів комплексного відновлення зору.
Якщо у вас виникли проблеми із зором, можете використовувати рекомендації цієї програми після консультації з лікарем-офтальмологом.

ДОПУСТИМЕ ВИКОРИСТАННЯ ОКУЛЯРІВ

Хоч де б ми були: на пляжі чи в магазині, всюди замість очей бачимо темні скельця окулярів. Тим часом, засоби захисту очей від надміру світла були передбачені самим Творцем. Запобіжну роль тут покликані відігравати повіки, які можуть зближуватися, й зіниця, розмір якої може зменшуватися, регулюючи таким чином кількість світла, що надходить в око. Лише за дуже яскравого освітлення: наприклад, під час електрозварювання, на пляжі, в пустелі або засніженому просторі, виникає потреба в сонцезахисних окулярах. Така потреба може бути й у водіїв під час тривалої поїздки автострадою в сонячну погоду, коли погляд безупинно прикутий до дороги. Постійне ж носіння сонцезахисних окулярів без потреби призводить до виникнення світлобоязні (фотофобії): коли навіть та кількість світла, яку спокійно витримує нормальне око, призводить до болю в очах після зняття темних окулярів.

Крім того, носіння окулярів із забарвленими лінзами з пластмаси нерідко спричиняє так званий післяефект, що проявляється в порушенні на досить тривалий час правильного колірного сприйняття, а також призводить до негативного впливу ультрафіолетових променів на сітківку очей. Тому не варто носити без особливої ​​на те потреби темні окуляри. А якщо все ж таки виникне в них потреба, то вмійте правильно їх вибрати. Окуляри повинні затримувати не менше 70% світла, яке падає. За сорокавідсоткового затримання світла вони вже практично не приносять користі.

МЕТОДИКА ВІДНОВЛЕННЯ ЗОРУ ВІЛЬЯМА БЕЙТСА

Останнім часом помітно виросла зацікавленість до немедикаментозних методів лікування, які найчастіше пов’язують із нетрадиційною медициною. У сфері офтальмології таких методів порівняно мало, а ті, що відомі, на жаль, не завжди дають бажаний ефект. Тому будь-яка нова інформація в зазначеній галузі завжди сприймається з великою надією.

У деяких країнах за кордоном існують спеціальні центри, де кожен охочий може навчитися, як поліпшити свій зір. Найбільшим навчальним центром є Академія Бейтса в Йоганнесбурзі (ПАР).
Основні теоретичні положення методу Бейтса можна звести до такого визначення: око здійснює процес налаштування на роботу вдалині або поблизу не стільки шляхом зміни кривизни кришталика, скільки шляхом впливу на форму очного яблука зовнішніми м’язами, що оточують його.
Щоб зрозуміти, про що мовиться, зробимо деякі роз’яснення, які носять спрощений характер.

ЗАВДЯКИ ЧОМУ ОКО БАЧИТЬ?

Око складається з рогівки, рідини передньої камери, війчастого ​​м’яза, кришталика, склоподібного тіла, судинної оболонки, зорового нерва й 6 окорухових м’язів. І від стану кожного з цих елементів залежить, як наш зоровий апарат виконуватиме свою роботу. Від роботи й стану окорухових м’язів залежить те, як око бачитиме.

Здорове око має форму кулі. Якщо поздовжні м’язи слабкі й нетреновані, а поперечні - сильні, око буде витягнуте вперед - що свідчить про короткозорість. Якщо ж поперечні м’язи слабкі, а поздовжні сильні, око буде приплюснуте у вертикальній площині й розвивається далекозорість. М’язи, які не задіяні, атрофуються, втрачають масу й еластичність.

У багатьох людей після досягнення 40-50-річного віку настає так звана стареча далекозорість. При цьому око може мати нормальну кулясту форму, але кришталик дещо ущільнюється. Спричиняють це різні причини: ущільнення тканин кришталика, ослаблення циліарного м’яза й т.ін. Через сплощення кришталика літні люди, як і далекозорі в більш молодому віці, не можуть чітко бачити довколишні об’єкти.

Згідно з теорією Бейтса, причиною погіршення зору є психічне напруження, стрес, нераціональне й нерегулярне харчування, атеросклероз (звуження судин), нездорові звички, стимулятори, алкоголь.
Очевидно, що метою лікування має бути зняття напруги та усунення причин, які призводять до погіршення здоров’я.

Метод, що пропонується в цьому посібнику, дає змогу повернути очам їх рухливість і відновити зір. За допомогою спеціальних вправ слабкі м’язи можна натренувати, а сильні - розслабити.
Цим методом можна користуватися всім, окрім тих, хто мав оперативне хірургічне втручання на очах в найближчі шість місяців, і тих, у кого відбувається відшарування сітківки. Унікальність методу в його простоті, доступності, відсутності великої кількості протипоказань. У процесі наших занять із відновлення зору, після застосування викладених нижче порад, поліпшиться робота всіх органів і систем організму: серцево-судинної, нервової, травного тракту, ендокринної системи, від яких залежить наш зір.
 

ГЛАУКОМА

Підвищений тиск усередині очного яблука (внутрішньоочний тиск), що перевищує нормальне значення, називають глаукомою. Збільшення внутрішнього тиску відбувається через те, що так звана внутрішньоочна рідина не може вийти з ока. Нормальний очний тиск становить 15-20 мм рт. ст., але в разі захворювання на глаукому цей тиск може підніматися до 40 мм рт. ст. й вище. Через це стінки ока піддаються впливу підвищеного тиску. Отож може відбутися порушення роботи зорового нерва, приводячи до розвитку втрати зору.

