ВИЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ХВОРОБ ЗАСОБАМИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ

Поділитися:
ВИЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ХВОРОБ ЗАСОБАМИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ

З одного боку, комусь, можливо, буде здаватися непереконливим і навіть смішним у газетній статті говорити саме про вилікування серцево-судинних хвороб (далі ССХ), які належать до найтяжчих захворювань. Але з іншого боку, маючи багаторічний досвід лікування засобами народної медицини, можу стверджувати, що серце і вся кровоносна система є дуже стійкими, витривалими і надійними. Мої власні спостереження свідчать про те, що якщо хворий ще ходить, а не лежить постійно, то в нього є досить багато шансів якщо не одужати повністю, то, принаймні, дуже поліпшити здоров’я, причому без хірургічного втручання. Тому мета цієї статті - показати, що навіть за тяжких ССХ можливі одужання або значне поліпшення здоров’я. Звісно, наведений нижче матеріал не може бути посібником у всіх випадках. До того ж, як засвідчує мій досвід, кожен по-своєму розуміє написане, а тому для запобігання несподіванкам пропоную перед використанням рекомендованих далі порад обов’язково проконсультуватися в лікаря.

ЯК ПРАЦЮЄ КРОВОНОСНА СИСТЕМА

Спершу визначимо, для чого потрібна кровоносна система. Організм людини складається з великої кількості клітин. Кожна клітина – це також живий організм, який живиться і виділяє екскременти. Так-от, саме кровоносна система забезпечує кожну клітину і весь організм киснем і продуктами харчування, а також відводить кінцеві продукти життєдіяльності клітин. На перший погляд, конструкція кровоносної системи проста: серце, кров і кровоносні судини. Серце – насос, який качає кров; кров – рідина, яка рухається замкнутим колом від серця до всіх органів, а від них - знову до серця; кровоносні судини – це еластичні трубопроводи з діаметром від майже 1 см (магістральні судини) до 4 мкм (капіляри). Загальна довжина капілярів – близько 100 тисяч км. Потужність серця як насоса становить усього лише 2,2 Вт, і такої потужності зовсім недосить для «прокачування» крові через капіляри; її достатньо лише для подавання крові на невелику відстань у магістральні судини. Як же рухається кров у капілярах? У газеті «ЗіД», номер 19, 2011 р.(стаття «Здоровий хребет та довголіття»), я дещо розповів про це. Річ у тім, що кровоносна судина – це еластична трубка, в стінках якої розташовані м’язи. Із курсу фізіології відомо, що м’яз має властивість скорочуватися, якщо подається на нього електричний імпульс. У разі послідовного надходження імпульсів на кілька ділянок судини відбувається її перистальтичне (послідовне) перетискування, що змушує кров рухатися вздовж судини. Генератором цих електричних імпульсів є «синусовий вузол» у серці, який цими імпульсами спонукає до одночасного скорочення і серце, й м’язи кровоносних судин (легко впевнитися в цьому, помірявши пульс, наприклад, на шиї і на ногах). Своєю чергою, робота синусового вузла регулюється імпульсами з головного мозку (точніше, продовгуватого та проміжного мозку і кори півкуль). Наприклад, під час бігу ці структури прискорюють пульс, а в спокої (коли людина спить) – сповільнюють. А тепер - деякі важливі відомості. Умовно кажучи, людина складається з двох частин – головного мозку і всього іншого в організмі, причому головний мозок регулює абсолютно всі процеси, що відбуваються в ньому. Через нервові волокна, розташовані в хребті, здійснюється зв’язок між цими двома частинами та регуляція всіх процесів в організмі шляхом подавання електричних імпульсів (частково регуляція здійснюється і шляхом передавання специфічних речовин через кров, але сьогодні нас це не цікавитиме). Уздовж усього хребта через отвори в ділянці кожного хребця ці волокна відгалужуються відповідно до «своїх» органів. Наприклад, серце регулюється через волокна, які проходять через 9 (!) хребців – 5 нижніх шийних і 4 верхньогрудних, кровопостачання в ногах регулюється через хребці в попереку, і т.ін. Тобто, оскільки регуляція кровопостачання всіх органів організму здійснюється через нервові волокна хребта, то стає зрозумілим, що від стану здоров’я хребта залежить життєдіяльність і здоров’я всіх органів.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ССХ

Звернімо ще раз увагу на склад кровоносної системи: це серце, кровоносні судини, нервові структури головного мозку, хребет як вмістилище нервових волокон. Які патологічні процеси можуть відбуватися в них і які причини виникнення цих процесів?

