ПРИЧИНИ ЗНИЖЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА

Поділитися:
ПРИЧИНИ ЗНИЖЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА

Ми турбуємося про своє здоров'я, коли стовпчик термометра повзе вгору, а ось на занепад сил часто не звертаємо уваги. Однак температура 35,5, яка тримається протягом тривалого часу, часто є теж сигналом негараздів в організмі. Чому буває знижена температура?
Прийнято вважати, що нормальна температура тіла людини - 36,6 градуса С. Насправді ж можливі коливання в кілька десятих градуса в обидва боки. Насторожитися ж слід, якщо протягом тривалого часу значення на термометрі не піднімаються вище позначки 36-36,2 градуса С. Існує кілька причин такої температури.

1. Перенесене захворювання. Якщо у вас нещодавно трапився грип чи ГРЗ, нічого дивного, що температура у вас знижена. Організм ще не оговтався повністю від недуги й не може працювати в повну силу. У цьому разі рекомендується більше відпочивати, висиплятися, правильно харчуватися – і зовсім скоро температура вашого тіла досягне 36,6 градуса С.
2. Загострення хронічних захворювань. Знижена температура часто свідчить про загострення хронічних захворювань. Якщо знову нагадали про себе давні болячки, то слід звернутися до лікаря і пройти курс лікування, аби назавжди ліквідувати підступну причину зниженої температури.
3. Перевтома. Аврали на роботі, брак сну, сидячий спосіб життя, неправильне харчування - все це призводить до того, що організм виснажується і сили буквально покидають нас. У цьому разі допоможе зниження активності, відпочинок, помірні фізичні навантаження, зокрема вранішня зарядка. Дуже корисні контрастний душ і прогулянки на свіжому повітрі. Можна пропити курс мультивітамінів, а перед сном приймати настій валеріани чи собачої кропиви.
4. Хвороби надниркових залоз. За такої проблеми слід споживати більше води (у разі відсутності протипоказань) і намагатися налягати в сезон на дині й кавуни, які чудово очищають організм і оздоровлюють надниркові залози.
5. Однією з причин зниженої температури тіла може бути гіпотиреоз (зниження активності щитоподібної залози). Неправильна робота щитоподібної залози призводить до збою у функціонуванні багатьох органів.
Отже, якщо ви страждаєте від нездужання, слабкості, часто дратуєтеся, відчуваєте занепад сил, у вас мерзнуть руки й ноги - виміряйте температуру тіла, можливо, вона знижена. І не ігноруйте ці симптоми. Пам'ятайте: знижена температура не менш небезпечна, ніж підвищена, адже в цьому разі організм стає більш уразливим перед атакою бактерій і вірусів.

Деякі поради народної медицини

Перед тим, як підвищувати температуру тіла зсередини, потрібно підняти її ззовні. Для цього слід лягти й закутатися кількома ковдрами. Насамперед тепло до організму надходить через ноги, тому потрібно обкласти їх пластиковими пляшками, наповненими гарячою водою, чи грілками.
Також можна зробити теплі ванночки для ніг. Для ліпшого ефекту у воду рекомендується додати кілька крапель аромаолії евкаліпта.
Підніме температуру тіла й настій звіробою: 1 ст. л. сировини залити 1 склянкою окропу.
Якщо через 2-3 дні темпера не нормалізується, слід обов’язково звернутися до лікаря й пройти потрібні медичні обстеження.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.