ПОЛІПШУЄМО РОБОТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ БЕЗ ЛІКІВ

Поділитися:
ПОЛІПШУЄМО РОБОТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ БЕЗ ЛІКІВ

«Мушки» в очах від енергетичного перекосу

Головний мозок (ГМ), як і будь-який орган, повинен працювати ритмічно і різноманітно. Переключення енергії уваги з однієї теми на іншу не стомлює, а розвантажує його. Уві сні мозок працює не менше (а іноді і більше), ніж під час неспання. Просто уві сні працюють інші, глибші його зони. Ми ніби переварюємо ту важливу інформацію, яку «з'їли» вдень . Якщо одні зони мозку постійно перевантажені (навчання, іспити, аудит, робота за комп'ютером, тривалі стреси і т.д.), а інші недовантажені — виходить енергетичний перекіс. Компенсаторні механізми мозку з плином часу починають давати збої. Ці порушення можуть проявлятися у вигляді тяжкості в потилиці, запаморочення, «мушок» в очах і, звичайно ж, зниження настрою і життєвого тонусу. Виходячи на пенсію, люди, в більшості випадків, значно знижують розумове навантаження і таким чином сприяють порушенню роботи головного мозку.

Вправи для тіла й розуму

 Для поліпшення кровопостачання і роботи ГМ потрібно зробити своє життя різноманітним і захоплюючим.
1. Творче читання книги: читати доцільно з олівцем, записуючи думки й цитати з цікавої теми.
2. Розгадування кросвордів як самостійно, так і з друзями. За допомогою кольорової комп'ютерної термограми й МРТ було доведено, що під час швидкого спогаду і перемикання різноманітної інформації відбувається активізація нейронів головного мозку, які раніше «спали». Збільшується приплив крові до тих місць, які були холодними, незадіяними. Таких результатів не можна досягти за допомогою лікарських засобів! Різноманітність питань породжують лавину нових нервових імпульсів, що призводить до підвищення тонусу кори головного мозку.
 3. Перегляньте програму «Що? Де? Коли?» і спробуйте разом з учасниками відповісти на запитання. Під час однієї хвилини відбувається мозковий штурм усієї команди. Людина — істота соціальна, і ми звичайно ж підключаємося до цього потужного енергетичного процесу.
 4. Після перегляду цієї (або подібної) програми раджу вийти на свіже повітря і виконати нескладні спеціальні вправи для поліпшення роботи головного мозку.

 Потягування вугору

1) прикривши очі, дивимося на сонце, робимо носом глибокий вдих, пауза 3—6 секунд, видих ротом — плавно, жарко. Це очищає дихання, виконуємо 2—3 хвилини;
2) підводимося на носочках і тягнемося вгору на вдиху — з видихом опускаємо руки до землі. Зафіксуватися, зігнувшись на кілька секунд. Цю вправу повторюємо 5 разів.

Прогини назад

Також підводимося на носочки й тягнемося вгору на вдиху і прогинається назад скільки можемо (очі розплющені). Руки злегка розведені в сторони, голова обов'язково відведена назад. Утримуємо позу кілька секунд і плавно присідаємо навпочіпки. Сідаємо сідницями на п'яти, пальці торкаються землі, голова тягнеться до колін. У цій позі відпочиваємо із заплющеними очима. Повторюємо 5 разів.

 Обертання

Це найважливіша, найважча і найефективніша вправа. Вона сприяє збудженню отолітового апарату внутрішнього вуха, внаслідок чого нервові імпульси переповнюють стволову частину мозку. Людям, які вже мають хиткість під час ходьби або запаморочення, ця нескладна лікувальна вправа просто потрібна. Якщо її виконувати м'яко і постійно, дані порушення можна значно зменшити або навіть вилікувати.
Обертання починати потрібно вдома, поруч із ліжком, щоб у разі найменшої потреби опуститися на неї. Руки притиснуті до грудей, пальці — в кулак, очі дивляться вгору. Обертаємося спочатку проти годинникової стрілки, «відмотуємо» сірий негатив, як нитку з веретена. Кроки робимо дрібні, швидкі. Через 3—5 оборотів зупиняємося — відпочиваємо. Виконуємо очищувальне дихання. Потім за годинниковою стрілкою «намотуємо » на свою ауру-веретено золоту небесну нитку. Відпочиваємо, дихаємо. Обертання можна виконувати 3—4 рази на день. З часом прийде і стійкість, і впевненість у своїх силах. Тоді вправу можна робити на вулиці біля дерева (для страховки). Для посилення обертання в руки можна взяти по півлітровій пластиковій пляшці. Починаємо обертатися — руки притиснуті до грудей, а потім повільно їх вирівнюємо — відцентрова сила збільшується.
5. Самомасаж. Закінчувати фізичні вправи потрібно масажем точки за вухом, за соскоподібним відростком. Тут кріпляться шийні м'язи до потиличної кістки. Ребром щільно притиснути долоні до цих точок і сильно покрутити головою.
 6. На цю зону можна ставити п'явки, що також поліпшить кровопостачання мозочка.
 7. Мудра — це лікувальне замикання пальців рук та енергетичних меридіанів. Мудри для зміцнення нервової системи: 1) з'єднати середні й великі пальці лівої та правої рук (начебто бажаємо комусь дати щигля), решта — випрямлені. 
8. Позитивне мислення і відмова від негативної інформації також поліпшать роботу головного мозку.
 9. Вживати в їжу хурму («корольок»), яка є продуктом для поліпшення роботи ГМ.

Володимир БОЛСУН,
лікар-невропатолог.