МУКОВІСЦИДОЗ? БЕРЕЖІТЬ НЕРВИ Й ПІДТРИМУЙТЕ ТРАВНУ СИСТЕМУ

Поділитися:
МУКОВІСЦИДОЗ? БЕРЕЖІТЬ НЕРВИ Й ПІДТРИМУЙТЕ ТРАВНУ СИСТЕМУ

У хлопчика 14 років муковісцидоз підшлункової залози. Які немедикаментозні методи лікування цієї хвороби?
З повагою Андрій Миколайович.
м. Ковель.

 
Лист коментує директор клубу «Здоров-є» лікар, фітотерапевт, дієтолог Борис СКАЧКО.

Муковісцидоз у перекладі з латини означает «в’язкий слиз». У разі муковісцидозу часто уражаються бронхи, підшлункова залоза, печінка, статеві органи, потові залози тощо. Слиз, який виділяють залози зовнішньої секреції, - в’язкий, це затруднює його виведення з організму, що спричиняє запальні та гнійні процеси.
Ця хвороба має системний характер, вона пов’язана з ослабленням імунної системи й часто є спадковою. Загострення її залежить також і від стану нервової системи, зокрема, стреси, нервові перезбудження можуть спричинити погіршення здоров’я. Тож хлопцю раджу до багатьох проблем, які інколи «виростають» в очах у підлітковому віці, ставитися спокійно й виважено, в жодному разі не нервувати. Узагалі, не дратуватися, займатися автотренінгом і просто розуміти, що від стану нервової системи залежить і стан здоров’я.
Гарну заспокійливу дію має ароматерапія, хлопець може підібрати для себе ефірні олії, які на нього впливатимуть заспокійливо. Можна пропити курс аптечної настоянки півонії: 30-40 крапель розвести водою й випити на ніч. Непогану заспокійливу дію чинить настій сухоцвіту багнового: 1 ч. л. сировини залити склянкою окропу, настояти ніч і випити протягом дня. Можна тижнями попити по черзі олію розторопші та олію насіння гарбузів по 1 ч. л. тричі на день, це підтримає печінку, підшлункову залозу, травну систему взагалі.
Щодо їжі, то вона має бути натуральною, легкозасвоюваною, смачною й корисною, але не смаженою й не сирою, а вареною чи печеною.
Не рекомендую хлопцю відвідувати бані, сауни тощо. Не варто зловживати й хімічними ліками, аби зайвий раз не перенапружувати організм.

Лист коментує завідувач відділу апітерапії Національного інституту бджільництва ім. П. Прокоповича Олексій ПАЩЕНКО.

Медицина рекомендує дітям, хворим на муковісцидоз, приймати муколітики (речовини, які розріджують мокротиння), а також проводити замісну ферментотерапію препаратами підшлункової залози, гепатопротектори, вітаміни тощо. Апітерапія поки що не має якихось перевірених і підтверджених рецептів лікування цієї хвороби, проте продукти бджільництва є потужним загальнозміцнювальним засобом у разі багатьох проблем зі здоров’ям.
Оскільки у хворих уражаються органи травлення, то я рекомендую для їх підтримання та поліпшення діяльності, як загальнозміцнювальний засіб вживати мед, маточне молочко, пергу. Вживають пергу по 1 ч. л., а маточне молочко - по 0,5 г на день до їди.