ПУПКОВУ ГРИЖУ УСУВАЮТЬ МАЛОІНВАЗИВНИМИ МЕТОДАМИ

Поділитися:
 ПУПКОВУ ГРИЖУ УСУВАЮТЬ МАЛОІНВАЗИВНИМИ МЕТОДАМИ

Хотіла б дізнатися, від чого може утворитися в дорослому віці пупкова грижа (у мене така) і як її лікувати.
З повагою Надія Олещенко.
м. Кам’янець-Подільський.

Лист коментує кандидат медичних наук, доцент, завідувач Хірургічного центру ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС Михайло СЕРБУЛ.
Найчастіше грижі, й пахова зокрема, виникають через дві причини. Це може бути вроджена схильність сполучної тканини людини до хвороб еластичної тканини, з якої складається й черевна стінка. Такі люди мають захворювання вен, проблеми зі сполучною тканиною суглобів тощо. Грижі можуть бути спричинені травмами, фізичними навантаженнями, закрепами, підняттям тяжкого, кашлем, постійним напруженням. У слабких місцях передньої черевної стінки з’являються отвори, через які й намагаються вийти назовні органи черевної порожнини. Але їх стримує очеревина. Саме в неї, в такий собі еластичний мішечок, і випинаються внутрішні органи, утворюючи грижу.
Усувають грижу оперативним шляхом: її зашивають. Еластичний мішечок з внутрішніми органами вправляють у черевну порожнину й отвір у ній зашивають. Але за слабкості м’язів очеревини й генетичної схильності до захворювань еластичної тканини є небезпека утворення повторної грижі. З метою запобігання цьому більш безпечним і надійним є усування грижі із застосуванням спеціальної сітки, яку вшивають у черевну стінку для її зміцнення. Сучасні сітки є надлегкими й зручними, їх можна пришити як ззовні - зверху твердих тканин (на апоневроз), так і зсередини.
Зокрема, у нас в центрі усувають грижу за допомогою малоінвазивних операцій. Сітку вшивають новим лапароскопічним способом із внутрішнього боку, за допомогою лапароскопа через невеличкі проколи в передній черевній стінці. Такі операції дають змогу пацієнту швидко відновитися й повернутися до звичного способу життя.

Лист коментує терапевт, спеціаліст з краніосакральної терапії Ольга КОМПАНІЄЦЬ.
Усунути грижі без оперативного втручання можна за допомогою методу краніосакральної терапії (остеопатії). Він відрізняється від хірургічного тривалістю, проте є більш надійним, оскільки організм, так би мовити, сам себе лікує і фіксує всі досягнення м’язів, тобто закріплює лікування. Але потрібно бачити і обстежити людину, виявити напевне, одна чи, можливо, кілька гриж є в неї, їх розмір. Обов’язково враховують і супутні захворювання. І лиш тоді можна підбирати індивідуальні дихальні вправи, спеціальну гімнастику тощо. Раджу жінці звернутися до лікаря-остеопата (спеціаліста з краніосакральної терапії). Можна до мене, телефон запитуйте в редакції газети.