ТРАВ'ЯНІ НАСТОЇ ЗАРАДЯТЬ СКУПЧЕННЮ ГАЗІВ У КИШЕЧНИКУ

Поділитися:
ТРАВ'ЯНІ НАСТОЇ ЗАРАДЯТЬ СКУПЧЕННЮ ГАЗІВ У КИШЕЧНИКУ

Мені 26 років. Харчуюся нормально, не п’ю, не палю цигарок, дотримуюся здорового способу життя й харчування. Не вживаю бобових, м’яса тощо. Проте страждаю від постійного скупчення газів у кишечнику. Порадьте, як мені позбутися цієї біди.   

З повагою С.В.

м. Івано-Франківськ. 

Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав Варнавський.

З огляду на лист, раджу читачці й надалі дотримуватися такого харчування, а від підвищеного газоутворення (метеоризм) скористатися такими рецептами.Одну чайну ложку льонку звичайного залити склянкою окропу, заварити як чай. Випити протягом дня. Від скупчення газів у кишечнику допоможе настій суміші кмину (1 частина), кореня валеріани (4 ч.), квітів ромашки (6 ч.). Одну столову ложку заварити склянкою окропу, настояти 30 хв, процідити. Пити по склянці вранці й увечері.

Помічний також відвар суміші плодів чорниці (2 частини) й плодів черемхи (3 ч.). Залити суміш окропом у співвідношенні 1:10, варити на слабкому вогні 10-15 хв, процідити. Приймати по 0,5 склянки тричі на день. Суміш посилює відходження газів, а також усуне ймовірні розлади травного тракту, які й спричиняють метеоризм.

Можна також приготувати заспокійливий настій із насіння кропу, листя м’яти й меліси (усе взяти порівну). Одну столову ложку суміші залити склянкою окропу. Пити як чай (без цукру) 2-3 рази на день.