МАМО, ПРОСТИ МЕНЕ, Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ

Поділитися:
МАМО, ПРОСТИ МЕНЕ, Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ

Наталія Бензионович, психолог, виконавчий директор Академії цілісного світогляду.

Усе, що є в нашій родовій системі, ― це все Потоки Любові. Усе ґрунтується й будується на Любові як на певній енергії. Будь-яка родова система складається з чоловіків Роду й жінок Роду.
І сьогодні ми приділимо увагу жіночій силі Роду. Жіночій гілочці, що починається з мами й сягає в глиб Роду.

Дарунки мами: приймайте й користуйтеся

Мама уособлює жіночі енергії. Від неї дитині передаються здатність впливати на оточення, привабливість, уміння давати любов і проявляти її, вміння домовлятися, здатність приймати дари та гроші за виконану роботу, удача; вміння позбуватися зайвого й непотрібного.
Мама також відповідає за здатність дитини бажати, за прояв емоцій та почуттів, за інтуїцію; за те, наскільки вона вірить і приймає це життя.
Є така сильна фраза: «Мама ― це постачальник реальності». Що тут мається на увазі? ― «Те, що як ми ставимося до мами, так світ ставиться до нас». І зараз поміркуйте над цими словами, згадайте свій досвід, свої життєві ситуації... Наприклад, мама дратує своєю якоюсь поведінкою, чогось вимагає... Робимо перенос: а що відбувається в моїй реальності? І виявляємо, що й у мені є ця якість у поведінці, якою і я дратую Світ чи когось особисто.
Або, наприклад, відчуття, що мама чогось недодала, й виникає таке саме відчуття стосовно Світу: що Світ, суспільство мені теж недодає.
Коли в нас відбуваються болісні ситуації в зовнішньому світі, завжди звертайте погляд усередину себе, всередину своєї сім'ї ― чи все там гаразд, чи з усіма в нас добрі, гармонійні стосунки.

Чому не можна ображатися на матір

Для жінок нерозв'язані образи на маму перекривають потік любові, така жінка не може передавати любов із Роду своїм дітям. Образи на маму впливають і на наші взаємини з чоловіками. Та й грошовий канал забруднюється цими образами. І ці образи не дають нам легко, вільно, з радістю й вдячністю приймати Дари.
Мама ― наш учитель і екзаменатор. Якщо вона робить нам боляче, це просто перевірка нашого Его й того, наскільки ми зможемо ним керувати. Хай що мама зробить ― треба навчитися так керувати своїми емоціями, щоб в її бік навіть погляду не було ніякого. Щоб душа навіть не вагалася. І щоб була величезна вдячність, що вона вас народила, й більше вона вам нічого не винна.
Дуже важливо ― навчитися пробачати образи, а не просто їх забувати.
Найдієвіший метод: зрозуміти, що людина, яка нас скривдила, абсолютно не винна, вона ― лише виконавець для нашого очищення. І якщо Всесвіт (Бог) так влаштували, отже, ми на це заслужили, а того, хто нас скривдив, маємо пожаліти й навіть вибачитися перед ним, бодай подумки. Адже ми своїм внутрішнім станом спровокували його на кривду чи зраду.
До речі, вважається, що кривди й зради ― це найщадніші випробування, які даються нам для нашого виправлення. Якщо ми їх не проходимо, слідом ідуть розвал долі та хвороби.

Мати ― дитина ― суспільство

На своїх консультаціях я бачу, чому в багатьох не складаються стосунки в особистому житті, в родині, в соціумі, й люди самі зізнаються в тому, що немає гармонійних стосунків із мамою. На семінарах ми розбираємо ці взаємини, які інколи тягнуться з дитинства. І працюємо з образом мами, тобто з «внутрішньою» мамою, а не з фізичною.
Слід запам'ятати: що більше у вас всередині почуття вдячності до мами (просто навіть за те, що вона є чи була), то більше Світ вас приймає. То більше вас визнають як особистість, як друга, як фахівця, як наставника. І навпаки…
Хочу навести приклад із консультації. На прийом прийшла жінка, науковець. На роботі в неї виник конфлікт із двома молодими колегами: вони кепкували з неї, нечітко виконували доручені завдання. Я вже знала причину її конфліктної ситуації.
Виявилося, що в неї є образи на матір. І, як наслідок, виникли проблеми в стосунках із дочкою. Між ними сталася конфліктна ситуація, яка мало не скінчилася бійкою. Після чого дочка грюкнула дверима й більше не з'являлася в рідній домівці. Ось і відповідь на її запит. Дві найближчі людини, рідніших і бути не може, ― мати й дочка ― забули про Любов, забули, навіщо Бог послав їх на цю Землю. І коллеги-жінки своєю поведінкою вказали на цю помилку в їхніх долях.