1. Паразити. Паразити – це живі істоти, які живуть у нашому організмі, потрапляючи до нього шляхом інфекції чи інвазії. Їх велика кількість, починаючи від пріонів, вірусів, бактерій, грибів і до найпростіших, а також глистів, яйця яких можуть розвиватися і в мозку, і в легенях, і під шкірою, куди вони потрапляють з потоком крові (чи звертали ви іноді увагу в себе на таке явище, як начебто мимовільне свербіння шкіри обличчя, рук чи інших місць тіла; це не що інше, як результат підшкірного руху паразитів). І саме паразити спричиняють запальні процеси та некроз тканин. Наприклад, гемолітичний стрептокок, який спричиняє міокардит, розвивається в серцевому м’язі, токсоплазму виявляють у мозку (до речі, встановлено, що головним розповсюджувачем токсоплазми є коти). А чим може бути спричинений некроз серцевого м’яза в разі інфаркту, як не запальним процесом, зумовленим мікроорганізмами? Звернімо увагу на те, що склеротичні бляшки, які призводять до атеросклерозу, утворюються тільки в артеріях. Запитання: а чому ж не утворюються у венах? У літературі відповіді немає, але, на мій погляд, відповідь проста: різниця між артеріями та венами лише в тому, що в артеріях містяться всі поживні речовини й кисень, а у венах – усі екскременти, чи відходи, життєдіяльності клітин і вуглекислий газ. А це означає, що для паразитів, які потрапили в кровоносну систему, якраз в артеріях є ідеальні умови для життєдіяльності, чого немає у венах. У свою чергу, це означає, що саме паразити є причиною утворення склеротичних бляшок. І зовсім недавно британські вчені довели, що склеротичні бляшки в кровоносних судинах є наслідком дії вірусної інфекції. Тобто, немає сенсу говорити про «поганий» і «гарний» холестерин, «гарні» та «погані» жири, а потрібно знищувати паразитів у судинах. На доказ цього варто навести такий факт: один із дослідників Антарктиди, який один дійшов до Південного полюсу і повернувся назад, причому йшов за температури, нижчої за мінус 50°С, змушений був, щоб не замерзнути, з’їдати більше 1,5 кг жиру на день. Обстеження після повернення показало відсутність явищ атеросклерозу. Переважно паразити потрапляють у всі органи людини саме з кишечнику, куди вони, в свою чергу, проникають з їжею та повітрям, яке «заковтується» під час їди (це переконливо довів І. Мечников). Але можуть потрапляти через усі отвори в тілі і навіть через шкіру (ще видатний давньогрецький лікар Гіппократ, нічого не знаючи про мікроорганізми, стверджував, що хвороби потрапляють в організм через отвори в тілі). Побічним доказом цього може слугувати й те, що понад 70% елементів імунної (захисної) системи організму міститься саме в кишечнику. А тому, знищивши паразитів у кишечнику, можна досягти вилікування багатьох хвороб.

