ЯК ЛІКУВАТИСЯ КОЛЬОРОМ

Поділитися:
ЯК ЛІКУВАТИСЯ КОЛЬОРОМ

Ми червоніємо від гніву, відчуваємо «зелену» тугу або дивимося на світ крізь рожеві окуляри. Кожен колір випромінює свою енергію й безпосередньо впливає на наш розумовий, душевний і фізичний стан. Не випадково кольоротерапія належить до найбільш популярних напрямів альтернативної медицини.
Використовувати можна всі відтінки сонячного спектра. Але в більшості випадків вибирають основні кольори – червоний, жовтий і синій, а також змішані тони – оранжевий, фіолетовий і зелений. Білий і чорний не годяться, оскільки перший відображає весь пучок променів, а останній поглинає всі світлові промені.
Червоний колір має розігрівальну, живлющу дію. Він зміцнює серце й систему кровообігу. Активізує роботу печінки й підтримує утворення червоних кров’яних тілець.
Оранжевий колір пробуджує радість життя і веселість. Він допомагає за депресій, апатії та втрати апетиту. Цей колір справляє добрий вплив на залози й легені.
Жовтий колір поліпшує настрій і позитивно впливає на нервову систему та внутрішні органи. Заспокоює селезінку, активізує лімфосистему, допомагає за проблем із печінкою.
Зелений колір надає потужного антистресового ефекту, оскільки заспокоює нерви, усуває стани втоми. Він відновлює рівновагу між печінкою й селезінкою, регенерує м’язи і сполучну тканину.
Синій колір зменшує запалення, помічний за порушень сну, а також головного болю. Синій колір остуджує. Тому корисний у разі опіків і підвищеної температури.
Фіолетові тони сприяють ліпшій концентрації уваги, помітно усувають психічну напругу. Стимулюють діяльність селезінки, розслаблюють, тамують біль, підтримують лімфосистему.
Кольоротерапію в домашніх умовах можна використовувати самостійно. Способів існує кілька.
• Замість спеціальних професійних приладів застосовувати лампу з кольоровими фільтрами або зі шматочками кольорового (вітражного) скла. Такі лампи використовують для театрального освітлення і придбати їх можна в магазині театрального реквізиту.
• Накладають на шкіру спеціальну кольорову плівку й направляють на неї світло від кишенькового ліхтаря.
• Використовують колірну добавку для ванни. Шкіра сприйматиме через воду найдрібніші коливання кожного кольору.
• Так само діє й кольоровий одяг.
• Постарайтеся під час облаштування місця, де ви протягом дня проводите найбільше часу, використовувати стимулювальні тони. Іноді буває досить повісити картину або поставити невеликий предмет, колір якого дає вам змогу заряджатися новою енергією.
• Щоразу, коли вам вдається побути наодинці, практикуйте візуалізацію. Уявним пензлем пофарбуйте приміщення, в якому ви перебуваєте в цей момент, у приємний для вас колір і «зануртеся» в блаженний стан. За якийсь час ви відчуєте прилив сил або, навпаки, приємне розслаблення.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.