ПІДВИЩУЄМО ТА ЗНИЖУЄМО АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК, ЗМІЦНЮЮЧИ ІМУНІТЕТ Ч. 2

Поділитися:
ПІДВИЩУЄМО ТА ЗНИЖУЄМО АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК, ЗМІЦНЮЮЧИ ІМУНІТЕТ Ч. 2

(Початок)

Цілющі трави за гіпотонії

Хоча на гіпотонію (знижений тиск крові) й хворіє менше людей, ніж на гіпертонію, проте ця хвороба досить поширена. Проявляється вона внаслідок порушення функції нервово-гуморального апарату, що регулює судинний тонус в організмі, а також після перенесених важких недуг. Знижений тиск крові характерний для астеніків і людей із неврозом та вегетативними кардіальними синдромами.
Гіпотонія не така загрозлива для хворого, як гіпертонія. Про її наявність свідчать часті запаморочення, швидка стомлюваність, збудження серцевої діяльності, слабкість.
Народна медицина володіє широким спектром засобів від гіпотонії. Як правило, це лікарські рослини та препарати з них.
Особливої ​​поваги заслуговує аїр, який у народі називають татарським зіллям. Корінь рослини заготовляють навесні чи восени. Водний відвар із нього використовують від гіпотонії як засіб, що тонізує нервову систему.
Добре відома овочева городня культура пастернак теж може допомогти в разі недуги. Відвар і свіжий сік коренеплоду використовують для збудження апетиту, загального зміцнення організму та підвищення тонусу нервової системи.
Бобівник трилистий (рос. - вахта трехлистная) належить до універсальних засобів народної медицини. Без неї не обходиться приготування більшості лікувальних зборів. Водний відвар коріння вживають насамперед для піднесення загального тонусу організму.
Ефективним зміцнювальним засобом є зозулинець чоловічий, чи любка дволиста. Заготовляють бульби рослини, з яких готують салат.
Пижмо звичайне - хороший жовчогінний та протиглисний засіб, у малих дозах здатний підвищувати тиск крові. З лікувальною метою використовують квітучі суцвіття.
Чимало рослин, які наділені властивостями тонізувати нервову систему, привезені з інших країв, проте добре піддаються культивації. Далекосхідна левзея (маралів корінь) — одна з них. Її вирощують на городах, присадибних ділянках. Заготовляють корені з кореневищами, з яких готують відвар.
Останнім часом із кожним роком усе більшої популярності набуває ехінацея пурпурова, яка прийшла до нас із Північноамериканського континенту. Заготовляють квітки та 3—5-річні корені. Спиртові настоянки й водний відвар використовують для стимулювання нервової системи та загального зміцнення організму.

Найліпше приготувати збір

Названі лікарські рослини в разі гіпотонії можна застосовувати кожну окремо, та ліпше приготувати з них трав’яні збори-суміші.
Збір № 1: аїр тростиновий (корінь), бобівник трилистий (корінь і листя), пижмо звичайне (квітки), левзея (корінь) — у рівних частинах.
Збір № 2: левзея (корінь), ехінацея пурпурова (корінь) — по 3 частини, зозулинець чоловічий (бульби) — 4 частини, пижмо звичайне (квітки) — 2 частини.
Збір № 3: аїр тростиновий (корінь), бобівник трилистий (корінь і листя) — по 2 частини, ехінацея пурпурова (корінь) — 3 частини, пижмо звичайне (квітки) — 1 частина.
Відвар з обраного збору готують так: на 3 склянки води беруть 1,5 ст. л. суміші трав. Кип’ятять увечері 15 хвилин на слабкому вогні, ніч настоюють. Відвар випивають за 3 прийоми до їди протягом дня. І так через день протягом 2 місяців.
Якщо з якихось причин цілющий збір не вдасться приготувати, то можна лікуватися кількома доступними травами. При цьому відвар готують із розрахунку 1,5 ст. л. сировини на 3 склянки води. Ці ліки вживають через день протягом 1,5 місяця.
Найстійкішого ефекту під час зцілення тієї чи тієї недуги, як показує практика, можна досягти, застосовуючи комплексне лікування. Тому одночасно з прийомом відвару в разі гіпотонії доцільно використовувати також квітковий пилок — продукт бджільництва, який є дієвим біостимулятором. Його приймають по одній столовій ложці, розведеній у 0,5 склянки теплої води, один раз на день після їди щодня протягом місяця.
Крім цього, приводити до норми знижений тиск крові допомагають чаї, кава й какао. Ці напої ліпше вживати по 1 склянці вранці один раз на день, щоб не позбутися сну. Через три дні варто робити перерву на такий же проміжок часу, щоб уникнути звикання організму. Хворим на гіпотонію одночасно потрібно споживати дуже калорійну їжу, дотримуватися поміркованості лише в солодкому й солоному. На столі в гіпотоніка частіше мають бути печінка, фруктові соки. А 0,5 склянки соку з моркви та столових буряків варто випивати двічі на день після їди. Доцільно також випивати 1 раз на день склянку води, в якій розведено 2 ст. л. яблучного оцту й 1 ст. л. меду.

Нормалізуємо тиск, зміцнюючи імунітет

Боротися з гіпертонією та гіпотонією слід, одночасно зміцнюючи при цьому імунітет, використовуючи цілющі рослини. Сьогодні наукова медицина стару імунологію перетворила на нову. Ученим вдалося встановити центральний орган імунної системи — вилочкову залозу (тимус), якій належить провідна роль у розвитку імунітету. До імунної системи також входять органи ендокринної системи: гіпофіз, щитоподібна й паращитоподібні залози, підшлункова залоза й лімфовузли — органи лімфатичної системи, що беруть участь у створенні імунітету. Від взаємодії перелічених вище органів, які виробляють біологічно активні речовини — гормони, залежить рівновага нормального процесу в організмі людини, тобто опірність його тим чи тим захворюванням, особливо серцево-судинним.

Імуномодулювальні збори

Пропоную збори лікарських рослин, зведені у два лікувально-профілактичних та імуномодулювальних збори, спрямовані на підняття захисних сил організму, тобто на вироблення імунітету.
Збір № 1: корінь солодки голої, трава череди трироздільної, трава буркуну лікарського — по 3 частини, корінь цикорію дикого, корінь аїру тростинового, корінь живокосту лікарського, трава остудника голого, трава чистотілу — по 2 частини, листя нетреби звичайної, трава дроку красильного, трава золототисячнику малого — по 1 частині.
Збір № 2: корінь перстачу білого, листя бобівника трилистого, листя кропиви дводомної, трава гірчаку перцевого, трава розхідника звичайного, трава хвоща польового, корінь оману високого — по 2 частини, корінь дягеля лікарського, корінь борщівника європейського — по 1 частині, квітки гречки звичайної — 3 частини.
Якщо з якихось причин цілющий збір не вдасться приготувати, то можна лікуватися кількома доступними травами. При цьому відвар готують із розрахунку три столові ложки сировини на 1л води.
Відвар із приготованого збору готують так: на 0,5 л води беруть дві столові ложки суміші трав. Кип’ятять увечері 10 хвилин на слабкому вогні, засипають у термос. Настоюють ніч.
Приймають за три прийоми після їди через день ковтками. Випивають за два дні. Тобто одного дня приймають трави від тиску, а другого - для зміцнення імунітету і т.д. І так повторюють прийом лікарських трав протягом трьох місяців.

В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ,
лікар, фітотерапевт.