2. Киснева недостатність. Іншою причиною появи ССХ є киснева недостатність. Дивно, але обстежуючи хворих, лікарі практично не цікавляться станом, так би мовити, кисневої достатності. А насиченість організму киснем є надзвичайно важливим чинником здоров’я. Досить згадати, що без наявності кисню понад 3 хвилини (у людей зі спеціальною підготовкою – близько 11 хвилин) людина гине. Усі процеси в організмі, пов’язані з обміном речовин, здійснюються з використанням кисню. А особливо багато його використовується нирками (понад 25% від усієї потреби організму), головним мозком, м’язами, особливо м’язами серця. Ознаками кисневої недостатності є поганий сон, дратівливість, головний біль, мігрень. Річ ще й у тому, що вміст кисню в приміщеннях, де живуть і працюють люди, набагато менший, ніж на березі моря. А зниження кількості кисню в повітрі лише на 0,5-1,5% вже дуже знижує активність роботи головного мозку. Справа ускладнюється ще й тим, що міське повітря забруднене чадним газом СО – продуктом викидів автотранспорту, який не має ні кольору, ні запаху і дуже отруйний. В організмі людини чадний газ зв’язується з гемоглобіном, що ще посилює кисневий голод. Унаслідок цього настає різке зниження можливостей імунної (захисної) системи, що й призводить до збільшення розмноження та розповсюдження паразитів в організмі та до появи й ускладнення хвороб. Їх перелік досить великий: насамперед це хронічні хвороби бронхів та легень (хронічний бронхіт, пневмонія, набряк легень, бронхіальна астма, легенева гіпертензія), кіфосколіоз та навіть ожиріння, які своєю чергою сприяють появі ССХ.

3. Зміни в хребті внаслідок вертикального способу життя Саме негаразди в хребті є вагомою, якщо не головною, причиною появи ССХ. У газеті «ЗіД», номер 19, 2011 р., я вже писав про вплив стану хребта на здоров’я людини. Нагадаю, що вся регуляція серця здійснюється через 9 хребців – 5 шийних і 4 верхньогрудних. Це те місце (перехід шиї в тулуб), де якраз і спостерігається найбільший вигин хребта (шийний лордоз), а отже й найбільше затиснення нервових волокон, через які регулюється частота скорочень серця, перистальтичні процеси («пульсація») руху крові в судинах та регуляція «харчування» самого серця. У свою чергу, шийний вигин хребта є наслідком постійного нахилу голови наперед для контролю простору в ділянці рук (майже весь день) та нахилу голови під час сну на подушці (докладніше в книзі Ю. Попова «Практика довголіття. Причина старіння – вертикальний спосіб життя. Вилікування та профілактика хвороб хребта»). Саме тому цей вигин хребта (шийний лордоз) і є однією з головних причин захворювань серця.

4. Харчування, яке не відповідає природі людини Ми складаємося з того, що ми їмо. Їжа має забезпечити живлення кожної клітини організму, зокрема постачити енергію м’язам (у тому числі серцевому) та вітаміни й мікроелементи імунній системі, яка захищає організм від усіх паразитів. Тобто їжа має відповідати природі людини. А чи відповідає цьому сучасна їжа? Звісно, ні. По-перше, люди прагнуть їсти не тому, що голодні, а тому, що час сніданку (обіду, вечері) настав. По-друге, їдять не те, що потрібно організмові, а те, що смачне. По-третє, їдять усе підряд, тож змішують усе в шлунку, перепрошую, як у помийному відрі. По-четверте, їдять, в основному, варені страви, в яких зруйновано компоненти, що були спершу в їх інгредієнтах. Перші страви (борщі, супи) дуже смачні, але не лише не корисні, а й шкідливі. Оскільки там практично нема що жувати, в шлунку виділяється мало шлункових соків, передусім соляної кислоти. Те, що це призводить до появи гастриту зі зниженою кислотністю, - ще півбіди. Головне – не засвоюється проковтнута їжа, з нею легко потрапляють глибше в кишечник паразити, що спричиняє бродіння, гниття, метеоризм, запори, проникнення паразитів у кров і розповсюдження їх по всьому організмі (приклад, як легко вилікувати грип: поставте клізму з 1,5 – 2 л теплої води, якщо через 2-3 години ще відходитимуть гази, поставте клізму ще раз; зверніть увагу: температура тіла стає нормальною; тоді нічого не їжте й не пийте протягом дня, допоки не з’явиться нестерпний голод; тоді починайте їсти, ви здорові).

ЗАСОБИ ДЛЯ ВИЛІКУВАННЯ ССХ

Лікуючи ССХ з гарними результатами, я використовував такі способи.

