ПРИТЧА “ЧАРІВНА КОПІЙКА”

Поділитися:
ПРИТЧА “ЧАРІВНА КОПІЙКА”

Йшов дорогою хлопчина. Дивиться — копійка лежить. «Що ж, — подумав він, — і копійка — гроші!» Взяв її і поклав у гаманець. І став далі думати: «А що б я зробив, якби знайшов тисячу рублів? Купив би подарунки батькові з матір'ю!» Тільки подумав так, відчуває — гаманець начебто товщим став. Заглянув у нього, а там — тисяча рублів.
«Дивна річ! — Подивувався хлопчина. — Була одна копійка, а тепер — тисяча рублів! А що б я зробив, якби знайшов десять тисяч рублів? Купив би корову і поїв би молоком батьків!» Дивиться, а в нього вже десять тисяч рублів! «Дива! — Зрадів щасливчик. — А що, якби сто тисяч рублів знайшов? Купив би будинок, взяв би собі дружину і поселив би в новому будинку своїх старих батьків!» Швидко розкрив гаманець, — і точно: лежать сто тисяч рублів!
Тут його роздуми взяли: «Може, не забирати в новий дім батька з матір'ю? Раптом вони моїй дружині не сподобаються? Нехай у старому будинку живуть. І корову тримати клопітно, краще козу куплю. А подарунків багато не стану купувати, і так витрати великі...» І раптом відчуває, що гаманець став легким-легким! Злякався, розкрив його, глядь — а там усього одна копійка лежить, одна-однісінька...