Практики й молитви для усунення

Я порекомендувала цій жінці: по-перше, сісти й виписати всю конфліктну ситуацію на папір, згадати все до дрібниць, немовби вийняти з себе весь негатив на папір. Потім узяти інший аркуш і написати відповідь від імені дочки. Писати все, що спаде на думку. І спалити ці листи. Важливо відчути, як усередині стало легко й спокійно.
Цим виписуванням ми розчиняємо той клубок негативу, який був усередині нашої душі й завдавав страждань. Прийняти дочку з усіма її претензіями, головне ― простити її, побачити в собі її віддзеркалення, бо мама й дочка ― це найчіткіші дзеркала одна одної. Усвідомити свою помилку в стосунках із дочкою, пройти дуже щире внутрішнє каяття:
«Господи, я каюся у своїх помилках, прости мені мою неправильну поведінку, дякую Тобі за те, що Ти мене очищуєш від помилок минулого, дбаєш про мене, й прошу благословити мене на створення любові й радості у взаєминах із близькими, а також із людьми навколо. Допоможи мені в цьому».

Також я порадила своїй відвідувачці замовити в сімох храмах сорокауст за здоров'я всіх членів сім'ї. Це дуже потужна молитовна дія та захист, коли одночасно відбуваються служби в різних монастирях за всю сім'ю.
І позаяк я побачила ще й причину цього конфлікту глибше, по жіночій гілочці в Роді, то порадила замовити службу парастас ― найсильніший покаянний молебень за померлих, і обов'язково бути самій при цій службі. Також дала щоденну молитву «Благословення матері».

Прохання про Божественну підтримку й допомогу

Для кожного, хто живе на світі, мати ― найближча й найрідніша людина. Мати й дитя пов'язані найміцнішими узами ― узами крові, що не розірвуться протягом цілого життя. І, звісно, як матері й батьки піклуються про своїх дітей, так і непорушним є обов'язок дітей піклуватися про батьків.
У складних життєвих ситуаціях, коли мати потребує не лише фізичної підтримки, а й допомоги Божественної, підтримкою служить самостійна молитва за матір.
Є дуже гарна молитва «Ненависників і кривдників наших прости». Цю молитву можна читати за матір, але нехай і вона сама читає її. Господь не обминає тих, хто прохає, й усе рано чи пізно стане на свої місця. Усе буде так, як має бути.
Я також рекомендую читати й таку молитву за здоров'я:
«Господи, благослови рабу Твою (ім'я), звільни її від гріхів та проклять. Вкажи їй шлях для чимшвидшого зцілення, пом'якши її болі, даруй їй сили все витерпіти. Скасуй усі суворі вироки, наповни долоні її дарами. Отче наш Небесний, вияви Твоє милосердя заради ймення Твого, зглянься на дочку Твою (ім'я). Почуй благання й пошли зцілення дочці Твоїй (ім'я). Амінь».
Можна читати молитви з молитвослова, можна підносити благання від серця, сказані своїми словами.
Ця коротка молитва підходить для розв'язання складних життєвих ситуацій: «Нехай зруйнує Господь усі дії сил темряви в нашому роді. Нехай звершиться в усьому воля Його. Амінь».

