ТОЧКОВИЙ МАСАЖ ДОПОМОЖЕ УНИКНУТИ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Поділитися:
ТОЧКОВИЙ МАСАЖ ДОПОМОЖЕ УНИКНУТИ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Імунну систему називають щитом усього організму, оскільки саме від неї залежить, як часто людина хворіє та наскільки потужні її захисні клітини в боротьбі з вірусними й бактеріальними атаками. Тому кожен намагається зміцнити свою невидиму «захисну оболонку». Одним із найдієвіших, а також простих і дешевих способів підвищення імунітету є точковий масаж за методикою професора Алли Уманської. Учені встановили, що на людському тілі міститься понад тисячу біоактивних точок, які відповідають за роботу різних органів і систем нашого тіла й тісно пов’язані через нервові закінчення з мозковим центром.

Девять найголовніших точок

Автор методики «Щит від усіх хвороб» Алла Уманська проаналізувала найважливіші 32 точки, з яких обрала 9 фундаментальних. За їх допомогою можна підвищити працездатність імунної системи. Ці 9 точок є своєрідними кнопками пульта, натискання на які приводить у дію найважливіші органи нашого тіла: серце, легені, мозок, печінку, шлунок. Тому точковий масаж Уманської — це не просто звичайна косметична чи медична процедура, це профілактика захворювань і недуг, в основі якої лежить стимуляція біоактивних зон, викид у кров інтерферонів, секреторних антитіл та імуноглобулінів, що підсилюють неспецифічний захист організму.
Точковий масаж за методикою професора Уманської має кілька правил.
- Натискання на певні точки здійснюється в суворій послідовності.
- Процедуру починають робити з першої точки, а закінчують — 9-ю.
- Масаж роблять вгвинчувальними рухами. Подушечками пальців натискають на точку 9 разів за годинниковою і стільки ж проти годинникової стрілки.
- Точки 3, 4, 6, 8 є парними, тобто розташовані симетрично з правого й лівого боку голови, тож на них потрібно впливати одночасно.
- Зона номер 2 — найчутливіша, тому сила натиску має бути мінімальною.
- Точку, що міститься в зоні грудної клітки, слід масажувати 4 пальцями одночасно.
- Точку 3 рекомендують притискати акуратно, оскільки в цьому місці міститься сонна артерія, від роботи якої залежить нормальний кровообіг.
- Масаж точки 4 проводиться не силою натиску, а погладжуванням зверху донизу.
Точковий масаж за рекомендаціями автора роблять кінчиками великого, вказівного та середнього пальців. Ефективність масажу залежить від кількості сеансів. Для профілактики захворювань радять робити такий масаж тричі на день. Він займає всього 1-2 хвилини.

Розташування точок для ефективної процедури

Алла Олексіївна Уманська, розробляючи власну техніку точкового масажу, досить добре й детально описала розташування потрібних точок, силу натиску на них та орган, який із ними пов’язаний. Так, перша точка - це органи дихальної системи: бронхи, легені, а також головний орган - серце. Впливаючи на точку, можна поліпшити кровообіг, збільшити доступ кисню до цих органів. Ставимо 4 пальці нижче яремної ямки. У ділянці мізинця й буде перша точка.
Друга точка - відповідає за захист організму від інфекційних захворювань. Вона відіграє важливу роль у процесі формування та нормального функціонування імунної системи. Проте варто зазначити, що підніматися вище яремної западини не варто й сила натиску має бути мінімальною.
Третя точка розташована на шиї. Якщо розмістити вказівні пальці на поверхні шиї з двох боків кадика, то відчуємо биття пульсу. Піднімаємося на 1 сантиметр угору - це і є третя точка. Масаж у цій зоні має бути акуратним, щоб не притиснути сонну артерію. Він регулює роботу щитоподібної залози, зменшує захриплість.
Четверта точка відповідає за функціональність кровоносних судин, діафрагми. Легке натиснення в ділянці 1—5 шийних хребців задньо-бокового відділу шиї знімає головний біль, зменшує ймовірність захворювання на фарингіт.
П’ята точка розташована в зоні сьомого шийного й першого грудного відростка хребця. Тут перетинаються нервові закінчення, тому масаж рекомендують проводити ніжно, легко погладжуючи й притискуючи шкіру. Вплив на цю точку дає змогу відкоригувати роботу серця й легенів, нормалізує вегетосудинний тонус.
Шоста точка відповідає за роботу ендокринних залоз, вироблення інтерферону, антивірусних компонентів. Вона розташована по краях крил носа. Щоденне масажування цієї зони поліпшує слух, прискорює розвиток мовлення в дітей.
Сьома точка впливає на лобові відділення мозку й відповідає за кровопостачання сірих клітин. Розташована трохи нижче росту брів. Якщо регулярно натискати подушечками вказівного пальця на сьому точку, можна позбутися головного та очного болю, поліпшити пам’ять і увагу.
Восьма точка - це ділянка вуха, хрящовий виступ на зовнішньому вусі. Масаж цієї зони зменшує біль у вухах, горлі, тренує роботу вестибулярного апарату, знімає запалення гайморових пазух.
Дев’ята точка міститься на кисті руки, там, де лінія згину переходить у долоню. Масаж на цій ділянці спрямований на загальне зміцнення всього організму. Ця точка є свого роду підсилювачем усіх 8 вказаних вище.
Масаж за методикою Уманської нормалізує роботу життєво важливих органів, підвищуючи захисні функції організму. Найчастіше такий масаж приписують дітям і людям, чия професія пов’язана із розумовою працею. Він дуже ефективний у період вірусних епідемій.

Засіб, який треба мати завжди

Його дію посилить фітонцидний цибулевий розчин. Дуже добре, якщо у вашій ванній кімнаті завжди (а не тільки під час епідемії) стоятиме баночка з фітонцидним цибулевим розчином - для промивання носа й закапування в очі та вуха. Розчин потрібно готувати з таким розрахунком, щоб усім членам сім’ї вистачило на один раз.
1 ч. л. дрібно нарізаної цибулі змішати з 4 ст. л. перевареної охолодженої води, настояти 10 хвилин, процідити через марлю, додати трохи меду, чи цукру, чи кілька крупинок солі, розмішати.
Приготувавши розчин, бажано капнути одну крапельку в куточок ока, і якщо не відчуватиметься нестерпне печіння, то розчин можна безбоязно закапувати дітям, у тому числі й немовлятам. Якщо все ж трохи пече, слід додати ще 1 ст. л. води, хоча в незначному печінні нічого страшного немає, просто маленькі діти надалі боятимуться неприємної процедури й пручатимуться.
У період епідемії промивання носа фітонцидним цибулевим розчином потрібно проводити якомога частіше, в ідеалі - кожні дві години, закапуючи по кілька крапель у кожну ніздрю. За бажання для цих цілей можна використовувати інші цілющі розчини чи просто чисту воду.