ВИЛІКУВАТИ ПОДАГРУ ДОПОМОЖУТЬ НАРОДНІ МЕТОДИ

Поділитися:
ВИЛІКУВАТИ ПОДАГРУ ДОПОМОЖУТЬ НАРОДНІ МЕТОДИ

Солі деформують суглоби й обмежують їхню рухливість

Подагра - це наслідок порушення білкового обміну, точніше, обміну так званих пуринових основ, що входять до складу нуклеїнових кислот білків. У перекладі з грецької термін «подагра» означає «пастка». Це досить повно відображає основний прояв хвороби - приступоподібний біль у суглобах, хоча останнім часом вона нерідко перебігає без гострих суглобових нападів.
Відкладення сечокислих солей у суглобах і часто спостережуване перевантаження ними крові перебувають у центрі патогенезу цієї хвороби. Спостерігаються стійкі зміни, що поступово наростають: потовщення й обмеження рухливості у хворому суглобі.
Лікар за аналізом крові визначає тип подагри ― чи вона пов’язана з підвищеним синтезом сечової кислоти, а чи зі зниженим виведенням. Відповідно до цього й потрібно застосовувати препарати, котрі або посилюють виведення сечової кислоти, або пригнічують її вироблення, але неодмінно - з активованим вугіллям.
Можна вживати болетамівні протизапальні препарати, але не аспірин чи ацетамінофен, які фактично можуть посилити подагру.

Перейдіть на фрукти та каші

Потрібно обмежити вживання м’ясної їжі, особливо печінки, мозку, нирок, продуктів, багатих на білки (квасоля, боби). Слід регулярно вживати капусту, виноград, мінеральну воду типу «Боржомі». Можна їсти молочні продукти, хліб, крупи, овочі, фрукти.
Відчутно поліпшує стан щоденне випивання не менше літра звичайної чистої води.
Активізує обмін речовин і сприяє виведенню солей чай з молодого листя берези. Залийте 0,5 л окропу 2 ст. л. подрібненої сировини, через 15 хвилин відцідіть і пийте по 1 склянці двічі на день протягом 1,5 місяця.
Дуже корисно хворим на подагру їсти багато риби, а з м’яса можна вживати тільки курячу та індичу грудку.

Виноградний сік - як грудне молоко

Із глибокої давнини подагру лікують виноградом. Треба протягом трьох місяців їсти його свіжі ягоди. Починати слід із 200 г ягід на день, поступово довівши добову дозу винограду до 2 кг. Шкірку й кісточки не вживати.
Після цього вранці та ввечері, перед їдою, пийте виноградний сік за такою схемою: перші 3 дні - по 1/4 склянки, потім 5 днів - по 1/2, наступні 5 днів - по 3/4, ще 5 днів ― по одній склянці й останні 5 днів випивати за один раз по 1,25 склянки соку.
Під час виноградного оздоровлення слід уникати жирного, солоного, кефіру, свіжого та кислого молока, сирих овочів і фруктів, спиртних напоїв, пива та газованої води, в тому числі й мінеральної.
Якщо точно дотримуватися рекомендацій, ви повністю позбудетеся подагри. Виноградний сік, на відміну від інших соків, відразу надходить у кров. У цьому він подібний до меду, який теж відразу засвоюється організмом, а за хімічним складом його можна порівняти з грудним молоком.
Увага! Виноград за серцевої недостатності, гіпертонії, дискінезії жовчних шляхів, дизентерії, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, бронхоектатичної хвороби, абсцесу й туберкульозу легень, а солодкі сорти не можна вживати діабетикам і людям, схильним до ожиріння. Не можна їсти щойно зірваний виноград - він має полежати 2-3 дні після збору. Шкірку обов’язково слід викидати, бо вона провокує метеоризм. Кісточок теж не треба їсти - вони сприяють закрепам та затриманню сечі. Магазинний виноградний сік для лікування не годиться.

