ОСВЯЧЕНІ ЯБЛУКА ВПЛИВАЮТЬ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ НА МОЛЕКУЛЯРНОМУ РІВНІ

Поділитися:
ОСВЯЧЕНІ ЯБЛУКА ВПЛИВАЮТЬ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ НА МОЛЕКУЛЯРНОМУ РІВНІ

У церковній традиції є особливі ритуали – освячення води, плодів, меду. Під час цього дійства священики читають особливі молитви, просять, щоб Бог через освячені плоди дав людині здоров’я, примножив достаток, наповнив спокоєм і радістю. Чи справді вода, предмети, продукти під впливом молитов набувають якихось інших якостей, можуть оздоровлювати людину, бути для неї оберегом?
Це питання досліджували українські вчені, фахівці Українського інституту екології людини. Ми попросили розповісти про результати експериментів директора Інституту, доктора фізико-математичних наук, професора Михайла Курика.

Освячені яблука: зовнішні та внутрішні зміни

- Михайле Васильовичу, Ви протягом багатьох років за допомогою наукових методів, зокрема, фізичних приладів, досліджували властивості свяченої води. А цього року проводили експерименти з освяченими й звичайними яблуками. Чи виявили якісь відмінності між ними?
- Справді, вже понад десять років ми досліджуємо властивості свяченої води, зокрема Водохрещенської води. Про це ми вже розповідали на сторінках газети «Здоров’я і довголіття». Для тих, хто не читав цих матеріалів, скажу коротко: енергетика свяченої води підвищується в рази (це зафіксовано за допомогою фізичних приладів), крім того, вона не псується, хоча стоїть вже понад десять років у звичайних пластикових пляшках.
Минулого року ми провели дослідження освячених яблук, а цього року повторили експеримент: узяли яблука одного сорту, одного врожаю та з одного дерева. Одні освячувалися в церкві, інші – ні. І минулого року, й цього ми зафіксували суттєві відмінності між освяченими плодами та звичайними.
Освячені й неосвячені яблука перебували в кімнаті в однакових умовах температури повітря, вологості, освітлення тощо. Приблизно через місяць всі яблука, освячені й неосвячені, помітно змінили свій зовнішній вигляд. Але по-різному. Яблуко, яке не було в церкві, повністю почорніло (згнило), а яблуко освячене – не зіпсувалося, а мумізувалося: висохло, зморщилося й пожовтіло. І в такому вигляді простояло не менше року.
Під час дослідження ми також визначали, як змінюються внутрішня структура освяченого яблука, точніше властивості тієї внутрішньої води, яка є в яблуці. Для цього ми приготували контейнери з природною водою, в одні помістили яблука, освячені в церкві, а в інші – яблука, над якими не проводили ритуал освячення.
Через деякий час заміряли фізичні показники природної води в контейнерах, в яких перебували яблука, й виявили, що в деяких вони помітно змінилися в позитивний бік. А саме: змінився окисно-відновний потенціал (став таким, як у джерельної води), молекулярна структура (наблизилася до характеристик структурованої води), а також поліпшився санітарно-гігієнічний стан (нейтралізувалися хімічні домішки, які містилися у воді). Тобто значно поліпшилися біологічні, енергетичні та інформаційні показники води. Виявилося, що така картина спостерігалася саме в тих контейнерах, де лежали освячені яблука.
Там, де були звичайні плоди, характеристики води практично не змінилися. Треба сказати, що для чистоти експерименту на яблуках не було позначки, освячені вони чи ні, а лише стояв шифр, за яким ми пізніше дізналися, які з них були в храмі під час церковної служби, а які – ні.
Це означає, що внутрішня вода, яка міститься в яблуках, під впливом молитов під час ритуалу освячення, змінила свою структуру, а потім змінила структуру води в контейнерах, вступивши з нею в контакт. Адже ми знаємо, що вода - унікальна речовина, здатна накопичувати та передавати інформацію.

Молитва – шлях до фізичного здоров’я й успішної держави

- Чи можна зробити висновок, що освячені плоди матимуть вплив і на організм людини, яка їх з’їла?
- Так, можна з упевненістю сказати, що, потрапивши в організм людини, освячене яблуко матиме на нього вплив. Внутрішня вода яблука вступає в контакт з внутрішньоклітинною водою й поліпшує її показники, біологічні та енергетичні. А отже в людини поліпшиться загальне самопочуття, настрій, вона почне думати й чинити по-іншому.
- Якщо молитви мають такий вплив на плоди, змінюючи їх внутрішню структуру, то можна припустити, що вони так само позитивно впливають і на людину, яка перебуває в церкві під час їх читання?
- Звісно. До речі, про це свідчать і Біблійні оповідки. Зокрема, треба нагадати, що традиційно яблука освячують разом з іншими плодами 19 серпня, коли християни відзначають велике релігійне свято - Преображення Господнє. Його в народі називають Другим Спасом чи Яблучним Спасом.
Історія свята пов’язана з такою подією: Христос і три його учні: Петро, Яків та Іоан, зійшли на гору Фавор. Коли Христос молився, його учні побачили, що Він преобразився: його обличчя та одяг світилися неземним світлом. Таким чином Бог показав людині шлях до досягнення змін на духовному, тілесному й суспільному рівні.
У наш дуже непростий час політичних, економічних, суспільних потрясінь, зовнішньої агресії багато людей відвідують церковні служби, заходять помолитися до храмів, роблять це вдома. Це дуже добре. Бо, з точки зору фізичної науки, слова, звуки, молитви, церковні піснеспіви – це вібрації, які позитивно впливають на людину та простір: структурують їх, вирівнюють енергетичні показники, нормалізують фізіологічні. А отже - сприяють збереженню та відновленню здоров’я, формуванню високоморального громадянського суспільства, щасливої держави.

Розмовляла
Мирослава ЩЕРБА.