ЛИСТЯ ВОЛОСЬКИХ ГОРІХІВ ДОПОМОЖЕ ПОЗБУТИСЯ ЗАПАЛЕННЯ

Поділитися:
ЛИСТЯ ВОЛОСЬКИХ ГОРІХІВ ДОПОМОЖЕ ПОЗБУТИСЯ ЗАПАЛЕННЯ

Волоські горіхи, завдяки своїм лікувальним і цілющим властивостям, широко застосовуються в народній медицині. Вони багаті корисними й потрібними для життєдіяльності організму речовинами, мікроелементами й вітамінами. У медицині з волоських горіхів виготовляють різні лікарські препарати, які володіють бактерицидною, протизапальною, протисклеротичною, протиглисною, загальнозміцнювальною, в’яжучою, закріплювальною, проносною (кора, корені), помірно цукрознижувальною та кровоспинною дією.
У цій статті я дам кілька рецептів народної медицини з листя волоських горіхів, щоб, оцінивши їх користь для себе, ви встигли запастися лікувальною сировиною. Листя збирають у травні-червні, коли воно має ще бальзамічний аромат. Сушать під наметами, на горищах, зберігають у добре провітрюваних приміщеннях.

Як оздоровитися листям

Листя волоських горіхів використовують як зовнішні, так і внутрішні ліки. Воно має ранозагоювальні, антимікробні та протизапальні властивості. Його застосовують у разі запалень слизової оболонки кишечнику, за проносів, подразнення слизової оболонки шлунка, запалення порожнини рота й горла. Особливо корисне листя волоських горіхів для лікування різних шкірних захворювань.
Але слід пам’ятати, що препарати з цієї рослини збільшують здатність зсідання крові, у зв’язку з чим вони протипоказані деяким хворим.
• У разі дерматитів: 1 ст. л. висушеного та дрібно нарізаного листя залити 1 склянкою окропу, настояти 1 годину, процідити й випити протягом дня. Це добова доза. У разі дерматитів добре допомагають і компреси з сухого листя, пропареного протягом години в склянці окропу.
• За екземи й геморою допоможе кашка з вареного листя волоських горіхів, яку накладають у вигляді компресу на хворі ділянки.
• Для вигнання круглих глистів: 1 ст. л. сухого листя залити 1 склянкою окропу, настояти, закутавши, 2 години, процідити. Приймати дітям по 1 ч. л. 3—4 рази на день.
• У разі порушень менструального циклу рекомендується 1,5 ст. л. подрібненого листя залити двома склянками окропу та настоювати не менш як 2 години. Потім процідити й відтиснути. Вживати по 25—30 мл тричі на день до їди.
• Цей же настій використовують як ефективний сечогінний засіб.
• Рекомендується купати дітей у разі рахіту, золотухи й різних шкірних захворювань у відварі листя горіхів: 500 г листя залити 3—5 л води, кип’ятити 20—30 хв. Відвар злити у ванну.
• Також за рахіту, золотухи ефективний і внутрішній прийом настою: 1 ст. л. сухого листя залити 1 склянкою окропу, настояти, закутавши, 1 годину, процідити. Приймати дітям по 1 ч. л. тричі на день.
• Цей же настій рекомендується для полоскання у разі запальних захворювань порожнини рота й горла.
• За вугрів приймати цей же настій: 1 склянка — добова доза.
• У разі подагри й ревматизму корисно приймати ванни та робити обливання таким настоєм: 0,5 кг листя горіхів відварити в 1 л води.
• За гною у вусі свіжий сік із листя волоських горіхів капати по 3 краплі.
• У разі мокрих шкірних захворювань — мокрої екземи, сверблячки, кропив’янки: залити киплячою водою 400 г листя волоських горіхів, настояти протягом 15 хв, процідити. Вилити настій у ванну. Приймати ванну з температурою 38,5°С 15 хв.

Сергій ДЕМЧЕНКО,
доктор медицини,
цілитель-фітотерапевт.
http://ra26.com/14-greckij-orex.html