ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ ВАСИЛЬОК СПРАВЖНІХ

Поділитися:
ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ ВАСИЛЬОК СПРАВЖНІХ

Ця рослина ще відома під назвою базилік, адже її офіційна назва латиною Ocimum basilicum, російською – базилик  обыкновенный. Васильки ростуть на багатьох городах та присадибних ділянках, продаються на продуктових базарах. Скористайтеся літнім сезоном, щоб оздоровитися за допомогою цієї рослини, використовуючи, додаючи її до страв, як приправу, та готуючи з неї  напої і відвари.
1. Рослина піднімає загальний тонус, що так важливо для нас восени й узимку, коли ми частенько впадаємо в меланхолію й засинаємо на ходу.
2. Відновлює роботу травного тракту, оскільки стимулює травлення та запобігає застою їжі в шлунку.
3. Народна медицина рекомендує використовувати васильки як заспокійливий засіб у вигляді ванн.
4. Відвари васильок п’ють у разі кашлю (особливо затяжного), головного болю, запалення сечостатевих органів.
5. Ефірна олія рослини має бактерицидні властивості.
6. Під час стресу достатньо кілька крапель цієї олії капнути в ефірну лампу - й загальний стан значно поліпшиться.
7. Не менш цілюще діє олія і в разі безсоння, мігрені, проблем із нюхом.
8. У разі зубного болю рекомендується капнути 1 краплю олії в 0,5 склянки перевареної води й полоскати цим засобом уражений зуб 4-6 разів на день.
9. Під час захворювань нервової системи добре застосовувати чай з васильками: 1 ст. л. подрібненої рослини (стебла й квіти) залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 5-10 хв, настояти 30 хв. Приймати по 0,25 склянки 4 рази на день до їди.
10. Цей самий чай зупиняє блювоту й усуває нудоту.
11. Якщо вранці пити чай з васильками з медом, то вдень з’явиться безліч нових ідей, а працездатність буде високою до самого вечора.
12. Тим, кого захитує в транспорті, можна розжувати листок васильок і тримати його в роті під час подорожі.
13. Індійські фармацевти довели, що рослина підвищує захист організму проти вільних радикалів, які здатні призвести до онкологічних захворювань. Учені рекомендують додавати в їжу базилік щодня.
14. І не забудьте кілька сухих листочків васильок покласти в шафу: це не тільки дасть приємний запах, а й убереже одяг від молі.