ЦАРСЬКІ ГОРІХИ - СИМВОЛ ДОВГОЛІТТЯ

Поділитися:
ЦАРСЬКІ ГОРІХИ - СИМВОЛ ДОВГОЛІТТЯ

І це не перебільшення. Хочете довго жити, при цьому бути здоровими й мати добру пам’ять - їжте царські горіхи. І по них не потрібно їхати до Шотландського королівства чи Середньої Азії, звідки вони родом, бо Україна стала для цих горіхів такою самою батьківщиною, як і багато інших країн, де їх шанують і залюбки їдять.

 Так, це саме ті волоські горіхи, прадавніші від самої Стародавньої Греції, але їх у наші краї завезли грецькі купці, й завдяки їм ми  сьогодні їмо ці плоди. Ще їх називають волоськими, бо ще раніше від греків «волохи» -  так у Стародавній Русі називали представників романських народів ― оцінили їх лікувальні властивості. А от латинська назва цієї рослини, що означає «царський жолудь», найбільше відповідає вмісту цього чудодійного плоду. А містить він стільки всіляких мікроелементів та вітамінів, скільки нема їх у жодних інших горіхах. Тому і є вони царем у родині горіхових.

П’ять горішків для ... вас

           Царські горіхи можна їсти замість хліба, картоплі, риби, м’яса й молока. Бо за поживною цінністю вони не поступаються цим повсякденним продуктам. З’їли 5 горішків на сніданок ― а більше й не треба ― і наїлися, й оздоровилися. Швидко й поживно. Якщо жувати їх щодня, організм буде надійно захищений від підвищеної радіації, а очі - від різних хвороб. Волоські горіхи знімають гостре нервове напруження, зміцнюють печінку й серце.
Цей могутній лікар ― помічний для кісток, підвищує імунітет і гемоглобін, знижує артеріальний тиск, сприяє розсмоктуванню холестеринових бляшок, зміцнює судини, знижує рівень цукру та виліковує закрепи.
           Жувати ці чарівні горішки, - а лікарі радять їх ретельно розжовувати, тоді вони корисніші й ліпше переробляються організмом, - можна сирими, сушеними та термічно обробленими. Можна вживати олію з них, можна ― кору, листя  й навіть коріння. Вони придатні як недозрілими, зеленими, так і в дозрілому вигляді. Їхні цілющі властивості посиляться, якщо їх пропекти в духовці за температури 750С (близько 20 хвилин, періодично помішуючи). Цей володар горіхів неймовірно щедрий: дає красу, здоров’я та чудове самопочуття.

Старим - поліпшать пам’ять, діточкам - підвищать розумові здібності

Ядро горіхів ― це мозок, а отримана з нього олія ― розум, -  так вважали східні мудреці й радили тим, хто хотів порозумнішати, вживати горіхову олію. Вражає й те, що ядро ​​цього дива нагадує людський мозок. І ця подібність породила свого часу безліч легенд. Сьогодні ми можемо тільки сміятися з грецького філософа Платона, який цілком серйозно стверджував, що горіхи здатні не лише мислити, а й пересуватися, стрибати з гілки на гілку.

Інший знавець горіхів - шведський учений і мандрівник минулого століття Свен Хедін - запевняв, що вони навіть пищать і плачуть, коли їх зеленими зривають з дерева. Чим не казка для дітлахів? А їм горішок ой як потрібен - його жирні кислоти й білок допомагають міцніти організмові в період росту. Якщо немає схильності до алергії, після 2-х років вже можна додавати в їжу малюкові 1-2 подрібнених горішків. Школярам буде легше вчитися, якщо вони щодня жуватимуть 2-3 горішки.
 Щоранку давайте їм 1 ложку волоських горіхів з медом як противірусний засіб. У такому поєднанні користь горіхів зростає багаторазово, й ця суміш помічна в разі залізодефіцитної анемії, підвищуючи рівень гемоглобіну природним шляхом. А бабусям та дідусям корисна від головного болю, склерозу, безсоння й гіпертонії.

Норма  для майбутніх мам - 3 горіхи, які позитивно впливають на повноцінний розвиток плоду. У період годування достатньо 2 штук, щоб молоко стало жирним, поживним і солодким.

А літнім людям регулярне вживання горіхів поліпшить пам’ять і нормалізує роботу кишечнику. І не варто боятися великого відсотка жиру, бо наявність жирних поліненасичених кислот (Омега-3 й Омега-6) знижує кількість жирів у крові. Тому горіхи рекомендовано також хворим на атеросклероз, гіпертонію та інші серцево-судинні недуги.

Для очищення судин: змішати волоські горіхи, подрібнені  разом із родзинками й медом у рівних пропорціях (по 200 г), із соком половинки лимона. Вживати тричі на день по 1 ст. л. за 20 хв до їди.

За атеросклерозу: 10 плодів волоських горіхів змішати з 3 зубчиками розтертого часнику, додати 1 ст. л. соняшникової олії, можна намащувати на хліб.

Для вигнання гельмінтів  3 дні поспіль їсти горіхи в певному режимі: за 30 хв до сніданку з’їдати 6 плодів, до обіду - 5, а до вечері -
Перегородки волоських горіхів допоможуть поповнити нестачу йоду.