1. Голодування Лікування будь-якої ССХ починалося з голодування, що є одним із найефективніших і простих способів оздоровлення. Голодування передбачає відмову від їжі, дозволяється пити тільки просту відстояну воду з крана; кожного дня ставиться клізма. Тривалість голодування здебільшого 2-3 тижні. Ніколи жодних поганих наслідків не спостерігалося (рекорд, занесений у книгу Гіннеса, – голодування чоловіка під наглядом лікарів протягом 109 днів; окрім схуднення, ніяких побічних явищ не було зауважено, нормально вийшов з голодування). У випадках тяжких ССХ іноді було рекомендовано «сухе» голодування (без води). Під час голодування обов’язкові щоденні прогулянки на свіжому повітрі не менш як 3 години; при цьому намагатися «дихати черевом». У разі втоми – лягати відпочивати. Бажано голодування проводити на самоті, щоб уникнути «деморалізувального» впливу родичів («ой, що ти собі думаєш, помреш!»). Вихід із голодування- протягом 5-7 днів. Найліпше це робити (з мого досвіду) на «супі Попова» (в емальовану каструлю нарізати по 80-100 г моркви, буряку, капусти, цибулину, додати 1-1,2 л води, не солити, кип’ятити на малому полум’ї 8-10 хв). Протягом першого дня і до обіду другого пити тільки юшку з супу; після обіду їсти варені овочі з супу, фрукти. Третього дня можна додати картоплю, крупи, фрукти. Трохи жирів і м’яса чи риби – на 6-й день. Влітку, восени, частково взимку можна виходити з голодування на свіжоприготовлених соках, спочатку розводячи їх водою (у жодному разі не користуватися соками з магазину). Суть голодування полягає в тому, що в організм не надходить їжа, а з нею й нові порції паразитів. Імунна система, «наводячи порядок», більш потужно бореться з цими прибульцями. Організм очищується, викидаючи «все зайве» і відновлюючи всі уражені хворобами органи.

2. Лікарські трави Після голодування використовували лікарські трави, залежно від симптомів (ознак хвороби), які залишилися. Потрібний перелік трав не дуже великий: аїр, барвінок, беладона, валеріана, собача кропива, квіти глоду, горицвіт, конвалія, звіробій, любисток, сухоцвіт болотний, копитняк (що цікаво: всі вони мають ще й протиглисну дію). Їх застосовували у вигляді настоянок на горілці, крапель (третину банки щільно заповнювали сировиною і по вінця заливали горілкою, настоювали в темному місці 2 тижні). У випадках тяжких ССХ успішно окремо застосовували настоянку болиголову (латиною «Conium maculatum»). У кінці липня-серпні квітами заповнювали третину банки і заливали горілкою. Трава отруйна, тож тримати слід подалі від дітей, на банці обов’язково наклеїти застережний напис. Приймати 1 раз на день, натщесерце, вранці після сну, за схемою: 1-го дня – 1 крапля + 100 мл води, 2-го – 2 краплі + 100 мл води, і так до 10 крапель. Потім по 10 крапель протягом 10 днів, а тоді щодня на одну краплю менше: дійти до 1 краплі. Потім перерва на місяць. За потреби курс повторити. Для відмірювання крапель застосовувати піпетку для очей. Ніяких ознак отруєння ніколи не спостерігалося, проте на всяк випадок за появи хоча б одного з таких проявів, як розлад травного тракту, повзання «мурашок» на руках чи ногах, свербіння, блідість обличчя, головокружіння, підвищене виділення слини, нудота, прийом настоянки не припиняти, наступну дозу зменшити на 4 краплі, а далі зменшувати на 1 краплю.

3. Вирівнювання хребта та фізичні вправи Найголовніше – вирівняти шийний лордоз і хоча б частково грудний кіфоз («горб»), а також підсилити м’язи шийного відділу хребта. Справа у тому, що хребет – це не тільки хребці та диски між ними, бо разом у вертикальному стані вони навіть триматися не можуть. Разом їх утримують м’язи. Тому для нормалізації хребта потрібно спочатку вирівняти шийний лордоз, а потім закріпити цей стан підсиленням м’язів хребта. Для цього використовувався «Тренажерний комплекс Попова», що складається з тренажера для витягування та вирівнювання хребта (Рис.1) та комплексу вправ для підсилення м’язів, які виконуються в горизонтальному положенні (Рис.2 – одна із вправ).

