ПРО ЗДОРОВ’Я ПЕЧІНКИ ТА ЖОВЧНОГО МІХУРА РОЗКАЖУТЬ НІГТІ, ОЧІ Й ЕМОЦІЇ

Поділитися:
ПРО ЗДОРОВ’Я ПЕЧІНКИ ТА ЖОВЧНОГО МІХУРА РОЗКАЖУТЬ НІГТІ, ОЧІ Й ЕМОЦІЇ

чи Основи самодіагностики в домашніх умовах

У системі травлення людини одну з найважливіших ролей відіграють печінка та жовчний міхур. Зокрема, вони відповідають за очищення крові від токсинів, обмін білків і вуглеводів, вітамінів і мікроелементів, води та солей тощо.
І в разі порушення їх функціонування здоров’ю людини може бути завдано значної шкоди. Тому так важливо підтримувати ці органи в нормальному стані й за перших ознак, які вказують на збій у їхній роботі, вживати відповідних заходів.
Про те, які ознаки та симптоми, можуть спостерігатися за патології печінки та жовчного міхура, розповість лікар-ендокринолог Оксана НІКОЛЕНКО-ДІВОВІЧ.

Сигнали «sos» від печінки та жовчного міхура

Частими ознаками порушення та патології печінки й жовчного міхура в організмі людини є кисло-гіркий смак у роті; сухість у роті чи в горлі (хоча цей симптом може бути й за інших порушень в організмі); нудота; пожовтіння склер очей і шкірних покривів тіла; тремтіння кінцівок, частіше серцебиття. Відомо, що печінка відповідає за стан сухожиль та оболонок м’язів, тож за зниження її функції вони також втрачають свою еластичність і слабшають.
Також у разі порушення в роботі печінки спостерігається безсоння, багато сновидінь за одну ніч, до того ж часто тривожних. Оскільки пік активності цього органа припадає на 1-3-тю годину ночі, то в разі патологічних процесів у ньому людина нерідко прокидається саме в цей час.
Продовжуючи перелік ознак та симптомів, які вказують на патологію печінки та жовчного міхура, хочу сказати, що однією з поширених причин болю голови й запаморочення є саме спазми чи запалення в жовчному міхурі, а також застій у печінці.

Дзеркало печінки — нігті, а вікно — очі...

Вважається, що про стан печінки людини можна дізнатися за її нігтями. Вони — це дзеркало печінки. Зокрема, блідий і тьмяний колір нігтів сигналізує про те, що з цим органом щось не так.
Крім того, якщо білий місячик на нігті вказівного пальця значно зменшився чи взагалі відсутній, то слід звернути увагу на стан своєї печінки, а також кишечнику й підшлункової залози.
Довгі лінії, борозенки на нігтях не тільки говорять про погану всмоктуваність їжі, проблеми з травленням, дефіцит вітамінів групи В, зокрема В12, та порушення засвоєння заліза, а й є ознакою зниженої функції печінки й порушення білкового обміну.
Однак якщо нігті — це дзеркало печінки, то очі — це її вікно. І в разі порушення її роботи спостерігається, відповідно, й порушення зору, особливо вечірнього, сутінкового. Також за патології печінки можуть спостерігатися почервоніння чи пожовтіння склер і хвороби очного яблука.
До того ж існує так званий симптом печінкової долоньки — це симетричні, плямисті почервоніннях долонь і підошов, - що теж вказує на проблеми з печінкою.
Хочу згадати ще й про ксантоми - внутрішньошкірні бляшки жовтого кольору, що з’являтися на повіках, ліктях, кистях, стопах, сідницях, колінах та пахвових западинах: їх поява зумовлена порушенням відтоку жовчі й підвищеним вмістом жирів у крові.