Не переробляйте, а приймайте та дякуйте

Коли в нас виникає гордість за якусь зроблену справу, то важливо цю енергію вдячності послати Богові й мамі. Попрактикуйте це.
Мама може ставитися до нас, як завгодно, та головне ― що ми відчуваємо у відповідь і як даємо цьому раду. Наше завдання: не переробити маму, а прийняти будь-яку ситуації, що до нас приходить. Вона (мама) є незаперечним авторитетом. Навіть якщо вона живе неправильно, при згадці про неї в будь-якому разі мають бути вдячність і уявний уклін.
Добре налаштування на маму рикошетом відбивається на спілкуванні з іншими людьми.
Мама має відчувати з вашої поведінки: ви їй вдячні, що вона вас народила, що ви безмірно шануєте її, що ви вважаєте її наймудрішою й довершеною жінкою; що вона ― єдина людина, перед якою ви ладні впасти долілиць; що всі її поради вам конче потрібні; що ви розумієте: все, що вона робить, вона робить із великої любові. Дочка і син мають займати позицію нижче мами.
У будь-якому конфлікті треба навчитися розмовляти з мамою так, щоб, зберігаючи повагу, згладити непорозуміння. До деяких зустрічей слід заздалегідь підготуватися, налаштувавшись на позитив.
«Мамусю, я вірю, що ти мене любиш. Але мені так бракує твоєї похвали та підтримки. І, мабуть, ти цього не робиш тому, що так краще. Але мені страшенно боляче від того, що ти робиш мені зауваження й ніколи не кажеш: «Ти вчиняєш правильно».
Налаштування допоможе побачити в людях хороше, особливо в близьких, а отже, дати їм підживлення. Якості, які ви в них бачите, посилюються й роблять людей щасливими. Поміркуйте, які якості хочете посилити у вашій мамі. Концентруйтеся на епізодах із вашого спільного життя, коли ці якості в неї проявляються. Уявіть: ви можете замовити долю для близької людини ― чого б ви попросили?! (Чого можна побажати мамі в 68, 75 років?)
Коли ви думаєте в гарному настрої ― все навколо починає змінюватися! У цьому допоможе повторення таких тверджень:
«Я розвиваюся. Я росту. Я рухаюся вперед, я даю раду будь-якій ситуації, що зі мною трапляється. І все це позитивно позначається на моїх взаєминах із мамою».
«Із кожним днем мої стосунки з мамою стають щораз ліпшими. Я дивлюся на маму з любов'ю й повагою».
«Мамо! Ти в моєму житті ― промінь... світло... тепло... радість... любов...»
Складіть свої афірмації, які відгукуються у вашій душі, та використовуйте їх якомога частіше, відчуваючи кожною клітинкою слова, які промовляєте.
Кажіть собі частіше: «Я маму ніколи не вчу».

Благословення матері сильніше за будь-який оберіг

У № 47 «ЗіД»  писала про силу благословення матері. Але, зважаючи на важливість цього дійства, не зайве повторити.
Благословення ― словесне проголошення добра, удачі й духовне накладання благ у життя чи в справи людини. Батько й мати, отримавши дитя від Бога, несуть безпосередню відповідальність за благополуччя його життя. Від народження й упродовж цілого життя людина потребує благословення батьків.
Материнське благословення має неймовірну силу. Адже мати до кінця своїх днів пов'язана з дитиною невидимими нитями.
Давати благословення слід не лише перед початком сімейного життя, а й перед будь-якою значущою подією. А також благословляти своїх дітей і близьких щодня, навіть якщо вони далеко від вас.
Суть благословення в тому, що мати створює навколо дитини своєрідний захисний кокон, який не дає їй потрапляти в неприємності, та спрямовує всі дії, на які благословила мати, в правильне русло. Благословення діє навіть на великих відстанях. Вважається, що людина, яку благословила мати, стає неуразливою.
Благословляючи на серйозні вчинки, мати має прочитати молитву, а тоді сказати побажання. При цьому не обмежуйте можливості дитини побажанням конкретних дій і не робіть застережень щодо шляхів досягнення мети.
Протягом наступних семи днів читайте молитву благословення вранці й увечері. Через тиждень мають настати зміни, наприклад, перші вдалі результати ― нехай і маленькі. Якщо змін немає, повторіть благословення й простежте за результатами на сьомий день.
Материнське благословення можуть отримати навіть сироти, які не знають своїх батьків. Душа матері є ангелом-охоронцем для дітей, і звернутися до неї можна, написавши листа.

Молитва-благословення матері

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, заради молитов Пречистої Твоєї Матері вислухай мене, грішну й негідну рабу Твою.
Господи, в милості Твоєї влади ― чадо моє, помилуй і спаси його заради імені Твого.
Господи, прости йому всі провини, вільні й невільні, вчинені ним перед Тобою.
Господи, настанови його на істинний шлях заповідей Твоїх, наведи його на розум та просвіти світлом Твоїм Христовим на спасіння душі й зцілення тіла.
Господи, благослови його вдома, біля дому, в школі, в полі, в праці й у дорозі, й на кожному місці Твого володіння.
Господи, вбережи його під покривом Твоїм Святим від кулі,  стріли, ножа, меча, від отрути, вогню, потопу, від смертоносного ураження (проміння атома) та від даремної смерті.
Господи, оборони його від видимих і невидимих ворогів, від усяких бід, лих та нещасть.
Господи, зціли його від будь-яких хвороб, очисти від усякої скверни (вина, тютюну, наркотиків) і полегши його душевні страждання й скорботи.
Господи, даруй йому благодать Духа Твого Святого на многії літа життя, здоров'я й цнотливості.
Господи, примнож і зміцни його розумові здібності та тілесні сили.
Господи, дай йому Твоє благословення на благочестиве сімейне життя та благочестиве дітонародження.
Господи, даруй і мені, негідній та грішній рабі Твоїй, батьківське благословення на чадо моє в нинішній час  ранку, дня, вечора й ночі заради Імені Твого, бо Царство Твоє вічне, всесильне та всемогутнє. Амінь.