ВПРАВА «МЕТЕЛИК» ЗБЕРЕЖЕ ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я

Поділитися:
ВПРАВА «МЕТЕЛИК»  ЗБЕРЕЖЕ ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я

Відомий факт, що йога - це не просто практика для розтягнення м’язів тіла, а й система оздоровчих вправ. Зокрема, поза «Метелика» (Баддха Конасана) - дуже корисна для жіночого здоров’я. Вона розвиває тазостегнові суглоби, поліпшує кровообіг органів малого таза, зміцнює матку, знімає біль і полегшує стан під час менструації, оскільки розслабляє не тільки органи малого таза, а й попереку.
Крім того, ця асана сприяє активізації роботи нирок, сечостатевої системи, служить профілактикою радикуліту, грижі й варикозного розширення вен. До речі, вона показана й під час вагітності, оскільки зміцнює матку, сечовий міхур та полегшує перебіг пологів.

Техніка виконання

1. Сісти зі схрещеними ногами.
2. З’єднати підошви й п’яти, узятися долонями за стопи й максимально наблизити їх до промежини. Спина витягнута від куприка до верхівки. Живіт і грудна клітка підтягнуті вгору. Підборіддя ледь опущене. Плечі розведені, лопатки втягнуті. Литкові м’язи щільно притиснуті до внутрішньої поверхні стегна.
3. По можливості опускати стегна якомога нижче до підлоги, доки вони на неї повністю не ляжуть.
4. Залишатися в цьому положенні 30-60 секунд, дихати рівно.
Кожного разу слід збільшувати тривалість виконання.
Що сильніше ви захопите стопи руками, то ліпше витягуватиметься тулуб. Намагайтеся спину під час вправи не вигинати, а вуха до пліч не піднімати.
Полегшити виконання асани можна таким чином:
Покласти під сідниці дерев’яний блок чи складену в кілька разів ковдру.
Якщо ви не можете захопити стопи руками, візьміться за щиколотки чи використовуйте пасок.
Якщо важко сидіти з прямою спиною, можна обпертися на стіну.
Як поглибити:
Долонями розгорніть підошви стоп угору, з’єднавши внутрішні краї стоп.
Витягуючи спину від куприка до маківки, опустіть корпус уперед, покладіть на підлогу спочатку лоб, а потім підборіддя. Не відривайте сідниці від підлоги, витягуйте тулуб уперед.
Увага! У разі травм паху чи колін слід виконувати цю вправу, підкладаючи опори під стегна.