Спільне використання тренажера та комплексу вправ виявилося дуже ефективним у лікування ССХ. Водночас для ліквідації кисневої недостатності практикували спочатку тривалі прогулянки на свіжому повітрі, а згодом біг підтюпцем. При цьому важлива не стільки швидкість бігу, скільки глибина заповнення легенів. Як правило, спочатку практикували біг «4 на 3», тобто протягом 4-х кроків вдих, а 3-х – видих, а потім - «3 на 3». Дуже бажано дихати «черевом» для повної вентиляції легень, причому видих робити різким втягуванням черева. Збільшення дистанції поступове. Дихати треба лише через ніс. Під час сну, в положенні горілиць, не повинно бути подушки під головою; в положенні на боку – підкладати невелику подушку (30 х 30 см) під шию.

4. Харчування, яке відповідає природі людини Харчування таке ж важливе, як і інші засоби лікування. Воно має складатися з сирих та квашених овочів (салатів), фруктів, каш (із пшона, вівса, ячменю, кукурудзи, гречки, на воді, з додаванням 1-2 столових ложок олії), сала (30 г на день, трохи провареного, бо під шкірою часто бувають яйця глистів), відвареного м’яса чи риби (150 г, через 1-2 дні), яєць (не більше 2 на день), насіння, горіхів (5-7 на день). Замість хліба (в ньому багато «хімії»)- млинці чи оладки, приготовлені на сироватці. Ніколи не їсти перші страви (супи, борщі). Перед їдою 2-3 рази на день випивати по 50 мл скислої молочної сироватки або соку з квашеної капусти. Дуже корисні свіжоприготовлені соки з гарбуза (особливо!), яблук, помідорів. Кількість солі - не більше 1/3 чайної ложки на день у всій їжі, кількість цукру – не більше 2 чайних ложок. Із висушеної шкаралупи яєць зробити порошок і приймати його по 1/3 чайної ложки відразу після їди 1 раз на день, запиваючи водою. Не вживайте приправи (майонез); найкраща приправа – голод, тоді все стає смачним, навіть минулорічні сухарі. Повністю вилучити чай, каву, газовані та солодкі напої чи воду, молоко й молочні продукти (вони погано засвоюються), кондитерські вироби (особливо магазинні). Ніколи «не запивати» їжу водою, бо розбавляються травні соки в шлунку. Узяти за правило їсти тільки тоді, коли відчуваєте голод, а пити – лише коли відчуваєте спрагу (спрага – це коли сохнуть язик і глотка), причому пити просту воду, а ще ліпше - з’їсти яблуко (то на вас заробляють, коли запевняють, що вкрай потрібно щодня випивати 2-3 л води). Один раз на тиждень з’їдати яблуко з йодом. Для цього розріжте яблуко навпіл, на одну половинку нанесіть 1 краплю настоянки йоду, накрийте другою половинкою і з’їжте як бутерброд. Запам’ятайте! Ніколи нічого не їжте, якщо не відчуваєте голоду, і ніколи нічого не пийте, якщо не відчуваєте спраги, вже це поліпшить ваше здоров’я.

