Напишіть, будь ласка, в газеті про миготливу аритмію та поради щодо її усунення.
З повагою Анна.
м. Київ.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
Миготлива аритмія — один з різновидів аритмії, це повністю неправильний, хаотичний ритм передсердь, який може сягати 600 скорочень за хвилину. Миготлива аритмія може розвиватися з різних причин, у тому числі й не пов’язаних із захворюваннями серця. Наприклад, сечогінні препарати у великих кількостях можуть спричинити миготливу аритмію. Цей різновид аритмії небезпечний своїми ускладненнями й обов’язково потребує корекції.
Відомо: мати здорове серце — це означає змушувати капіляри інтенсивно скорочуватися. У цьому суть лікування серцевих хвороб. Спочатку потрібно підкріпити знесилений організм настоєм сухих плодів глоду: 1 ст. л. плодів заварити 1 склянкою окропу, настояти 2 години в теплому місці. Процідити. Добова доза — по 0,5 склянки тричі на день до їди. В разі серцевих захворювань годиться й мікстура: 10 г сухих плодів глоду залити 100 мл горілки, настоювати десять днів. Мікстуру приймати тричі на день по 30 крапель. Курс лікування 3 тижні.
Після чого перейти до суміші, яка живить серцевий м’яз. Це суміш із сухих плодів шипшини, горобини червоної, глоду, калини, родзинок та кураги — у рівних кількостях. Одну склянку збору залити 1 л окропу і витримати в термосі ніч. Випити протягом дня як чай.
Готують також екстракт плодів глоду: 1 ст. л. потовчених плодів залити склянкою окропу, посуд накрити, упарювати на слабкому вогні до половини об’єму. Екстракт п’ють від 40 крапель до 1 ч. л. тричі на день до їди. Бажано приймати його не менш як 3 місяці. Сушені квітки рекомендую заварювати як чай з розрахунку 1 ст. л. на склянку окропу, приймати до 3 склянок на день.
Дуже важливе значення відіграє харчування, зокрема, корисно їсти інжир. Суміш соків буряку, моркви й редьки у співвідношенні 1:1:1 треба пити щодня протягом кількох місяців за будь-яких різновидів серцевої аритмії. Слід обмежити в дієті цукор, сіль, солодощі, тваринні жири, а також уникати продуктів, багатих на холестерин (мозок, ікра, жирні сорти м’яса, яєчний жовток). Також уникати кави, міцного чаю й особливо алкоголю. Основний акцент у харчуванні слід робити на каші, сир, нежирні сорти риби, вівсянку. Тваринні жири треба намагатися замінювати на олії. Хрін, часник, цибуля, а також настої шипшини й глоду мають постійно бути на столі хворого. Корисно пити джерельну, чисту воду, більше гуляти на свіжому повітрі, систематично займатися фізичною культурою.