Існує три типи глаукоми: вроджена, відкритокутова, закритокутова. Закритокутова глаукома часто зустрічається в природі і в медичній практиці ????. Хворий може відчувати тимчасове погіршення зору, бачити різнокольорові кола перед очима навколо джерел штучного світла. Таке часто спостерігається, коли людина піддається емоційному стресу або перебуває в затемненому середовищі, внаслідок чого відбувається розширення зіниць. При цьому може з’являтися нестерпний біль усередині або навколо ока через різке збільшення внутрішньоочного тиску. Причому частіше болить тільки одне око. Таке загострення може супроводжуватися нудотою і блюванням.

Відкритокутова глаукома рідше зустрічається в гострому вигляді. Хворий може відчувати помірний дискомфорт або втому в очах, особливо після перегляду телепередач чи фільмів у темній кімнаті. Також виникають проблеми із зором під час тьмяного світла, а в цілому не спостерігається поліпшення зору за будь-яких процедур і рецептів. Людина повільно втрачає бічний зір. Настільки повільно, що вона навіть цього не помічає. У неї також можуть з’являтися кола перед очима й спостерігатися втрата зору. Такий тип глаукоми є найбільш поширеним і починається у віці 40-46 років, а до 60-65 вона може розвинутися до повної втрати зору.

Вроджену глаукому діагностують відразу ж по народженні дитини або невдовзі після нього. Вона зазвичай спостерігається разом з іншими вродженими дефектами.
 

Запобігання глаукомі.

1. Завчасне виявлення та лікування хвороби дуже важливі для запобігання сліпоті.
2. Хвилювань, злості, страху та інших емоційних розладів потрібно намагатися уникати, адже вони спричиняють підвищення артеріального тиску і, відповідно, збільшують внутрішньоочний тиск.

3. Не можна піднімати тяжкі предмети, штовхати їх і т. ін. Але помірні щоденні вправи, ходьба, садівництво сприяють зменшенню внутрішньоочного тиску.
4. Будь-який одяг, який стискує тіло на рівні шиї, - комір, може спричинити підвищення тиску й тому не має бути в гардеробі.
5. Читати, шити й т. ін. можна, але помірно.
6. Не допускайте появи запорів, адже затвердіння випорожнень і ​​труднощі, спричинені цим, нервують і впливають на внутрішньоочний тиск.

7. Зі збільшенням кров’яного тиску збільшується й внутрішньоочний. Тому постійно стежте за артеріальним тиском і знижуйте його правильно.
8. Атеросклероз судин може перешкоджати відтоку рідини. Якщо ви спостерігаєте збільшення маси тіла, відразу ж почніть боротися з цим явищем.
9. Не вживайте каву та інші кофеїновмісні продукти та напої, адже вони підвищують артеріальний тиск.
10. Лежачи обличчям донизу, людина може відчувати відчутне збільшення внутрішньоочного тиску.

11. Куріння призводить до збільшення внутрішньоочного тиску.

14. Не вживайте занадто багато рідини за один раз. Склянки або двох за один раз зазвичай достатньо. Розподіляйте вживання потрібної кількості рідини протягом дня.
15. Корисним може бути чергування гарячих і холодних компресів на очі. Протягом 9 хвилин тримайте гарячий компрес і протягом 1 хвилини - холодний. Процедуру проводьте протягом 1 години щодня.

КАТАРАКТА

Катаракта - це помутніння кришталика ока. Кришталик, маленьке овальне тіло, розташоване позаду зіниці й райдужної оболонки ока, допомагає фокусувати світло на сітківку. Зазвичай кришталик прозорий, але якщо він стає затуманеним катарактою, промені світла не можуть потрапити на сітківку, й зір погіршується.

Катаракти бувають різних розмірів: від маленької затуманеної ділянки до великої, яка відчутно впливає на втрату зору. Вони можуть розвиватися протягом років, але бувають випадки розвитку за кілька місяців.

Симптоми захворювання такі: поступове погіршення зору, туманне, нечітке, розпливчасте зображення, зміна кольору зіниці, постійна потреба в нових окулярах; відчуття, коли перед очима все пливе; кола навколо предметів, які світяться. Катаракта може бути вродженою або такою, що з’явилася в результаті травми, захворювання чи старіння.

Травматичні катаракти утворюються внаслідок тупої або проникної травми, яка зачіпає передню оболонку кришталика. Це призводить до того, що кришталик абсорбує (всотує) водянисту речовину. Якщо очі піддаються впливу шкідливих хімічних речовин, це також може спричинити травматичну катаракту.
Інфрачервоні промені, які виходять від джерела тепла, іонізівна радіація та хімічні компоненти можуть також зумовити появу катаракти. Ювеліри, котрі сидять годинами щодня протягом багатьох років за роботою й котрі розміщують лампи всього за 3-5 см від очей, піддають себе великому ризику розвитку катаракти внаслідок тривалого нагрівання очей.
 

Запобігання катаракті

1. Високий рівень вмісту глюкози або ксилози в крові призводить до катаракти. Використовуйте мінімальну кількість цукру в дієті, а також уникайте його замінників.
2. Доктор Бартон Л. Хоудс із Чикаго вважає, що тютюновий дим, якщо й не є безпосередньою причиною появи катаракти, то, як мінімум, є чинником, що впливає на передчасний розвиток темних плям на очних лінзах.
3. Дихальні вправи стимулюють циркуляцію крові. Тому корисно робити неінтенсивні вправи після вживання їжі. Такі процедури уповільнюють утворення катаракти.

Продовження