Правильне харчування допоможе протистояти вірусам
Чи замислювалися ви, чому зовсім різні люди, «зустрівшись» із вірусною інфекцією, мають однакові проблеми: гарячку, ломоту в тілі, головний біль, нежить, кашель? Наукова медицина не дає відповіді на це запитання й не пропонує дієвого фармацевтичного препарату від грипу.
Із погляду натуропатії, важкий перебіг хвороби може бути зумовлений неправильним харчуванням. Абсолютно всім корисно ввести у свій раціон каші - їжу, яка відіграє важливу роль в очищенні й оновленні всього організму. Під час епідемії грипу потрібно обмежити споживання молочних продуктів, зокрема твердих сирів, бо вони сприяють появі великої кількості слизу в кишечнику, а це своєю чергою знижує здатність організму протистояти вірусним інфекціям.
У цей період добре постити й пити багато рідини – трав’яні чаї, гарячу воду з лимоном. За перших ознак грипу слід обмежити чи навіть повністю вилучити з раціону м’ясні страви й бульйони, випічку та іншу важкозасвоювану їжу. Щогодини треба пити по 10 крапель настоянки ехінацеї пурпурової.
На самому початку хвороби чудово допомагає противірусний коктейль: до склянки теплої води додати по 1 ст. л. яблучного оцту й меду, а також капнути трохи йоду. Перемішати й відразу випити. Дітям рекомендується на ніч змащувати всю ступню 5% йодом.
Від гарячки ― канапка з прополісним маслом
Якщо піднялася температура, слід обтерти все тіло яблучним чи винним оцтом, розведеним у воді в пропорції 1: 1. Прохолодні (трохи нижче температури тіла) клізми теж сприяють швидкому зниженню жару.
Проти традиційних проблем холодної пори року (застуди та грипу) я рекомендую широко використовувати продукти бджільництва. Крім звичайного чаю з медом, надто, якщо піднялася температура, можна скористатися прополісним маслом: подрібнити 30 г прополісу, додати 100 г вершкового масла й поварити в емальованій каструлі на слабкому вогні протягом 15 хвилин. Відвар весь час помішувати й подумки зичити тому, хто хворіє, якнайшвидшого одужання. Готове масло перекласти в баночку й поставити в холодильник. Вживати, намащуючи на хліб тонким шаром. Дітям - 1 ч. л. на скибку хліба, дорослим можна більше.
Таке прополісне масло є також профілактичним і стимулювальним засобом, тому я рекомендую його всім тим, кому нема коли хворіти й доводиться переносити недуги на ногах.
Ще один простий і надзвичайно ефективний метод профілактики вірусних захворювань - щоденне промивання носоглотки фізіологічним, тобто солоним, розчином. Щоранку розводити 0,5 ч. л. солі в склянці води й утягувати рідину кожною ніздрею, випльовуючи через рот. Залишками її ретельно полоскати горло.
Цим методом користувалися з давніх часів, тож він, можна сказати, перевірений століттями.
Виганяємо неміч хріном, цибульним чаєм, геранню
Наївно думати, що грип та інші вірусні інфекції легко здолати чимось одним. Дехто вважає за краще по-старому виганяти хвороби, гарненько пропітнівши. Для цієї мети використовують відвари квітів липи та бузини чорної, ягід малини.
Якщо у хворого почалися проблеми з диханням, наприклад, хрипи в грудях, треба зробити йому гірчичний компрес.
Для очищення організму під час грипу я рекомендую екстракти з трав, що чинять потогінну (цвіт липи, квітки лаванди, цвіт бузини чорної, корінь оману) та відхаркувальну (корінь алтеї, насіння льону, корінь живокосту, гілки з ягодами калини, квітки гісопу, чебрець) дію.
Найчастіший з проявів грипу, ГРЗ - кашель. Позбутися його допоможуть хрін, лимон зі шкіркою й мед. Лимон, ретельно помитий і ошпарений, перекрутити на млинку для м’яса, обчищений хрін потерти на тертці з малими вічками, усе перемішати в рівних частинах (наприклад, 100 г лимонів і стільки ж хрону), мед чи пряжений цукор додати за смаком. Щогодини-півтори повільно розсмоктувати 1 ч. л. суміші, довго тримаючи її в роті. Якщо мед зумовлює у вас алергійну реакцію, замініть його пряженим цукром.
