Ранкова роса, виявляється, - дуже навіть корисне явище природи. Вона акумулює в собі енергію зірок, Місяця, Сонця, Землі, води, рослин, повітря і є природним концентратом багатьох біологічно активних речовин.
Наші прадіди вважали росу нектаром безсмертя й уміло використовували її лікувальні властивості у своєму житті. Зокрема, вони бігали голісінькими в росяних травах, умивалися росою, збирали її в дерев’яний посуд і застосовували як ліки від безлічі хвороб. Цілюща «амріта» наповнювали їх силою, здоров’ям, подовжувала молодість і красу.
Купання в росі – очищення на всіх рівнях
Наші прабабусі полюбляти купатися в росяних травах на світанку. Найбільш корисними вважали купальські роси, які випадали на Івана Купала. Жінки входили в росисті зарості іван-чаю й намагалися промокнути там наскрізь. А сміливіші забиралися в ці трави оголеними, струшували з рожево-лілових квіток цілющі краплі й обмивали тіло.
Проте не менше цінуються й травневі та інші літні роси.
Звісно, зараз складно уявити дівчину чи жінку, яка качається оголеною по росяній траві рано-вранці. Хоча якщо є така можливість, коли вас ніхто не бачить, цілком можна собі дозволити побути росяною русалкою. Від кількох таких процедур шкіра помітно молодшає й набуває ніжного оксамитного вигляду. До речі, вважається, що в такий спосіб можна позбутися й хвороб, і навіть зняти пристріт та деякі види псування, а також очиститися від гріхів. Однак слід знати, що перш ніж поринути в росяну купіль, неодмінно потрібно позбутися поганих думок.
Росяне обгортання активізує кровообіг
Обгортання тканиною, просоченою росою, - це стародавній слов’янський спосіб лікування. Він дає змогу найбільш ефективно скористатися всіма цілющими властивостями такого природного еліксиру здоров’я, як роса. При цьому холод активізує кровообіг й корисні речовини з роси швидше потрапляють у кров.
Зокрема, народна медицина рекомендує в разі ревматоїдних проблем та захворювань сечостатевої системи обгортати полотниною, просоченою росою, ноги. А в разі артриту та проблем із серцево-судинною системою такі обгортання слід робити на руки.
За мігрені, неврозів, вегетосудинної дистонії, випадання волосся, зниженого лібідо допоможе обгортання голови. Проте добре робити росяне обгортання й усього тіла.
Ще така цікава річ. Якщо ви хочете позбутися від конкретної хвороби, то знайте, що найбільш цілющою буде роса, зібрана з трав, які застосовують для лікування вашого захворювання.
Росу можна збирати за допомогою лляного чи бавовняного полотна рано-вранці перед сходом сонця чи близько 12 ночі. Для цього тканину потрібно розкласти на луці й промокнути нею траву. Відразу після цього мокрим полотном слід обгорнути все тіло чи якусь його частину. Така процедура має тривати 5-10 хвилин.
Важливо, щоб перед обгортанням шкіра була чистою. Тому слід напередодні помитися, а ще краще сходити до лазні з парною, скориставшись дубовим чи березовим віником.
Щоб ніжки не боліли – ходіть по росі
Величезну користь для ніг приносить постійне ходіння чи бігання босоніж по ранковій росі. Як наслідок, зникають мозолі, шпори, кісточки, усуваються набряки, запалення. Ходіння по росі - це подарунок для всього організму. Після процедури не треба витирати ноги - хай вони висохнуть самі.
Ходити по росі корисно й увечері перед сном, і рано-вранці. До речі, якщо ви почнете це робити з літа, то до осені організм загартується й жодні застудні захворювання вас не здолають.
Людина, ступаючи босими ногами по землі, єднається зі Всесвітом. Крім того, що минають хвороби, змінюється й сама людина: стає спокійнішою, впевненішою, починає відчувати гармонію й зв’язок з усім, що її оточує.
До того ж дуже корисно водити по траві долонями рук, стимулюючи таким чином чутливі точки на них.
«Живиця» з неба
Росу, зібрану з ранкових лук, здавна вважали чистою та цілющою – її пили та готували на її основі різноманітні народні ліки. Особливо чудодійні властивості до цих пір приписують росі, що випадає в перший день серпня (за старим стилем), на Мокрий Спас, а також травневій росі. Крім того, ранкову росу найліпше збирати за Убутного Місяця. Час збору досить короткий - усього півгодини з моменту, як перший сонячний промінь упаде на землю. Зібрані в цей час краплі роси несуть в собі ефірну (космічну) енергію й мають найбільшу силу.
Збір корисної «амріти» можна робити прискореним способом, який трохи знижує цілющу силу роси, однак втрату якості компенсує її кількість. Для цього слід узяти біле нове простирадло й один день провітрювати його на сонці. Перед світанком простирадло стелять на траву й після того, як воно вбере вологу, відтискують у тазик (у крайньому разі підійдуть і кілька лляних білих рушників чи шматки марлі).
