«МИ» СХИЛЬНІ ДО ДЕПРЕСІЙ МЕНШЕ, НІЖ «Я»

Поділитися:
«МИ» СХИЛЬНІ ДО ДЕПРЕСІЙ МЕНШЕ, НІЖ «Я»

Німецькі дослідники дійшли висновку, що люди, які частіше використовують займенники «я» та «мені», більше схильні до депресії, ніж ті, хто зазвичай вживає в мові «ми» та «нас». Це пов’язано з тим, що людина, яка використовує займенники першої особи однини, позиціонує себе як окрему сутність і менше долучається до соціальних відносин.
Учені також провели дослідження на основі даних про 103 жінок і 15 чоловіків. Респонденти відповідали на запитання про їхні стосунки, про минуле й самосприйняття протягом 60-90 хвилин. Крім цього, всі учасники заповнили анкети, де відповідали на запитання про депресії та про стосунки з друзями, близькими, колегами, родичами та незнайомими людьми.
Після того як фахівці проаналізували дані кожного інтерв’ю, з’ясувалося, що часте використання займенників «я», «мене» під час розмови свідчить про високий рівень психологічних проблем, депресії та труднощі в стосунках. Водночас респонденти, які вважали за краще говорити «ми» чи «нас», були менше схильні до депресії та охочіше відгукувалися на прохання людей, що їх оточують.
Учені відзначають, що використання займенників першої особи однини свідчить про те, що людина виділяє себе як окрему сутність, тоді як використання займенників першої особи множини підкреслює залученість у соціальні відносини. Звичка говорити «я» відображає те, як людина ставиться до себе й до інших людей, а часте використання займенників першої особи однини (приблизно кожне десяте слово) означає, що вона схильна шукати увагу  у свого оточення.

Підготувала Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.