ЛІКУВАННЯ ЗВУКОМ – ШВИДКА ДОПОМОГА В РАЗІ НЕЗДУЖАННЯ

Поділитися:
ЛІКУВАННЯ ЗВУКОМ – ШВИДКА ДОПОМОГА В РАЗІ НЕЗДУЖАННЯ

Те, що існує зв’язок між звуком і здоров’ям людини, відомо ще з давніх часів. Різні звуки породжують відповідні вібрації, які своєю чергою по-різному впливають на наше самопочуття. І дуже часто як першу допомогу за того чи того нездужання можна застосовувати звукові ліки. Для цього лише потрібно просто вимовляти певний звук. Пропонуємо кілька вправ звукотерапії. Але спочатку слід зауважити, що звук, який вимовляється, повинен бути рівним і однієї висоти на початку, усередині й наприкінці. Тобто не можна починати надто голосно й низько, а закінчувати слабким писком.
Звук «А -А-А» змушує вібрувати груди, стимулює верхню частину легенів, усуває загальну напругу. Його слід проспівувати, ніби, заколисуючи дитину.
Звук «В» нормалізує роботу нервової системи, головного й спинного мозку.
«ГО» використовують за хвороб печінки, жовчного міхура, сухожилля й очей. Під час вимови руки слід тримати на ділянці печінки.
«ДОН» помічний у разі захворювань селезінки, шлунка, м’язів рота. Руки - на сонячному сплетенні.
Звук «Е-Е-Е» чистить організм енерго- інформаційного від бруду, створює навколо людини бар’єр для захисту від забруднення, зурочень.
«ІЄ» благотворно діє на серце. Його треба проспівувати.
Звук «Н» змушує вібрувати головний мозок, активізує його праву половину й лікує хвороби мозку, а також розвиває інтуїцію й творчі здібності.
«НГ», промовлений без напруги, стимулює гіпофіз і розширює творчі можливості людини.
«НГОНГО» благотворно діє на шлунок, печінку й сонячне сплетення. Більш високе звучання лікує гайморит.
«МПОМ» треба вимовляти так, як ніби граєте на трубі. У результаті нормалізується робота серця.
«РЕ» допомагають зняти стреси, страхи, заїкання.
«ПЕОХО» дуже благотворно діє на дихання, активізує серце.
Звук «О», що переходить в «Е». «О» - гармонізує, а «Е» стимулює горло, паращитоподібні залози, трахею. «Е» треба намагатися співати на високих тонах.
«ОЙ» сприяє роботі прямої кишки. Цей звук звучить, як ВОЇ, його можна підвивати.
«СІ» знімає напругу, коли людина чимось налякана.
«ТЕ» зміцнює серцево-судинну систему.
Під час вимовляння звуку «І» вібрують голосові зв’язки, гортань і вуха, виникають коливання в голові, з тіла виводяться шкідливі вібрації, поліпшується слух, відбувається очищення мозку, очей і носа.
«ЧЕН» (правильніше «ЧЖЕН») рекомендується вимовляти в разі захворювань серця, тонкої кишки, язика. Вимовляти потрібно 9 разів. Руки при цьому слід покласти на ділянку серця.
«Шен» (майже «ШАН») застосовується для лікування хвороб легенів, товстої кишки.
Звуки «Ю» і «ЮЯ» сприятливо діють на нирки та сечовий міхур, чистять і наповнюють енергією. Кількість вимовляння за одну процедуру коливається від 9 до 12 разів. Долоні при цьому лежать на куприку.
Промовляючи «ЧУААА» 5-8 хв уранці, натискаючи при цьому легко на живіт, можна схуднути.

Практика «шість цілющих звуків»

Існує давня даоська практика «Шести Цілющих Звуків», яка за щоденного її застосовування поліпшить травлення, полікує від застуди, нежитю, болю в горлі, нормалізує стан усіх внутрішніх органів, звільнить від депресії та нападів гніву й ін.
Практику бажано виконувати перед сном, щоб розслабити тіло, забезпечити міцний сон і охолодити надмірно розігріті органи. Звуки слід вимовляти в тій послідовності, у якій вони подаються нижче.

