КОРИСТЬ ЕФІРНОЇ ОЛІЇ ЧАЙНОГО ДЕРЕВА

Поділитися:
КОРИСТЬ ЕФІРНОЇ ОЛІЇ ЧАЙНОГО ДЕРЕВА

Ефірна олія чайного дерева є однією з найбільш цінних з усіх олій, оскільки має численні корисні й лікувальні властивості. Зокрема, володіє дезодорувальною та дезінфікувальною дією, яка в 60 разів потужніша порівняно зі звичайним туалетним милом; успішно застосовується в разі захворювань носоглотки й ротової порожнини, інфекційних та гінекологічний хвороб, за грибкових уражень шкіри.
Олія чайного дерева в певних пропорціях є високоефективним засобом для лікування трихомонадного вагініту, кандидозу, цервіциту, хронічного ендоцервіциту тощо. Вона надає швидку та відчутну допомогу практично за всіх видів запалень.
До того ж, крім усіх вище перелічених терапевтичних властивостей, ефірна олія чайного дерева здатна стимулювати імунний захист для запобігання новому чи повторному інфікуванню організму. Чудово справляється вона із нервовим напруженням, тривожністю, підвищує працездатність і концентрацію уваги тощо.
Олію чайного дерева можна застосовувати як у чистому (концентрованому) вигляді, так і в різноманітних сумішах. Вона входить до складу багатьох мазей, гелів та кремів.

Помічні практичні поради на щодень

У разі зовнішніх проявів алергії потрібно щодня по кілька разів змащувати уражені ділянки шкіри сумішшю з 5 крапель ефірної олії чайного дерева й 30 мл соєвої олії.
Герпес рекомендують кілька разів на день змащувати сумішшю з 5 крапель ефірної олії чайного дерева і 5 мл соєвої олії.
Для стимулювання кровообігу й поліпшення загального стану можна застосувати аромалампу, капнувши у воду 4 краплі ефірної олії чайного дерева та 2 краплі ефірної олії шавлії мускатної.
У разі порушення кровообігу можна час від часу нюхати олію чайного дерева прямо з пляшечки.
Для усунення чи зменшення болю голови цілком достатньо вдихнути з пляшечки концентровану ефірну олію чайного дерева.
Також за цієї проблеми можна скористатися аромалампою. Для неї достатньо 5 крапель ефірної олії чайного дерева.
Ефективною буде й така суміш: налити 50 мл води в темну пляшечку й додати туди по 5 крапель ефірних олій чайного дерева й лаванди та 2 краплі ефірної олії шавлії мускатної. Флакон закрити кришечкою й енергійно струснути кілька разів. Потім капнути кілька крапель на носову хустинку й розтерти нею лоба, скроні та перенісся. Можна втирати й одну олію чайного дерева.
У разі гіпотонії рекомендується вдихати час від часу випари ефірної олії чайного дерева чи застосувати аромалампу, капнувши в неї 7 крапель олії – цей засіб підвищує та стабілізує тиск крові. Посилить ефект додавання в аромалампу ще 2 крапель ефірної олії шавлії мускатної.
У разі геморою допоможе сидяча ванна з додаванням 2 ст. л. вершків з 5 краплями ефірної олії чайного дерева. Ця щоденна десятихвилинна процедура зменшує больові відчуття й чинить лікувальну дію.

У разі запалення сечового міхура швидка поміч - це сидяча ванна з додаванням 2 ст. л. вершків, в яких попередньо розчинено 5 крапель ефірної олії чайного дерева та 2 краплі ефірної олії лаванди. Приймати таку ванну слід двічі на день протягом 10 хв. Після процедури потрібно насухо витертися й 30 хв спокійно полежати.
За нерегулярного болю в черевній порожнині ефірна олія чайного дерева допомагає зменшити, а в деяких випадках і усунути біль. Для цього можна прийняти з нею ванну: на 3 ст. л. вершків 8 крапель олії.
У разі астматичного нападу рекомендується вдихати випари ефірної олії чайного дерева – вона чинить антиспазматичну й розслаблювальну дію. Крім того, після нападу корисно запалити в кімнаті аромалампу з ефірною олією чайного дерева - це дасть змогу якоюсь мірою знизити ризик повторного нападу. Суміш для аромалампи слід зробити таку: узяти по 1 краплі ефірної олії чайного дерева, меліси й пелюсток троянди.
Артрит - це запальне захворювання суглобів, що нерідко призводить до їх деформації. За допомогою тільки ефірної олії чайного дерева усунути його неможливо, проте цілком реально зменшити больові відчуття. Для цього уражені місця слід намащувати цією олією.
За різних запальних і гнійних захворювань зубів і порожнини рота - гінгівіту, пародонтозу, зубного болю тощо, корисне полоскання: 4-7 крапель олії чайного дерева змішати з 1/3 ч. л. солі чи харчової соди й розчинити у склянці теплої води.
Також можна прикладати на уражену ділянку марлю, просочену сумішшю, яка складається з 10 мл будь-якої олії та 5-7 крапель ефірної олії чайного дерева.
Олія чайного дерева допоможе швидко впоратися і з вірусними чи бактеріальними респіраторними захворюваннями, підвищити захисні сили організму, запобігти поширенню інфекції. Для дезодорування й дезінфекції приміщення, де перебуває хворий, потрібно кілька разів на день проводити випаровування олії з допомогою аромалампи (3-5 крапель на 2 ст. л. води).
Для ліпшого відхаркування мокротиння рекомендується проводити парові інгаляції: на 1 л гарячої води 3-5 крапель олії. Спокійно вдихати аромат протягом 5-7 хв.
У разі пліснявки, циститу, кольпіту, вагініту та інших інфекційно-запальних захворювань сечостатевої системи як додаткове лікування добре застосовувати спринцювання (його роблять зазвичай на ніч): додати в 0,5 ч. л. соди 5 крапель олії й розвести в склянці теплої води. Для зовнішнього обполіскування інтимних місць можна приготувати розчин: 5-6 крапель олії чайного дерева на 1 л води.
Щоб позбутися від папілом, слід акуратно змащувати уражені ділянки двічі на день олією чайного дерева. При цьому потрібно стежити, аби олія потрапляла саме на папілому, а не на шкіру біля нею.
У разі стресу, напруження та для поліпшення концентрації уваги рекомендується вдихати аромат олії прямо з флакончика. Удома можна скористатися аромалампою.
Увага! Олію чайного дерева застосовують тільки як зовнішній засіб, всередину не рекомендують приймати. Цей засіб протипоказаний вагітним і дітям до 6 років. Слід уникати потрапляння олії та її випарів в очі (під час інгаляції очі слід заплющувати).
Перед використанням для шкіри й слизових оболонок рекомендується провести тест на переносність олії. Для цього 1 краплю потрібно розвести в чайній ложці соняшникової олії й нанести на внутрішню поверхню зап’ястя. Якщо протягом 12 годин не з’явилися почервоніння чи свербіж, олію чайного дерева можна застосовувати для лікування.
Олію чайного дерева можна придбати в аптеках.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.