САМ СОБІ ОСТЕОПАТ

Поділитися:
САМ СОБІ ОСТЕОПАТ

Засновник остеопатії Е. Стілл лікував голими руками й домагався приголомшливих результатів. Остеопатія — найм’якший вид мануальної терапії, тобто лікування руками,  спрямований на усунення патологічних фіксацій і блоків в організмі. Доктор Стілл зцілював навіть дуже важких хворих. Вирівнюючи, гармонізуючи негативні напруження в кістковій системі, він домагався зцілення всієї людини. Звільняючи кістяк, він зцілював різноманітні терапевтичні захворювання.
Якщо людина з якихось причин не може потрапити до хорошого остеопата, вона може «полікувати» себе сама за допомогою певних рухів.
Правильними, зручними рухами тіла є колові й овальні. Якщо до них додати «свободу» тіла від звичного м’язового затиснення, вони приноситимуть м’язове задоволення. Тоді такі рухи справді заряджають нас силою. Розгойдування схожі на рухи дитини в манежі. Цей тип руху змінюється повільно, зміни ніби випливають ізсередини. Ми внутрішньо стежимо відстороненою свідомістю за рухом і трішки дивуємося тому, що відбувається, — тіло немов живе своїм внутрішнім життям, воно починає прокидатися, оживати в свободі.
Спочатку амплітуда рухів буде невеликою, але поступово вона розширюється до межі можливого, при цьому м’язи прогріваються, наповнюються силою та стають еластичними. На обличчі мимоволі з’являється усмішка...
Якщо вам захочеться повільно, похитуючись, походити навкарачки — це дуже добре! Це чудовий стародавній рух тіла. Потім слідують розтягувальні, статичні вправи, подібні до йогівських. Ми тягнемося догори, в Небо. Прогинаємося назад усім тілом. Ми ніби прокинулися, потягуємося всім своїм єством. Випростуємося — ростемо.
Наприклад, напіввипад однією ногою вперед, при цьому одна рука йде вперед і догори, інша — на поясі. Тягнемося вперед і догори. Потім міняємо руку й ногу.
Після такої зарядки — медитація: відстороненість розуму, хай розум, нарешті, відпочине, «замовкне». Хвилі збудженої енергії гуляють розігрітим тілом. У заплющених очах — спіралі та хвилі, що світяться.

Володимир БОЛСУН,
лікар-невропатолог.