ЩОБ ЗУБИ БУЛИ БІЛОСНІЖНИМИ

Поділитися:
ЩОБ ЗУБИ БУЛИ БІЛОСНІЖНИМИ

Які засоби слід використовувати, щоб видалити «наліт курця» на зубах? Олександр З. Київська обл.

Лист коментує завідувач кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор, доктор медичних наук Анатолій БОРИСЕНКО.

Для того існують відбілювальні пасти. Ними користуються для видалення нестійких пігментів на зубній емалі. Природний колір зубів залишатиметься таким до старості, якщо не «підсилювати» його пігментами їжі (в разі нерегулярного чищення), куривом, каріозним ураженням зуба. Однак білосніжної усмішки за допомогою паст досягти не можна. Та чи й потрібно?

Жовтуватий колір зубів — це норма і аж ніяк не ознака того, що зуби слабкі чи хворі. Тому намагатися досягти «голлівудського ефекту» не потрібно.

Хімічне відбілювання зубів принесе більше розчарувань, ніж приводів усміхатися. Для цієї процедури застосовують суміш перекису водню (у великій — до 30%, концентрації) і кислот (для більш глибокого проникнення перекису). Ця суміш розчиняє поверхню емалі й пігменти на ній, вимиває їх, але в пори, що утворилися після цього, пігменти проникають ще швидше, і вже через 3—5 місяців відбілювання слід проводити знову. Таким чином, уже через 5 років поверхня емалі зруйнується.