Запивати це можна цибульним чаєм: цибулину середніх розмірів обчистити, нарізати кружальцями, залити 2 склянками води й поварити на слабкому вогні кілька хвилин. Відвар, якщо його підсолодити, можна давати навіть зовсім маленьким дітям.
Один із моїх найулюбленіших рецептів від вірусів і застуди ґрунтується на використанні 36 лимонів - саме стільки плодів цитрусового дерева треба з’їсти за чотири тижні, тобто 9 лимонів протягом семи днів. Витримати лимони в окропі не менш як 15 хвилин, потім воду злити, а плоди зі шкіркою змолоти на млинку для м’яса разом із цукром (у пропорції 1:1). Суміш перекласти в емальовану посудину, закрити й поставити в холодильник. Вживати вранці й увечері, розподіливши рівномірно на всі дні.
Я також раджу цей рецепт тим, у кого в щитоподібній залозі з’явилися вузлики.
Застудні захворювання часто супроводжуються ураженням вух, горла й носа ― адже ці органи взаємопов’язані, й інфекція, так би мовити, гуляє з одного до іншого.
Якщо з’явився нежить, спробуйте скористатися таким старовинним рецептом: потерти на тертку з малими вічками 20 г цибулі, загорнути масу в 2 шматочки марлі й укласти у вуха, попередньо змастивши проходи вазеліном. Виділиння з носа відразу ж збільшаться. Коли слиз вийде, дихати стане легше. Якщо робити цю процедуру систематично, нежить швидко мине й не дасть ускладнень.
Якщо ж захворіли вуха, скористайтеся геранню запашною: листок герані розімніть і вкладіть у вухо. Та не заштовхуйте далеко, щоб легко можна було його вийняти. У разі отитів допомагають гарячі подушечки з сім’ям льону: насіння розігріти на сковорідці, висипати в невеликий мішечок, за розмірами не набагато більший від вушної раковини. Тримати на вусі до охолодження. Біль ущухне.
Цей рецепт добре застосовувати для дітей, які частіше від дорослих хворіють на отит.
Ангіна свідчить про ревматизм
Ще одна проблема холодної пори року - ангіна. Чомусь усталилася думка, що часті захворювання горла призводять до появи ревматизму. Натуропатія має протилежний погляд: ангіна є симптомом ревматизму. Більше того, можна сказати, що ангіна - це ревматизм м’яких тканин горла. Тому її потрібно лікувати особливо старанно всіма доступними сучасними засобами (як комплексно, так і локально).
Хворим на ангіну, як і хворим на грип, слід обмежити споживання важкозасвоюваних продуктів, пити теплу воду з лимонним соком і медом, а ще - готувати «глиняну» воду.
Рецепт: 10 г білої глини залити 100 мл якісної, без домішок, води, ретельно розмішати, відразу ж випити.
Рекомендується також робити компреси з глини: 100 г сірої чи блакитної глини ретельно розвести гарячою водою до консистенції сметани, додати трохи яблучного оцту, нанести на тканину, накласти на горло, утеплити. Тримати 30-40 хвилин.
Від болю в горлі можна скористатися так званим рецептом Федора Шаляпіна: змішати 30 мл спирту, 50 мл лимонного соку, стільки ж меду й розсмоктувати 1 ч. л. суміші кілька разів на день.
Чистимо організм кашею
Цей несприятливий, зважаючи на вірусно-респіраторні захворювання, період добре б використовувати для очищення організму, харчуючись їжею рослинного походження. Наприклад, тибетською кашею. Варити її треба з будь-якої цільної крупи (не рекомендується використовувати посічену). Гречку, пшоно чи рис просмажити 2 хв на розігрітій сковороді й засипати в каструлю з окропом із розрахунку 2:1. Варити слід 7 хв на великому вогні, 3 - на середньому й 2 - на зовсім слабкому. Тим часом 3 ст. л. оливкової чи іншої рослинної олії просмажити на сковороді й улити в уже готову кашу. Бажано додати не звичайну кухонну, а морську сіль, багату на мікроелементи, а також 1 ст. л. маку.
Тибетські лами, які навчили мене варити таку кашу, вважають її мономанітною їжею. Якщо протягом певного часу вживати в їжу тільки її, очищується травний тракт і виділяється енергія. Ще тибетці радять пережовувати кожну ложку каші 21 раз, при цьому сидіти рівно, не горбитися. Обмежень у кількості такої їжі немає: їжте досита ― хоч би й відро каші на день. Запивати найліпше водою, підкисленою яблучним оцтом.