Проте є більш кропіткий, але якісний метод збору ранкової роси - піпеткою. Він потребує більше часу й фізичних зусиль. Якщо пощастить, то на луці можна побачити рослини з заглибленнями, в яких вміст роси максимальний, але й у цьому разі процес збору залишається клопітним.
Росу бажано збирати в дерев’яний чи глиняний посуд і зберігати теж у ньому. У скляній тарі - не рекомендується, і в жодному разі не використовувати для цього металевий посуд. Роса, зібрана про запас, зберігає свою міць протягом 42 днів.
Ранкові та нічні роси – у чому різниця
Вважається, що у вранішньої та нічної роси різні властивості, які залежать від енергії світла, яке на них впливає. Зокрема, ранкова роса піддається впливу Сонця, отож у ній багато позитивно заряджених іонів, здатних ефективно боротися із запаленнями. Крім того, що ранкова роса дуже добре омолоджує шкіру, вона ще й, якщо приймати її всередину, підсилює обмінні процеси та захисні функції організму. Найліпше збирати її, як уже зазначалося вище, на Убутний Місяць і з конюшини.
Нічну ж росу, яку збирають після опівночі, насичує Місяць негативно зарядженими електронами, що борються з вільними радикалами в організмі, допомагають відновити внутрішній баланс і справитися зі стресами й нервовими розладами. Крім того, добре застосовувати обгортання простирадлом, просоченим нічними росами, для профілактики захворювань серця, статевих дисфункцій, виразкової хвороби шлунка.
Нічні роси збирають під час Молодика та Місяця, який наростає. Дуже добре збирати таку росу з кульбаб чи ромашок і застосовувати для лікування нервових і психічних захворювань та безсоння. Час збору – від 1 до 3-ї години ночі.
Нічна роса холодна, а тому добре знімає будь-які запалення й загоює рани. Компреси й примочки з неї допомагають в разі опіків, не залишаючи на уражених ділянках рубців. Застосовують нічну росу лише зовні. Хоча знахарі раніше лікували нею ракових хворих: давали їм пити й робили на ніч компреси. При цьому зменшувався біль, пухлина припиняла свій ріст, а потім і взагалі починала зменшуватися.
Звичайно, не обов’язково під час збору роси суворо дотримуватися фази Місяця й вибирати для цього певні рослини. Можна збирати її просто з різнотрав’я, хоча це значною мірою знижує ефективність лікування. Але часу збору й правил зберігання слід дотримуватися неодмінно.
Увага! Не варто збирати росу на колгоспних полях, які часто обприскують хімікатами, та поблизу автострад.
Терапія «живою» водою
У разі сечокам’яної та жовчнокам’яної хвороб добре робити компреси з вранішньої роси на ділянку печінки й нирок і одночасно приймати росу всередину: по 30-60 мл за 30-40 хв до їди. Курс: 7-10 сеансів через день.
Для поліпшення зору застосовують промивання очей росою й компреси з неї вранці та перед сном, які накладають на 10-15 хв. Отож не лише поліпшується зір, а й виліковуються катаракта та більмо. Курс 12-15 днів щодня.
Масаж голови росою робить волосся густим, пишним і поліпшує його ріст. Для цього слід змочити голову росою й масажувати кінчиками пальців шкіру голови, доки вона не розігріється. Потім повторно змочити, обв’язати голову рушником і залишити на 30 хв. Опісля обполоснути настоєм ромашки. Курс: 5-7 процедур через день.
Мастопатії, фіброми, міоми та інші доброякісні новоутворення лікують компресами, спринцюванням і прийомом йсередину роси (по 30-50 мл 3-5 разів на день). Курс: 5-7 днів щодня.
Шкірні хвороби, кісточки на пальцях, шпори, мозолі й грибкові захворювання можна усунути, якщо щодня 2-3 рази на день на 15-20 хв накладати росяні компреси на уражені ділянки.
За кісточок і шпор компреси накладаються на ніч. Курс - до зникнення.
У разі виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки, а також у разі геморою рекомендується пити натщесерце й перед сном по 50-100 мл роси, дотримуючись при цьому овочевої дієти. За геморою слід додати ще й вечірні росяні клізми. Курс - 21 день.
Травнева вранішня роса допомагає нормалізувати обмін речовин, тиск, рівень цукру в крові, а також усуває біль у суглобах. Для цього потрібно пити по 1 чарці роси на день у будь-який зручний для вас час.
У разі захворювань суглобів ніг рекомендується щоденно ходити босоніж до сходу сонця по росяній траві - найліпше це робити в травні, коли роси мають найбільше цілющих властивостей.
Підготувала Алла ГРІШИЛО.