Звук легень: «С-С-С-С-С-С-С-С-С» (язик за зубами).
1. Сядьте, випрямте спину, руки покладіть на легені, очі заплющте. Усміхніться своїм легеням. Уявіть біле світло.
2. Зробіть глибокий вдих, розплющте очі й піднімайте руки, на рівні очей почніть розвертати долоні тильним боком до тіла, доки вони не опиняться у вас над головою, долонями догори. Пальці однієї руки направлені до пальців іншої. Тримайте лікті округленими, не випрямляйте руки. Стисніть щелепи так, щоб зуби ледь торкалися, і роз’єднайте губи. Повільно видихайте крізь зуби звук «С-С-С-С-С-С-С-С-С-С».
Увага! На початку ви можете вимовляти всі звуки голосно, але з часом вам ліпше практикувати їх подумки. «Подумки» означає те, що звук вимовляється так тихо, що тільки ви можете його почути, відчуваючи при цьому вібрацію у відповідних органах. Ви повинні видихати дуже повільно і повністю.
3. Коли повністю видихнули, поверніть долоні, і зберіть біле світло. Направте це світло від маківки в легені. Опустіть руки й тримайте їх навпроти легенів, випромінюючи з них яскраве біле світло й мужність у легені.
4. Відпочиньте, заплющте очі й відчуйте свої легені. Усміхніться їм і уявіть, що все ще вимовляєте звук легень. Відчувайте вібрацію, дихайте спокійно й спостерігайте, як легені світяться яскравим білим світлом. Трансформуючи печаль, концентруйтеся на почутті справедливості й мужності (нехай це займе стільки часу, скільки потрібно).
5. Повторіть звук легень 3-6 разів. У разі печалі, депресії, застуди, грипу, зубного болю, астми або емфіземи можна повторювати цю вправу 6, 9, 12 або 24 рази.

Звук нирок: «ЧУ-У-У-У-У-У-У-У» (вимовляти його слід, мов задуваєте свічку).
1. Сядьте із прямою спиною, руки покладіть на нирки, очі заплющені. Усміхніться своїм нирки. Уявіть блакитне світло, сонце, що світить над океаном.
2. Зробіть глибокий вдих, розплющте очі й поставте ноги разом, щоб кісточки й коліна обох ніг доторкалися. Нахиліться вперед й обійміть руками коліна таким чином, щоб вигнутися в ділянці нирок. Одночасно відхиліть голову так, щоб дивитися прямо перед собою. Відчувайте натягнення хребта. Округліть губи. Легко видихайте зі звуком «ЧУ-У-У-У», немов намагаєтеся задути свічку. Одночасно втягніть живіт.
3. Коли ви повністю видихнули, сядьте вертикально, трохи розставте ноги, підніміть руки до маківки й зачерпніть блакитного світла. Направте це світло крізь тіло в нирки. Опустіть руки й тримайте долоні на нирках. Випромінюйте з них блакитне світло, ніжність і спокій у нирки.
4. Покладіть руки на коліна. Відпочиньте, заплющте очі й відчуйте свої нирки, усміхніться їм та уявіть, що ви все ще вимовляєте звук нирок. Відчуйте, як вібрація звуку рухає й очищає енергію в нирках. Дихайте спокійно й спостерігайте, як ваші нирки сяють прохолодним блакитним світлом. Трансформуючи будь-який страх, концентруйтеся на почутті ніжності, спокою та пильності.
5. Повторіть звук нирок у цій же послідовності 3-6 разів. Можна повторювати цю вправу й більшу кількість разів, щоб полегшити біль у спині, усунути дзвін у вухах, запаморочення, втому, страх.

Звук печінки: «Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш» (язик біля верхнього піднебіння).
1. Сядьте зручно із прямою спиною, руки на печінці, очі заплющені. Усміхніться своїй печінці, відчуйте з нею зв’язок. Уявіть собі зелений ліс. Спостерігайте, як сонце сяє над лісом, створюючи силу життя й зелене світло.
2. Зробіть глибокий вдих, розплющте очі й розведіть руки врізнобіч, долонями догори. Повільно підніміть руки до маківки. Переплетіть пальці й розверніть долонями догори. Витягніть руки від самих плечей, вони мають бути прямими. Злегка відхиліться вліво, щоб відбулось м’яке розтягування м’язів у ділянці печінки. Розплющте очі широко й повільно видихайте звук «Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш».
3. Після того як повністю видихнули, сядьте вертикально, зачерпніть руками над головою зелене світло, й направте його від маківки крізь тіло в печінку. Повільно опустіть руки, долонями догори, зачерпніть ще більше зеленого світла й тримайте обидві руки перед печінкою. Випромінюйте з них зелене світло, енергію лісу й доброту у свою печінку.
4. Покладіть руки на коліна. Відпочиньте, заплющте очі й відчуйте свою печінку. Усміхніться їй. Уявіть, що ви все ще вимовляєте звук печінки. Відчуйте, як вібрація звуку рухає й очищає енергію в печінці.
Дихайте спокійно й спостерігайте, як ваша печінка сяє зеленим світлом. Це зміцнює її й активізує в ній доброту. З кожним вдихом намагайтеся відчути, як яскрава зелена енергія дерева заміщає енергію гніву, агресії та розчарування. Трансформуючи гнів і агресію, концентруйтеся на прощенні й доброті. Відчуйте тепло та енергійність. Постарайтеся продовжити це відчуття якомога довше.
5. Повторіть 3-6 разів. Ви можете повторювати цю вправу й більшу кількість разів для того, щоб позбутися гніву, кислого або гіркого смаку в роті та очистити печінку від токсинів.