«Вказівники», за якими можна перевірити свою печінку та жовчний міхур

Ще одна ознака, яка вказує на порушення роботи печінки, - це свербіж шкіри, що триває роками, - від помірного до розчухування. Вважається, що причина його виникнення - реакція шкіри на підвищений вміст рівня жовчних кислот у крові. А оскільки печінка керує процесом нейтралізації отрут в організмі, то цей симптом може вказувати на підвищене навантаження на печінку, що може бути зумовлене регулярним вживанням алкоголю, поганим харчуванням, отруєння якимись токсичними речовинами. Також це може свідчити про зниження дезінтоксикаційної функції печінки, що призводить до накопичення токсинів у крові.
Також стан своєї печінки можна вияснити, якщо звернути увагу на міжбрів’я. Як правило, за хронічної чи складної патології в цьому органі в ділянці міжбрів’я спостерігаються глибокі борозни. До того ж у цьому місці ймовірний свербіж, лущення шкіри, почервоніння.
За хронічного ж процесу в жовчному міхурі в ділянці скронь відбувається зміна кольору шкіри: найчастіше там з’являються коричневі пігментні плями.
Узагалі, вважається, що пігментні плями на шкірі спостерігаються в разі патології печінки й жовчного міхура.
Печінка, до всього іншого, ще й керує синтезом статевих гормонів, тож очевидно, що порушення роботи статевої системи також пов’язане з патологією цього органа.
Крім того, за патології печінки й жовчного міхура відзначається болючість у правому плечовому суглобі.
Ділянкою печінки на стопі є великий палець. Тож болісні відчуття в ньому, його запалення, почервоніння тощо – свідчитимуть про патологічні процеси в печінці. Поява натоптенів на мізинці – також характерна за проблем із жовчним міхуром.
За порушення роботи жовчного міхура найбільш поширеним симптомом є біль у правому підребер’ї. Причому, болісні відчуття можуть бути від помірних до інтенсивних - настільки, що людині навіть важко зігнутися. Також біль може віддавати в спину чи праве плече.
Спазми в жовчному міхурі можуть супроводжуватися нудотою, блювотою з вмістом жовчі, відчуттям великої гіркоти в роті.
Підсумовуючи сказане, хочу зазначити, що хоча всі перелічені ознаки безпосередньо чи опосередковано вказують про якісь порушення в печінці та жовчному міхурі, однак варто пам’ятати, що лише одна з них, яку ви можете в себе спостерігати, аж ніяк не свідчить, що у вас проблеми з цими органами. Слід бути спостережливим, учитися слухати своє тіло й робити висновки, виходячи із сукупності ознак та загальної картини.

Печінка не любить печалі та гніву

Також хочу ще сказати кілька слід про емоції та їхній вплив на стан нашої печінки та жовчного міхура.
Емоції — це основна форма існування людської енергії, це її ресурс, потенціал, тому їх потрібно дисциплінувати й регулювати. Якщо Ци (це енергія, чи природна сила, що наповнює увесь Всесвіт і від якої залежить здоров’я й довголіття людини) в печінці перебуває в стані збудження - людина стає дратівливою та гнівливою, страждає від безсоння.
Яка ж причина втрати контролю печінкою над розподілом Ци? Вважається, що стреси, розчарування, емоційні зриви — все це призводить до порушення циркуляції енергії Ци в організмі.
Від функцій печінки та жовчного міхура залежить наша здатність передбачати, інтуїція. Коли їх функції порушуються, утворюється ніби пелена, яка затуляє зір і думки. Ці порушення - це результат надмірного гніву й печалі. Недарма ж у Китаї кажуть: «Печінка любить порядок і не любить печалі, скорботи та сильного гніву».
Жовчний міхур сполучений з печінкою, тому, природно, що за порушень роботи в одному з цих органів відбувається порушення роботи й у другому. А внаслідок дисонансу між ними людина робить необдумані поспішні дії, не виконує свої рішення, стає надто балакучою та метушливою.
Натомість, їхнє здоров’я та злагоджена діяльність наділяють нас ініціативою, високою працездатністю, можливістю починати нові справи, щедрістю, добротою, відкритістю, міцним здоровим сном і врівноваженою нервовою системою.

Лікар Оксана НІКОЛЕНКО-ДІВОВІЧ.
http://spirit-passage.com/ru/about-school/founders.html
(У наступних числах газети пані Оксана розповість, які продукти найбільш корисні для жовчного міхура й печінки.)