За будь-яких патологій щитоподібної залози (горіхи містять велику кількість йоду) для лікування використовують настоянку перегородок із 6 горіхів, які настоюють в 0,5 л горілки в темному місці 2 тижні. Потім настоянку проціджують і п’ють по 1 ст. л. 2-3 рази на день до їди. Щоб визначити нестачу йоду в організмі, потрібно на ніч зробити ним кілька смужок на плечі. Якщо до ранку вони зникнуть -  йоду вам бракує.

Приготування настоянки з перегородок: подрібнені внутрішні перегородки з 30  горіхів залити 200 мл горілки. Щільно закрити й витримати в темному місці 1 тиждень. Проти коліту: 10 крапель настоянки розвести в 1 ст. л. води й пити до їди 4 рази на день не менше 2 місяців. Під час лікування діабету та його симптомів треба таку настоянку вживати щоранку протягом місяця - по 6 крапель перед сніданком.

 Також корисний відвар: на 2 склянки холодної води потрібно півсклянки перегородок. Довести до кипіння й витримати на слабкому вогні 10 хв, перецідити й охолодити. Вживати по 1 ст. л. до їди протягом 1-4 тижнів для зниження рівня цукру й за діабету (а от сам плід з’їдати не рекомендується), також відвар нормалізує роботу гормонів і зміцнює імунітет.

У разі кон’юнктивіту перегородки змолоти в млинку для кави до стану порошку й залити холодною водою в пропорції 1:3. Довести до кипіння, дати помліти 20 хв, остудити й ретельно перецідити. Змочувати цим відваром ватні диски й накладати на повіки впродовж 2 тижнів.

Ефективний засіб, завдяки якому можна вилікуватися від мастопатії й фіброми матки: 25 перегородок настояти в 100 мл спирту 10 днів. Пити у співвідношенні 20 крапель на 50 мл окропу 2 місяці. У разі потреби повторити через 10 днів.

Краплі горіхової олії пийте, кавалери й ... дами

Ще стародавні греки використовували горіхи в щоденному харчуванні з метою поліпшення чоловічого здоров’я. Для запобігання будь-яким чоловічим негараздам бажано щодня з’їдати по 12-15 горіхових плодів. І таке захворювання, як аденома простати, загрожувати не буде. А горіхова олія відновлює втрачену потенцію, посилює кровообіг і позитивно впливає на вироблення сперми. Вона є найпотужнішим афродизіаком (стимулює статеву активність) і чудовим антиоксидантом (подовжує молодість), призводить до посиленого вироблення тестостерону, що благотворно впливає на розвиток статевих органів чоловіка. У жінок горіхова олія регулює місячні, відновлює сили в разі перевтоми.

Горіхову олію можна купити в аптеці  чи приготувати самим: 1 склянку ретельно подрібнених горіхів залити 1 л соняшникової олії й настоювати 2 тижні в темному місці, періодично струшуючи пляшку. Зберігати  в скляній пляшці. Усередину вживають по 1 ч. л. 2-3 рази на день за 30 хв до їди, не запиваючи.
Дітям для розумового розвитку й для хорошого фізичного та емоційного стану: віком від 1 до 3 років - по 3-5 крапель на день; від 3 до 6 років - по 5-10; від 6 до 10 років - по 1 кавовій ложці; від 10 до 14 років - по 1 ч. л. один раз на день, вранці, за 30 хв до їди (запивати водою не слід).

Випита на ніч (15-20 мл) олія волоських горіхів очищає печінку й жене жовч, відновлює слизову оболонку шлунка й запобігає розвитку зобної хвороби, помічна за атеросклерозу, гіпертонії, за проблем із нирками. Лікує шкірні захворювання, екземи, псоріаз, фурункульоз, варикоз, загоює рани, виразки, тріщини, захищає організм від шкідливого впливу канцерогенів. (Зовні нею змащують уражені місця).

Якщо протирати шкіру олією царських горіхів, судини стануть міцними, а шкіра ― молодою й оксамитною.

Вправа з горіхами - для оздоровлення й довголіття

Поклавши два волоських горіхи між долонями (на одну покласти, а другою міцно притискати) й качати їх 3 хв спочатку за годинниковою стрілкою, потім - проти. Те саме треба зробити тильним боком долонь. Потім покладіть по 2 горіхи в кожну руку й качайте їх пальцями протягом 3 хв. Правою рукою - за годинниковою стрілкою, а лівою - проти. Роблячи таку «зарядку» тричі на день, ви активізуєте всі природні процеси відновлення й оздоровлення в організмі, які сприяють довголіттю та запобігають старінню мозку.

Увага!  Протипоказано вживати горіхи людям з алергією на горіхи та білок, нестравністю шлунка й кишковими розладами, підвищеним зсіданням крові. Зуби потрібно відразу чистити зубною пастою, щоб не руйнувати емаль.
Зберігають горіхи в шкаралупі, в герметичних контейнерах, у холодильнику ― півроку, а в морозилці ― цілий рік. Очищені ядра треба зберігати в холодильнику чи в прохолодному, але сухому місці.

Корисний десерт до святкового столу: чорнослив ошпарити окропом, щоб зробився м’яким, половинки чи четвертинки ядер горіхів укласти всередину кожної сливини, зверху чайною ложечкою налити сметани, збитої з цукром (за смаком); викласти на таріль.

Підготувала Тетяна КИЯНИЧЕНКО.