СОНЯЧНІ ВАННИ ЗМЕНШУЮТЬ ТРОМБОУТВОРЕННЯ І ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ

Поділитися:
СОНЯЧНІ ВАННИ  ЗМЕНШУЮТЬ ТРОМБОУТВОРЕННЯ І ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ

Поліпшує здоров’я й подовжує життя

Нещодавні дослідження групи західних учених з’ясували, що під час перебування на сонці в людини знижується тиск, зменшується утворення тромбів, а тому сонце не тільки поліпшує здоров’я, а й подовжує життя, може запобігти виникненню таких серйозних захворювань, як інсульт та інфаркт.
Висновки вчених актуальні, тому що раніше основним плюсом перебування на сонці було лише одне - вироблення вітаміну D.
Учені попереджають, що час перебування на сонці буде вивчатися в подальшому, ретельному аналізу будуть піддані користь і шкода сонячних ультрафіолетових променів.

Отже, про користь світила...

У мозку під дією сонця виробляється серотонін (уточнимо, що серотонін виробляється не тільки під дією сонця) - гормон, який відіграє величезну роль у процесах згортання крові, впливає на алергійні реакції, його називають «гормоном щастя», наявність у крові в достатній кількості серотоніну підвищує настрій, відповідає за статеве збудження.
Під дією сонця виробляється вітамін D (кальциферол), який сприяє зміцненню кісткової тканини, допомагає вивести з організму важкі метали, сприяє зміцненню імунітету.
Під впливом променів сонця в організмі вивільняється біологічно інертний нітрит NO3 і перетворюється на нітрат і окис азоту, які знижують тиск і зменшують ймовірність інфарктів та інсультів.
Сонце має антибактеріальну дію, зменшується кількість вугрів, швидше загоюються ранки й порізи, а отже, шкіра стає красивішою.

...І про його шкоду

Засмага - захисна реакція організму на дію сонячних променів, вона є першою ознакою шкідливого впливу сонця на людський організм. Перебуваючи тривалий час на сонці, можна отримати опік (шкіра болить, з’являється почервоніння, згодом шкіра облазить). У деяких людей можливе виникнення меланоми (рак шкіри).
Тривала дія ультрафіолетових променів шкідлива для очей, сушить шкіру, а отже, сприяє старінню.
У разі тривалого перебування на сонці ймовірний сонячний удар. Ознаки: нудота, почастішання пульсу, підвищення температури. Можливі втрата свідомості й навіть летальний кінець.

Застереження

Щоб убезпечитися від негативного впливу сонячного проміння, слід дотримуватися певних застережень.
- На голову надіти головний убір, краще світлий.
- Користуватися спеціальними засобами від засмаги.
- Пити достатню кількість води, особливо під час фізичних навантажень.
- Одягати сонцезахисні окуляри.
- Уникати перебування на сонці вдень з 11-ї до 16-ї.
Вважаючи, що сонячні промені шкідливі, багато дівчат стали замінювати природний загар штучним. Звісно, можливість отримати гарну засмагу всього тіла приваблює. Але пам’ятайте, що штучний загар не менш шкідливий. До того ж, він не приносить радості перебування на сонці.

Меню для гарної засмаги

Красивій природній засмазі сприяє пігмент лікопін, який міститься в плодах червоного кольору, і в томатах зокрема. Захистить шкіру від пересихання токоферол - вітамін Е (є в оліях), який перешкоджає видаленню вологи з поверхні шкіри. Захистить шкіру від ультрафіолету і, отже опіків, бета-каротин - пігмент антиоксидант, який є в червоних, жовтих продуктах рослинного походження. Потрібну нашій шкірі кількість меланіну допоможе поповнити тирозин - амінокислота, яка є в білковій їжі.
Також влітку не варто забувати про морепродукти (кальмари, морська капуста), білоголовкову капусту, часник, які містять багато селену - хімічного елемента, котрий зміцнює імунну систему. 
 Пам’ятайте: сонце не образить, але може покарати. Тому не нехтуйте правилами захисту від сонячних променів. Буде сонце в радість чи принесе неприємності - залежить тільки від вас. Здоровий спосіб життя без цілющих променів неможливий. Хвороби гніздяться там, куди рідко заглядає сонце.

Підготувала Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.