РУБРИКИ
Читачі online
Реклама

МАЗЬ ІЗ ГЕРАНІ Й КОМПРЕСИ ПОМІЧНІ ЗА КІСТИ БЕККЕРА

МАЗЬ ІЗ ГЕРАНІ Й КОМПРЕСИ ПОМІЧНІ ЗА КІСТИ БЕККЕРА

Після падіння та забиття коліна в мене утворилася кіста в підколінній ямці (кіста Беккера). Чи є народні методи її лікування?
З повагою Ніна Іванівна.
Дніпропетровська обл.


Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.

Кіста Беккера — це наслідок запального процесу слизових оболонок міжсухожильних сумок між сухожиллями середньої голівки литкового та напівперетинчастого м’язів. Під час запалення внутрішньої оболонки колінного суглоба уражена рідина з порожнини суглоба потрапляє до сумки, накопичується там і спричинює розвиток захворювання. Показаннями до хірургічного лікування є тільки великий розмір кісти, здавлювання підколінного судинного нервового пучка. У разі оперативного лікування кісти Беккера роблять її висічення. В інших випадках треба обходитися без операції, тому що операція найчастіше призводить до ускладнень.
Починати рекомендую з мазі герані за 2 години до сну. Мазь втирайте 20 хв (дрібно нарізати листя запашної герані й розтерти зі свинячим салом — по 1 ст. л.), потім обмотайте вовняною тканиною. На ніч робити компреси зі спиртовою настоянкою прополісу (1:10), чергуючи їх із компресами з аптечної емульсії жовтих скипидарних ванн: на 1 склянку теплої води — 1 ч. л. засобу. Місце кісти закривають поліетиленом, далі вовняною тканиною, надягають наколінник.
Доповнюйте лікування мазями й компресами золотого вуса. Мазь можна брати аптечну. А для компресів подрібніть листя й стебла рослини, покладіть у трилітрову банку, залийте банку по вінця горілкою. Витримайте в темному місці 3 тижні.
Пийте також сечогінні чаї із кукурудзяними приймочками чи зі стулками квасолі, що поліпшить обмін речовин і виведе надлишок рідини.

Лист коментує дослідник у галузі здоров’я Валерій ПЕТУЩАК.

Я вилікував подібну кісту своєму внукові за допомогою водних компресів. Почав ставити компреси хлопчику, коли в нього вже був набряк на колінному суглобі й рідину відкачували 4 рази. Саму процедуру робив таким чином. Перед накладанням компресу заводив онука до ванни, де він підставляв хворий суглоб під ледь теплу, але приємну на відчуття воду й так 30 хв грів коліно.
Опісля, вже в спальні, я обгортав йому ногу мокрим полотном, намоченим у воді температури близько 16 С, у півтора-два оберти. Причому ногу бажано обгортати від кісточки до вище коліна. Зверху, крім вовняних светрів, шарфів чи хустин, жодних целофанів класти не треба. Увесь компрес треба ретельно закутати, може де й підколоти шпилькою, аби мокра тканина не виглядала. Проте потрібно стежити, щоб не перетиснути судини, бо це буде перешкоджати активному кровообігу. Компрес слід накладати на ніч і знімати в разі пробудження - а це може бути й через 1,5 години, й 3-4.
Таку процедуру, починаючи з розігрівання коліна у ванні, я робив онукові щодня впродовж місяця. Уже після перших компресів зник біль і коліно перестало набрякати, але треба зауважити, що в нього молодий організм. Якщо читачка вже у віці, то місяцем водної терапії тут не обійдешся, тому треба набратися терпіння, можливо, компреси доведеться ставити кілька місяців. Раз на тиждень можна робити перерву.
Для того щоб швидко зігрітися (особливо в перші дні), перед тим, як поставити компреси, слід приготувати гарячу грілку: налити в неї окропу, обмотати мокрою полотнинкою та покласти у вовняну торбинку. Прикладати її до тих місць, де відчувається холод під компресом. Коли нога зігріється, грілку приберіть. Лікувальний ефект дає внутрішнє розігрівання, грілка лиш прискорює початок цього процесу.

ПЕРЕДПЛАТА НА ГАЗЕТУ:

Наш сайт - це скорочена версія популярної української медичної газети "Здоров'я і Довголіття". З кожного номера газети на сайті публікується тільки один матеріал. Повну версію Ви можете отримати, передплативши газету у будь-якому відділенні Укрпошти (передплатні індекси 90247 - україномовне видання та 37627 - російськомовне видання) або оформивши передплату на електронну версію газети.