КУРЯЧІ ЯЙЦЯ СПРИЯЮТЬ НОРМАЛІЗАЦІЇ РІВНЯ ХОЛЕСТЕРИНУ

Поділитися:
КУРЯЧІ ЯЙЦЯ СПРИЯЮТЬ НОРМАЛІЗАЦІЇ РІВНЯ ХОЛЕСТЕРИНУ

Чув, що можна спокійно з’їдати по одному курячому яйцю на день. Чи не нашкодить це організму й не призведе до підвищення кількості холестерину в крові?
З повагою Володимир Петрович.
м. Макарів Київської обл.

У своїй книзі «Резервні можливості організму. Дихання. Свідомість. Міфи і реальність» , доктор медичних наук, професор Іван НЕУМИВАКІН дає рекомендації щодо вживання яєць.
Яйця - гарний енергетичний продукт, в якому є все потрібне для організму, що росте. Проте в сирому вигляді їх їсти небажано (крім перепелиних, які є практично стерильними), оскільки яєчний білок блокує дію одного з важливих вітамінів - біотину, таким чином порушуючи обмінні процеси. Варені яйця засвоюються погано, для їх травлення потрібно багато енергії. Крім того, під час тривалої термічної обробки в яйцях руйнуються цінні амінокислоти.
Найліпше їсти яйця з рідким жовтком: покласти їх у холодну воду й після закипання варити 20-25 сек. Також гарно засвоюється яєчня, приготовлена таким способом: окремо збити жовтки й білки, потім їх з’єднати, вилити на сковорідку.
Щодо вмісту в яйцях холестерину, то надходячи в організм, він практично не впливає на загальний рівень холестерину. Навпаки, в яйця є багато фосфоліпідів, в основному, лецитину, який бере участь у нормалізації холестеринового обміну і входить до складу клітинних мембран. Крім того, саме в яйцях містяться найбільш цінні білки, які засвоюються організмом повністю. Яєчні жовтки містять вітаміни А, D, E, а також такі мікроелементи, як залізо, цинк, сірка. Тому яйця рекомендують вживати за недокрів’я, для поліпшення роботи печінки, як загальнозміцнювальний засіб.