ПРИКЛАДИ ВИЛІКУВАННЯ ССХ

1. Чоловік, 77 років, зріст 173 см, маса тіла 59 кг, приїхав із Татарстану, артеріальний тиск 175/105 мм рт. ст., брадикардія: пульс 29, нерівномірний, з перервами, з неоднаковою силою, температура тіла 35,8 град., від тіла чувся слабкий солодкуватий нудотний запах («запах смерті»), дихав важко, мав сильний нахил голови наперед. Скарги на серцеву недостатність. Перед цим місяць лікувався у ФРН. Перед від’їздом пропонували встановити кардіостимулятор. Лікування: 2 дні голодування без води, 3 рази на день клізма, 3 рази на день по 2 години прогулянки на свіжому повітрі. Між прогулянками сон. Вихід із голодування на «супі Попова». Потім щодень один прийом болиголову, тричі за півгодини до їди прийом настоянок барвінку, беладони, глоду, валеріани, конвалії, нагідок, рути запашної, собачої кропиви, сон-трави; 1 раз на день – йод на яблуці; тричі на день біг підтюпцем і прогулянки на стадіоні, тричі - заняття на «Тренажерному комплексі Попова», тричі - харчування з 45-хвилинним сном після їди (перед їдою йому дуже подобалося пити скислу сироватку). Через 2 тижні: артеріальний тиск 127/85, пульс 60, рівномірний, однаковий, за день (за 3 рази) пробігав 10-12 км, скарг на серце не мав, набрав 1,7 кг маси тіла. 2. Чоловік, 54 роки, зріст 174 см, маса тіла 86 кг, артеріальний тиск 165/95 мм ат. ст., пульс 84, напади стенокардії, переніс 2 інфаркти, запропонували операцію аорто коронарного шунтування. Лікування: голодування «на воді» впродовж 3 днів, потім 9 днів сухого (без води) голодування, кожен день клізми. Вихід із голодування на розбавленому (домашньому) томатному соку і «супі Попова». Приймав комплекс настоянок (курсами по 2 тижні + тиждень перерва): аїру, арніки, валеріани, деревію, глоду, конвалії, м’яти, нагідок, собачої кропиви, окремо - настойку болиголова, також йод на яблуці. Уранці і ввечері виконував вправи на «Тренажерному комплексі Попова» по 20-30 хв. Робив прогулянки, потім бігав. Спав без подушки. Намагався харчуватися не раніш 11-ї години і не пізніше 19-ї. Кількість їжі – приблизно вдвічі менше, ніж раніше. Один день на тиждень - голодування. Через півроку: маса тіла 68 кг, артеріальний тиск 110/70 мм рт. ст., пульс 60, обстеження в Інституті кардіології (в тому числі, на велотренажері) порушень в роботі серця не виявили. 3. Чоловік, 81 рік, колишній воїн УПА (відбув у радянських таборах і на засланні 28 років), зріст 175 см, кремезної статури, був у дуже поганому стані: артеріальний тиск 210/115 мм рт. ст., пульс 86, важке хрипле дихання, кашель із іржаво-зеленим мокротинням, температура 38,6 град., в лікарню звертатися відмовився. Лікування: голодування «на воді» протягом 3 тижнів і клізма 5 разів на день (кожні 3 години); щодень прогулянки на свіжому повітрі не менше 3 годин. Виконував «Комплекс вправ Попова». Увесь вільний час чоловік спав. Спав без подушки. Виходив із голодування протягом 7 днів на розбавленому соку з моркви та буряку і на «супі Попова». Приймав йод на яблуці. Що цікаво: клізму ставили 105 разів (21 день) і кожного разу виходили темно-брунатні шматки (а в перші 4 дні ще й багато слизу). Після виходу з голодування: артеріальний тиск 120/80 мм рт. ст., пульс 62, ранкова температура тіла 36,3 град., дихання вільне, кашлю й мокротиння немає. 4. І на додаток до цього. У 70-х роках минулого століття в газеті «Известия» було видрукувано статтю про знаного агронома з Кіровоградської області. З дитинства в нього була вада серця з недостатністю клапанів. Щоб вилікуватися, почав багато бігати. Закінчив школу, потім сільгоспакадемію, отримав направлення у своє село і повсякчас продовжував бігати. Обстеження не виявили жодної вади серця. Під час одного обстеження в клініці познайомився з дівчиною, хворою на ваду серця. Умовив її почати бігати, переїхати до нього в село. Вона також вилікувалася, вони одружилися, з’явилися діти, і всі разом вони продовжували бігати. Ось така повчальна історія.

ВИСНОВОК

Не поспішайте погоджуватися на хірургічну операцію. Спробуйте спочатку вилікуватися за допомогою простих природних засобів. Гарного вам здоров’я!