ВПРАВА «ПЛУГ» ТА ПРАВИЛЬНЕ ДИХАННЯ ЗА ОПУЩЕННЯ МАТКИ

Поділитися:
ВПРАВА «ПЛУГ» ТА ПРАВИЛЬНЕ ДИХАННЯ ЗА ОПУЩЕННЯ МАТКИ

У мене після других пологів з’явилося незначне опущення матки. Порадьте якісь вправи, аби запобігти погіршенню стану й розвитку хвороби.
З повагою Валентина Михайлівна.
с. Вишнівець
.

Лист коментує лікар-гомеопат, спеціаліст з краніосакральної терапії Ольга КОМПАНІЄЦЬ.

Жінка вчасно звернулася по допомогу, бо справді, на початкових стадіях (нульова та перша) опущення матки піддається лікуванню, як гомеопатичному, рефлексоголкотерапії, так і за допомогою спеціальних вправ. Зокрема, людям із такою проблемою корисно виконувати вправу «плуг», під час якої потрібно лягти на спину й, повільно піднявши ноги, намагатися дістати ними плечей. Починають із 3 разів і виконують не менш як 8 за один підхід.
Крім того, гарний оздоровчий ефект дає така вправа: із силою втягувати й розслабляти промежину, щоб відчувалося, як стискаються внутрішні статеві органи, пряма кишка тощо. Виконувати таку вправу не менш як 300 разів на день, 30 - за один підхід.
Помічними є вправи на тренування нижнього преса, наприклад, лежачи на спині, піднімають і опускають ноги, намагаючись підтягти їх ближче.
До того ж жінці варто звернути увагу на своє дихання: потрібно дихати животом, а не грудною кліткою. Можна в цей час рахувати, наприклад: рахуючи 1, 2, 3, 4, зробити вдих, ще до 4 - затримати дихання й на наступний рахунок до 4 - видихнути. Варто пам’ятати, що вправи слід виконувати постійно й протягом тривалого часу – тільки так можна досягти позитивного результату. Не рекомендують піднімати великі вантажі, перенапружуватися. Крім того, на консультацію й лікування можна звернутися до мене.