НАЙЛІПШІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗАЇДАННЯ СТРЕСУ

Поділитися:
НАЙЛІПШІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗАЇДАННЯ СТРЕСУ

Стрес – це завжди погано. Від нього організм слабшає, втрачає сили й здатність розв’язувати проблеми. Гострі стреси навіть знижують імунітет і є причиною багатьох захворювань. Саме тому зі стресом потрібно боротися всіма доступними способами. У тому числі й заїдати його. А як правильно заїдати стрес і якими саме продуктами – розповідь нижче.

1. Океанічна риба
В океанічної риби з холодних морів, такої, наприклад, як лосось і тунець, в м’ясі яких відсутня ртуть, містяться омега-3 жирні кислоти, що полегшують симптоми депресії. Останні дослідження школи медицини університету Піттсбурга показали, що учасники клінічних досліджень з більш високим рівнем омега-3 жирних кислот у крові мали меншу кількість симптомів депресії та більш позитивний світогляд.

2. Яскраві овочі та фрукти
Морква, буряки, солодкий перець, баклажани, апельсини, мандарини, хурма та інші овочі й фрукти яскравого кольору теж здатні підняти настрій. І не тільки своїм веселим забарвленням. Яскраві овочі та фрукти містять речовини біофлавоноїди, які поліпшують мозковий кровообіг. Отож до мозку надходить більше кисню, людина ліпше почувається, відповідно, має гарний настрій.

3. Курячий бульйон
Якщо вам пошарпали нерви – поїжте курячого бульйону. У м’ясі курки містяться білки, які підвищують настрій: з білками наш організм отримує амінокислоту триптофан, яка своєю чергою сприяє виробленню організмом «гормону щастя» – серотоніну. А є серотонін – є й настрій.

4. Гострий перець
Виявляється, що більше перцю ви їсте, то спокійніше почуваєтеся. А все завдяки натуральному інгредієнту капсаїцину, який надає стравам гостроти, стимулює нервові закінчення в роті й зумовлює печіння. У відповідь на подібне подразнення мозок дбайливо виділяє ендорфіни, що знімають біль і підвищують настрій.

5. Сир
Будь-які види сирів здатні підняти настрій, завдяки вмісту в них антистресових амінокислот – тираміну, триктаміну та фенілетиламіну. Також у сирі величезна кількість білка (в різних сортах він досягає 22%), який активізує обмін речовин і допомагає відновлювати сили.

6. Морська капуста
Морська капуста багата вітамінами групи В, які регулюють роботу надниркових залоз, і гормону адреналіну – його нестача спричиняє хронічну втому й псує настрій. Морську капусту краще купувати не в консервах (в них часто є шкідливі смакові добавки), а на вагу в кулінарних відділах чи на ринку. А згодом самому додавати в неї спеції та інші інгредієнти (морква, гриби, насіння кунжуту тощо) – так буде навіть смачніше.

7. Банани
У них, крім серотоніну, міститься вітамін В6, який вкрай потрібний для підняття настрою. Більше того, банани мають у своєму складі алкалоїд харман, здатний викликати відчуття ейфорії, активно виробляючи серотонін. Ще ці фрукти корисні в разі хронічної втоми та нудьги.

8. Горіхи
Усі горіхи, як і жирна риба, - джерело поліненасичених жирних кислот (омега-3). Вони забезпечують нормальну роботу клітин мозку та допомагають усунути симптоми депресії. Також горіхи містять уже згадуваний вітамін настрою В6 і амінокислоту триптофан.
Крім того, в горіхах є селен – мінерал, потрібний для хорошого настрою. Слід знати, що рівень селену в крові знижується в міру старіння організму: на 7% після 60 та на 25% після 75 років. Тому горіхи корисні людям похилого віку. За день можна з’їдати 30 г горіхів.

9. Цільнозернові продукти
Вони багаті незамінною фолієвою кислотою, яка добре бореться з депресією.Також їжа з цільнозернових культур прискорює метаболізм і сприяє зниженню рівня цукру в крові. Тому, поснідавши банальною вівсянкою, можна зарядитися гарним настроєм на весь день.

10. Шоколад
Один із найвідоміших продуктів-антидепресантів – це шоколад. У какао-бобах, з яких роблять шоколад, міститься речовина фенілетиламін. Вона сприяє виробленню в організмі ендорфінів – «гормонів щастя». Також какао-боби містять магній, який знімає стрес. Крім того, кажуть, що шоколад сприяє відчуттю закоханості. А закохані люди, як діти: постійно ходять щасливі. Слід пам’ятати, що всіма переліченими вище прекрасними якостями володіє тільки чорний шоколад. Від молочного користі мало.