Звук серця: «ХАУ-У-У-У-У-У-У-У» (рот широко відкритий).
1. Сядьте зручно із прямою спиною, руки на серці, очі заплющені. Усміхайтеся своєму серцю, поки не відчуєте з ним зв’язок. Уявіть захід сонця над океаном, червоне світло.
2. Зробіть глибокий вдих, розплющте очі й займіть таку ж позу, як під час звуку печінки. Однак, на відміну від попередньої вправи, потрібно відхилитися трохи вправо, щоб зробити м’яке розтягування м’язів ділянки серця. Сфокусуйтеся на вашому серці, округліть губи й повільно видихайте звук «ХАУ-У-У-У-У».
3. Коли повністю видихнули, сядьте вертикально й зачерпніть руками червоне світло. Направте це світло від маківки крізь тіло в серце. Повільно опустіть руки навпроти серця, й випромінюйте з них червоне світло, любов і внутрішню радість у своє серце.
4. Покладіть руки на коліна. Відпочиньте, заплющте очі й відчуйте серце, усміхніться йому й уявіть собі, що ви все ще вимовляєте звук серця. Відчувайте вібрацію в ньому. Дихайте спокійно й спостерігайте, як серце світиться червоним вогненним світлом. Це зміцнить серце й активізує в ньому любов, внутрішню радість і щирість. З кожним вдихом намагайтеся відчути, як теплий червоне світло заміщає надмірний жар, токсини, запальність, зарозумілість і ненависть, які накопичилися у вашому серці. Відчуйте, як ненависть, зарозумілість чи неповага трансформуються в любов, щирість, вдячність і повагу. Постарайтеся подовжити відчуття звуку серця якомога довше.
5. Повторити 3-6 разів. Повторюйте цю вправу більше разів у разі болю в горлі, запалення, набряклих ясен, язика, нервозності й хвороб серця.

Звук селезінки, активізує енергію шлунка, підшлункової залози й селезінки: «ХУ-У-У-У-У-У» (із горла, гортанний).
1. Сядьте із прямою спиною, руки покладіть на селезінку, очі заплющені. Усміхайтеся своєму шлунку й селезінці, доки не відчуєте з ними зв’язок. Уявіть жовте світло, насичене золотисте світло пізнього літа.
2. Зробіть глибокий вдих, розплющте очі й помістіть три середніх пальці обох рук прямо під грудниною з лівого боку грудної клітки. Дивіться вперед і легенько натискайте пальцями під грудною кліткою на шлунок або селезінку. Видихайте звук «ХУ-У-У-У-У-У-У». Відчуйте, як звук селезінки вібрує в голосових зв’язках.
3. Коли повністю видихнули, сядьте вертикально й зачерпніть руками над головою жовте світло. Направте це світло від маківки крізь тіло в шлунок і селезінку. Перемістіть руки до шлунка та/ або селезінки. Випромінюйте жовте світло, безстрашність, відкритість і стабільність у шлунок і селезінку.
4. Відпочиньте, заплющте очі й відчуйте шлунок та селезінку. Усміхніться їм і уявіть, що ви все ще вимовляєте звук селезінки. Відчуйте, як вібрація звуку рухає й очищає енергію в шлунку й селезінці. Дихайте спокійно й спостерігайте, як ваш шлунок і селезінка сяють жовтим світлом. З кожним вдихом намагайтеся відчути, як тепле жовте світло заміщає всі занепокоєння в цих органах. Відчуйте, як будь-яке занепокоєння трансформується в цих органах у безстрашність, відкритість, урівноваженість і гармонію. Постарайтеся продовжити відчуття звуку селезінки якомога довше.
5. Повторіть вправу від трьох до шести разів. Можна практикувати й більше, щоб усунути розлад шлунка, нудоту й діарею.

Звук потрійного обігрівача: «ХІ-І-І-І-І-І-І».
Потрійний обігрівач співвідноситься із трьома енергетичними центрами нашого тіла: верхній відділ (мозок, серце й легені) гарячий; середній відділ (печінка, нирки, шлунок, підшлункова залоза та селезінка) теплий; нижній відділ (товстий і тонкий кишечник, сечовий міхур і статеві органи) прохолодний. Звук «ХІ-І-І-І-І-І-І» слугує для балансу температури трьох рівнів шляхом перенесення гарячої енергії в нижній центр, а холодної енергії - у верхній. Тобто гаряча енергія з ділянки серця перетікає в більш холодний статевий відділ, а холодна енергія з низу живота піднімається до серця.
1. Ляжте на спину або притуліться до спинки стільця. Усміхніться, підніміть руки вгору й зберіть Ци (життєва енергія). Наблизьте руки до свого обличчя. Промовляючи на видиху звук «ХІ-І-І-І», дозвольте рукам повільно рухатися вздовж тіла вниз, переносячи енергію до ступень. На видиху спочатку опускайте груди, потім сонячне сплетення й нарешті, низ живота. Уявіть, як щось видавлює з вас повітря й рухає донизу гарячу енергію в той час, як ваші руки рухаються від голови донизу.
2. Відпочиньте й сконцентруйтеся на травному тракті.
3. Повторіть цю вправу від трьох до шести разів. Практикуйте й довше в разі безсоння й стресу.

Підготувала Олеся СТЕПАНОВА.