Хотілося б знати, чи є підвищений холестерин генетичним захворюванням і які народні методи його зниження, а також поради щодо харчування, бо таблетки не допомагають.
З повагою Іван Кушнір.
м. Київ.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
Підвищення холестерину в крові є набутим, а не спадковим явищем. Зазвичай спричиняється неправильним харчуванням та порушеннями обмінних процесів в організмі. Для зниження рівня холестерину рекомендую скористатися такими фіторецептами. Так, тричі на день за 30 хв до їди корисно вживати по 7 крапель 4% настоянки прополісу, розведеної у 30 мл води. Курс лікування – 4 місяці.
Також помічним є вживання настою кукурудзяних приймочок: 10 г сировини залити склянкою окропу, настояти до охолодження. Пити по 1 ст. л. тричі на день. Ефективним засобом є й відвар плодів шипшини: 20 г плодів залити склянкою води, кип’ятити 10 хв. Настояти протягом доби. Пити по 0,5 склянки двічі на день.
Скоро з’явиться молода кульбаба, можна скористатися її лікувальними властивостями й приготувати настій. Змішати в рівних пропорціях подрібнені корінь і траву рослини, 1 ч. л. сировини залити склянкою окропу, настояти годину. Приймати по чверті склянки до їди.
Крім того, раджу у свій харчовий раціон ввести без обмежень морську капусту, кропиву, цибулю, кріп, моркву, смородину. Корисно їсти волоські горіхи, пити березовий сік (саме сезон). «Хороший» холестерин, який сприяє виведенню шкідливого, містить і свіже сало. Можна з’їдати на день невеличкий шматочок сала (як сірникова коробочка), наприклад, з чорним хлібом і часником.