МОЖЛИВОСТІ НЕТРАДИЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ У ВІДНОВЛЕННІ ЗДОРОВ’Я ТА ПОДОВЖЕННІ ЖИТТЯ

Поділитися:
МОЖЛИВОСТІ НЕТРАДИЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ У ВІДНОВЛЕННІ ЗДОРОВ’Я ТА ПОДОВЖЕННІ ЖИТТЯ

Наприкінці місяця  в Києві відбудеться захід, який зацікавить не лише лікарів-практиків та науковців, а й пересічних громадян, які  не байдужі до питань здоров’я та подовження тривалості життя. Ідеться про науковий симпозіум «Актуальні питання народної і нетрадиційної медицини: здоров’я та довголіття». Цей захід обіцяє бути надзвичайно цікавим і насиченим, він збере вчених і практиків різних напрямків натуропатичної медицини. Адже його організаторами є такі авторитетні інституції, як ВГО «Асоціація фахівців з народної та нетрадиційної медицини України», ПВНЗ «Київський медичний університет Української асоціації народної медицини). Детальніше про роботу симпозіуму ми попросили розповісти головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров’я , доктора медичних наук, професора Тетяну ГАРНИК.

- Тетяно Петрівно, які питання будуть головними на цьогорічному симпозіумі?

Можливості й шляхи інтеграції народної і нетрадиційної  медицини в клінічну практику, тобто в лікарняні заклади, – це одне з головних й актуальних питань з тих, що обговорюватимуться на симпозіумі. Адже відомо, що в умовах негативної екологічної ситуації особливо гостро стоїть питання про зменшення медикаментозного навантаження на пацієнта. Методи ж альтернативної медицини в переважній більшості справляють щадний вплив на організм, без шкідливої побічної дії. Крім того, дають змогу досягнути комплексного ефекту на всю систему життєдіяльності в цілому.

- Чи привертає увагу українських науковців і лікарів-практиків народна й нетрадиційна медицина?
- І вчені, й лікарі-практики розуміють необхідність об’єднання напрацювань офіційної та нетрадиційної медицини. І свідченням цього є те, що симпозіум присвячується трьом важливим річницям:
20-річчю заснування кафедри фітотерапії, гомеопатії, біоінформаційної медицини Київського медичного університету УАНМ;
20-річчю науково-практичного видання «Фітотерапія. Часопис»;
15-річчю впровадження спеціальності «лікар народної і нетрадиційної медицини».

  У світі, і в Україні зокрема, напрацьовано цікавий досвід щодо застосування не лише української народної, а й китайської, тибетської, індійської медицини та шляхи її адаптації в європейську. Тому на конференції обговорюватимуться питання про можливості народної і нетрадиційної медицини як основи для  «університету здоров’я», для досягнення активного довголіття, а також у паліативній та хоспісній допомозі.
Зокрема, звучатимуть доповіді  про український та міжнародний досвід з гомеопатії, електропунктурної діагностики й лікування, мануальної терапії (традиційна мануальна терапія, масаж, остеопатія, краніосакральная терапія, юмейхотерапія), особливості їх застосування в клінічній практиці, фітотерапії (від  емпіричних знань траволікування до фітонірингу, фітоергономіки, фітодизайну, ароматерапії). Актуальним будуть виступи про фітонутрицевтичну підтримку здоров’я, а також фітоконцентрати.

- Чи планується проведення виставки досягнень та цікавих розробок у галузі нетрадиційної медицини?
- У рамках форуму працюватиме виставка приладів функціональної діагностики, фітопрепаратів, спеціальних харчових продуктів, засобів народної і нетрадиційної медицини, які призначені для досягнення краси, здоров’я, активного довголіття та оптимізації життєдіяльності.

- Хто братиме участь у цьому форумі?
- У  симпозіумі візьмуть участь головні позаштатні спеціалісти з різних областей України, провідні медичні та наукові фахівці, які мають вагомі досягнення щодо втілення натуропатичних методів у систему охорони здоров’я.