Зменшить біль олійна настоянка насіння блекоти

Дуже корисно хворим на подагру та артрит пити в сезон, тричі на день, по третині чи половині склянки свіжовичавленого вишневого соку. Не їжте вишневих кісточок, бо вони отруйні: добре ще, як відбудетеся блювотою й значною слабкістю. Свіжі плоди вишні та компоти з нею протипоказані в разі загострення ерозивного гастриту, за виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, гастроентериту та кишкових кольок.
У народі давно цінують брусницю. Вживання її ягід тонізує серце, нормалізує артеріальний тиск, підвищує міцність та еластичність кровоносних судин. Настій листя брусниці буде помічний за інфекційного артриту, ревматизму й подагри. Потрібно 100 г сушеного листя рослини залити в емальованій каструлі 2,5 л окропу, закрити кришкою, добре укутати й залишити на 2 години. Після цього відцідити, додати 250 мл горілки й потримати 15 хвилин, не доводячи до кипіння, на дуже слабкому вогні. Пити від згаданих вище хвороб по третині склянки тричі на день за півгодини до їди протягом 6 місяців, а за поліартриту - доки не зникне осад у сечі.
На жаль, є і в брусниці протипоказання (!). Не мають захоплюватися брусницею гіпотоніки, бо вживання настою її листя та соку ягід швидко знижує тиск. Небажано вживати брусницю тим, хто страждає від холециститу, хвороби нирок, виразки шлунка й дванадцятипалої кишки.
Настійно рекомендую використовувати під час лікування подагри та поліартриту траву вероніки. Потрібно з кінця травня й по серпень щодня вранці натще та ввечері перед сном випивати по 2 ст. л. свіжовичавленого соку рослини.
Застереження: дуже обережно слід ставитися до її вживання за підвищеної кислотності шлункового соку, гіпотонії та деяких серцевих недуг.
Про потужну отруйність блекоти ще Авіценна писав: «Блекота - отрута, яка зумовлює божевілля, позбавляє пам’яті та спричиняє ядуху й біснуватість». Тим не менш, насіння блекоти дуже добре допомагає від подагри. Треба 3 ч. л. перетертого в порошок насіння залити 10 ч. л. соняшникової олії, настояти 10 днів, а потім використовувати для розтирання болючих місць. Протипоказана блекота в разі глаукоми, тахікардії та аритмії.

Помірне фізичне навантаження, масаж і ванни

Перш за все хворим на подагру потрібне розумне тренування з достатнім постійним фізичним навантаженням. Добре допомагає масаж, особливо в поєднанні з ЛФК. Масаж готує хворобливо змінені суглоби до фізичних вправ, легкі розтирання знімають біль. Спочатку масажують ділянки навколо ураженого суглоба й тільки потому - сам суглоб. Не можна проводити масаж у гострий період захворювання. Легкий, розслаблювальний, заспокійливий масаж проводиться в підгострий період.
Коли біль ущухне, починають масажувати вище та навколо ураженого місця, з поступовим переходом до розтирання найбільшого суглоба. Застосовуються всілякі розтирання. Якщо вражений плюснофаланговий суглоб великого пальця стопи, то масаж проводять спочатку на тильному боці стопи, а тоді - навколо суглоба великого пальця.
Тривалість сеансу в перші дні - до 7 хвилин. Протягом дня проводять 2-3 масажі (самомасажі). Тривалість наступних сеансів збільшують. Особливо корисний масаж, коли уражений суглоб глибоко прогрітий. Тоді його проводять із милом. Техніка проведення - як і за сухого масажу.

Допомагає хворим на подагру втирання в проблемні місця ароматичних олійок розмарину та ялівцю. У разі загострень, болю робити сухі компреси із засушеного листя берези.
Для поліпшення кровообігу розтирати хворі місця настоєм кропиви дводомної. Для цього 5-6 ст. л. сухої кропиви настояти на 0,5 л соняшникової олії 24 години. Після розтирання хворі місця слід закутати вовняною тканиною на 1-2 години.
Для зняття набряків треба розтирати хворі місця хроном: 1 ст. л. натертого хрону залити двома склянками окропу, настояти 2 години.
Корисно також брати оздоровчі ванни:
- 200 г ромашки засипати у відро з окропом. Залити у ванну з водою, нагрітою до 38 С.
- Змішайте півсклянки вугільного порошку з водою до утворення пасти. Викладіть у миску, опустіть туди хворі ноги й поступово додайте гарячої води, щоб кінцівки були покриті наполовину. Процедуру проводьте протягом 30-60 хвилин.
Новим методом лікування подагри є процедури очищення крові за допомогою спеціальних апаратів плазмафорезогемосорбції. З’явився також продукт на основі екстракту артишоку, який знижує вміст сечової кислоти в крові.
Лікуйтеся, й нехай ваші суглоби будуть здоровими.

В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ,
лікар, фітотерапевт.