ОЗДОРОВЛЕННЯ ВОДНИМИ КОМПРЕСАМИ. Ч. 2

Поділитися:
ОЗДОРОВЛЕННЯ ВОДНИМИ КОМПРЕСАМИ. Ч. 2

(Початок)

Компрес як лікувальний засіб у народній та офіційній медицині відомий з давніх часів. У нашому уявленні компрес - це вологий відрізок тканини, змочений у водному розчині (зазвичай із додаванням спирту), настої чи відварі й накладений на горло, забиття на нозі чи руці. Однак Себастьян Кнейпп пропонував робити холодні водні компреси й на інші части тіла за різних проблем зі здоров’ям.

Компрес на передню частину тулуба поліпшує травлення. З його допомогою можна позбутися від скупчення газів у шлунку та кишечнику. Для того щоб накласти такий компрес, потрібно взяти великий шматок грубої лляної тканини, скласти її в кілька шарів (4-8), намочити в холодній воді (взимку можна в прохолодній чи навіть трохи теплій), добре відтиснути й покласти на тулуб зверху. Компрес має накрити горло, груди й живіт, краї тканини - звішуються з боків. Зверху на компрес слід покласти складену в 2-3 рази теплу ковдру й добре укутатися, можна скористатися й периною, головне, щоб не було доступу повітря до мокрого компресу. Аби уникнути застуди, на горло, покрите компресом, варто покласти шматок сухої матерії.
Тримати компрес потрібно 45-60 хв. Після процедури слід зігрітися: полежати трохи в теплому ліжку чи одягнутися й зробити кілька фізичних вправ. Можна просто походити по кімнаті.
Не слід робити такий компрес, якщо змерзли, перед початком процедури потрібно зігрітися за допомогою рухів чи теплого душу.
Компрес на спину поліпшує кровообіг, допомагає позбутися болю в спині, знижує підвищену температуру тіла. Для компресу потрібен шматок грубої натуральної тканини, що покривав би тіло від першого шийного хребця до кінця хребта. Щоб матрац на ліжку не промок, його потрібно застелити клейонкою, а зверху накрити вовняною ковдрою. Складіть тканину для компресу в кілька шарів (3-4), намочіть у холодній чи прохолодній воді, добре відтисніть, розкладіть на вовняній ковдрі й ляжте. Кінці ковдри слід загорнути на боки, щоб повітря не потрапляло всередину, й накритися зверху периною чи теплою ковдрою. Тривалість процедури - приблизно 45 хв. Якщо компрес потрібно тримати довше, його слід знову намочити в холодній воді.
Можна застосовувати компрес для спини й тулуба одночасно. Така процедура ефективна за високої температури, скупчення газів, припливів крові та іпохондрії. Компреси можна робити чи відразу один за другим, чи одночасно: лягти на спинний компрес і накласти другий на тулуб, добре закутатися. Тривалість процедури: 45-60 хв.
Компрес на живіт корисно робити в разі важкості в ділянці шлунка, кольок та для того, щоб відігнати кров від серця та грудної порожнини. Для компресу полотно, складене в 4-6 разів, намочити в прохолодній воді, добре викрутити (щоб з нього не капало) й накласти на ділянку живота (від шлунка до низу). Зверху добре вкритися теплою ковдрою чи периною. Процедура має тривати 45-120 хв. Для такого компресу також можна застосувати столовий оцет, розведений водою в пропорції 1:3, чи відвар цитварного насіння, сінної потерті та вівсяної соломи.
Увага! Під час застосування холодних компресів слід пам’ятати, що тканина має бути добре викрученою й змінювати її, за потреби, слід у міру висихання. Крім того, компреси треба робити досить грубими. Коли компрес накладено, обов’язково потрібно перевірити, чи не проникає ззовні до нього повітря - зверху чи знизу, за потреби накладіть зверху ще ковдру.

(Продовження)